Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Зміни в оподаткуванні з 1 січня 2014 року: Змінено форми звітності з податку на додану вартість

Міністерство доходів і зборів України наказом від 13.11.2013 р. №678 затвердило нові форми звітності з податку на додану вартість, серед яких:

податкова декларація з ПДВ та 9 додатків до неї;

уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України;

Порядок заповнення і подання податкової звітності з ПДВ та 2 додатки до нього (Заява про вибір квартального звітного (податкового) періоду та Повідомлення про делегування філіям (структурним підрозділам) права виписки податкових накладних та ведення частини реєстру отриманих та виданих податкових накладних).

В декларації, додатках до неї та решті документів поняття "орган державної податкової служби" замінено на "контролюючий орган".

Декларацію доповнено рядком "5.1" розділу "Податкові зобов’язання", в якому будуть окремо зазначатися суми операцій з вивезення товарів за межі митної території України, із числа операцій, звільнених від оподаткування ПДВ (ст. 197, підрозділ 2 розділу XX ПКУ). Додано рядок "16.1.4" розділу "Податковий кредит" для відображення коригування вартості придбаних з ПДВ товарів, послуг та необоротних активів, використаних в операціях, які не є об'єктом оподаткування.

Змін зазнали: додаток 1 (розрахунок коригування сум ПДВ), додаток 3 (розрахунок бюджетного відшкодування), а також додаток 5 (розшифровки податкового зобов’язання та податкового кредиту в розрізі контрагентів), додаток 6 (довідка Д6), до яких додано деякі колонки та рядки.

З Порядку заповнення і подання декларації виключено розділ про перевірку декларацій в податковому органі разом з формою акта про результати камеральної перевірки задекларованих даних (додаток 3 до попереднього Порядку).

Наказ від 13.11.2013 р. №678 набуде чинності з дня офіційного опублікування. Тобто звітність за новими формами слід буде подавати за податковий період наступний після місяця їх оприлюднення.

Прес-служба Добровеличківського відділення

Новоукраїнської ОДПІ