Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Заповнення поля «Призначення платежу» відповідно до наказу Міндоходів № 609

Заповнення поля «Призначення платежу» відповідно до наказу Міндоходів № 609

Порядок заповнення поля «Призначення платежу» передбачено наказом Міндоходів від 22.10.2013 року № 609. При цьому важливо пам’ятати:

- при заповнені полів у призначені платежу не допускаються пропуски між словами і службовими знаками ( п.2 Порядку № 609).

- сплата за кожним видом платежу і за кожним видом сплати оформляється окремими документами ( п. 7 Порядку № 609).

- якщо поле заповнено з порушенням вимог, то платіжне доручення буде прийнято до виконання, проте платіж буде враховано в рахунок оплати зобов’язання, визначеного під кодом «101» (п..8 Порядку № 609).

Штрафних санкцій за порушення порядку заповнення поля «Призначення платежу» не передбачено. Проте у разі несвоєчасної сплати узгодженого податкового зобов’язання (з урахуванням штрафних  санкцій за прострочення сплати і нарахованої пені) вважається податковим боргом (пп.14.1.175 ПКУ).

Якщо допущена помилка і платіж зараховано не на той код виду сплати, необхідно подати заяву на повернення помилково сплаченої суми. У заяві слід зазначити напрямок перерахування коштів у рахунок погашення грошового зобов’язання  за необхідним платежем. Подання такої заяви є обов’язковою умовою для повернення/зарахування помилково перерахованих коштів ( п. 43.3 ПКУ).

Прес-служба Добровеличківського відділення

Новоукраїнської ОДПІ