Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Зміни в оподаткуванні з 1 січня 2014 року: Податкова соціальна пільга у 2014 році

Відповідно до Податкового кодексу України податкова соціальна пільга застосовується до доходу у вигляді заробітної плати, якщо її розмір не перевищує суми, яка дорівнює сумі місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного року, помноженої на 1,4 та округленої до найближчих 10 гривень.

У разі перевищення місячної заробітної плати понад встановлений розмір питання щодо надання податкової соціальної пільги не розглядається, незалежно від категорії платника податку, що її одержує.

До доходів, відмінних від заробітної плати, застосування податкової соціальної пільги Податковим кодексом України не передбачено.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб та розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1218 гривень.

Тому у 201 році податкова соціальна пільга має застосовуватися до нарахованої місячної заробітної плати при умові неперевищення такої заробітної плати суми 1710 грн. (1218 грн. х 1,4).

При цьому податкова соціальна пільга (ПСП) у 2014 році дорівнює:

І категорія (100% ПСП) – 609 грн. 00 коп. (1218грн х 50%);

ІІ категорія (150% ПСП) 913 грн. 50 коп.;

ІІІ категорія (200% ПСП) – 1218 грн.

Прес-служба Добровеличківського відділення

Новоукраїнської ОДПІ