Навігація


Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Коли сільськогосподарники сплачують екоподаток за розміщення органічних відходів?

Коли сільськогосподарники сплачують екоподаток за розміщення органічних відходів?

Платниками екологічного податку (далі — екоподаток) є суб’єкти господарювання, юридичні особи, які не провадять господарську (підприємницьку) діяльність, бюджетні установи, громадські та інші підприємства, установи й організації, постійні представництва нерезидентів, уключаючи тих, які виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, під час провадження діяльності яких на території України здійснюється розміщення відходів. Винятком є розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання. Ці норми прописано в п.п. 240.1.3 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).                                                                          

 Водночас не є платниками екоподатку за розміщення відходів суб’єкти господарювання, які розміщують на власних територіях (об’єктах) виключно відходи як вторинну сировину (п. 240.5 ПКУ). Державний класифікатор відходів ДК 005-96* описує, зокрема, відходи, які утворилися в результаті вирощування тварин і виробництва продукції тваринництва та птахівництва. Гній і пташиний послід уключено до групи відходів — 01, класифікаційне угруповання — 012, коди: 0121.2.6.03 «Екскременти, сечовина та гній (включно струхлявіле сіно та солома) від худоби» та 0124.2.6.03 «Послід пташиний».                     

     При цьому Мінприроди у листі від 06.03.2012 р. № 4794/07/10-12 зазначало, що відходи сільського господарства містять значну частку органічних речовин (органічну складову) і практично завжди повністю утилізуються за різними напрямами.                                        Таким чином, хоча курячий послід або гній є відходами, але після нескладних підготовчих операцій відбувається остаточна утилізація зазначених відходів.                                 

 Зважаючи на викладене, лише у разі розміщення сільськогосподарськими підприємствами, сільськими та іншими господарствами, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою і збутом продукції тваринництва та птахівництва, обсягів гною і пташиного посліду у спеціально відведених для цього місцях або на об’єктах вони повинні за такі обсяги сплачувати екоподаток.

Друк

Опитування
Корисні ресурси

  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада


  Добровеличківська райдержадміністрація


  Добровеличківська райрада


  Хід виконання програми


  Укрінформ