Навігація


Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Особливості звільнення від сплати плати за землю осіб, які беруть участь в АТО

Особливості звільнення від сплати плати за землю осіб, які беруть участь в АТО

Особи, визнані учасниками бойових дій, звільняються від сплати земельного податку. Про це наголошено у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» від 18.11.2004 р. № 2202-IV. При цьому звільнення від сплати земельного податку, передбачене для такої категорії фізичних осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм. Ця норма визначена у п. 281.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).                                                                   

    Окрім того, обласні, міські, селищні та сільські ради можуть установлювати пільги щодо сплати земельного податку, що сплачується на відповідній території: часткове звільнення на певний строк, зменшення суми земельного податку. Здійснити це вони можуть лише за рахунок коштів, які зараховуються до відповідних місцевих бюджетів (п. 284.1 ПКУ).        Що стосується орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, то її розмір установлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. При цьому норми ПКУ не передбачають зменшення розміру орендної плати.                     

  Разом з тим згідно зі ст. 32 ПКУ термін сплати податку може бути перенесений на більш пізній термін. Загальні засади розстрочення та відстрочення грошових зобов’язань або податкового боргу платників податків передбачені ст. 100 ПКУ.                                  

 Нагадаємо, що податковий борг платника податків, який виник унаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин), може бути списаний як безнадійний відповідно до ст. 101 ПКУ. Порядок списання безнадійного податкового боргу платників податків затверджено наказом Міндоходів від 10.10.2013 р. № 577.

Друк

Опитування
Корисні ресурси

  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада


  Добровеличківська райдержадміністрація


  Добровеличківська райрада


  Хід виконання програми


  Укрінформ