Навігація


Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Оголошення » Звіт селищного голови

Звіт селищного голови

Звіт селищного голови про діяльність виконавчих

органів ради та виконання Програми соціально-економічного розвитку

Добровеличківської селищної ради за 2014 рік

      

      Вся діяльність селищної ради, її виконавчого комітету, депутатського корпусу направлена на здійснення намічених програмних цілей спрямованих на економічне відродження  територіальної громади, суттєве підвищення життя населення територіальної громади, функціонування організацій, підприємств, розташованих на підвідомчій території, безперебійну роботу підприємств торгівлі, ефективну діяльність закладів освіти, культури, охорони здоров’я. Всі ці питання відображено в розробленій та затвердженій на двадцять шостій сесії селищної ради  шостого скликання «Програмі соціально-економічного  та культурного розвитку територіальної громади».

      Територія, на якій розташована селищна рада становить 61 кв.км., це смт.Добровеличківка, села Варваро- Олександрівка та Мар”ївка.

      На території селищної ради проживає населення 6180 чоловік, із них пенсіонерів 2286, дітей дошкільного віку - 415.  шкільного – 561,  інвалідів ВВв - 9, учасників бойових дій на території інших держав  –27,  учасників війни -160 , багатодітних сімей – 38, підопічних  - 14, чорнобильців- 38. 

       Кількість  дворів на території ради 3200, багатоповерхових будинків – 36 в них житлових квартир - 488

      На нашій території розміщені дві загальноосвітні школи, школа-інтернат, районний будинок культури, дві бібліотеки, стадіон, дитячо-юнацька спортивна школа, центральна районна лікарня, краєзнавчий музей, дві церкви, громада євангельських християн-бабтистів. В комунальні власності селищної ради  знаходяться ДНЗ «Ромашка» та КП «Нілот».

       На території громади розташований парк «Ревуцького», сквер в центральній частині селища, два парки біля РБК, зона відпочинку біля центрального ставу.

      Завдяки самовідданій праці наших земляків селище відоме на всю область, а  являючись географічним центром  – на всю Україну.

      Діяльність селищної ради, її виконавчого комітету спрямовані на забезпечення виконання повноважень, направлених на розв’язання проблемних питань розвитку території, задоволення соціально-економічних потреб населення, здійснення, від імені територіальної громади та в її інтересах, функції і повноважень місцевого самоврядування, визначених діючим законодавством.

      Інтереси територіальної громади в селищній раді представляють 28 депутатів.

      З метою вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до повноважень ради, здійснення  контролю за виконанням рішень ради її виконавчого комітету утворено 2 постійно-діючі комісії. До роботи в комісіях залучено  26 депутатів.

      Першочерговими питаннями на розгляді сесій, засіданнях виконкомів постійних та громадських комісій. , загальних зборах громадян  є питання соціально-економічного розвитку територіальної громади. Вагоме місце займають питання фінансової діяльності, поповнення бюджету, контролю за його виконанням. За 2014 року виконання селищного бюджету по загальному фонду становить 116,3%, по спеціальному – 126,7%

      Делеговані повноваження місцевих рад передбачені в гл. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п’ятнадцяттю статтями. Стаття 67 вищевказаного закону передбачає виділення необхідних коштів для здійснення органами місцевого самоврядування вказаних повноважень, які щороку повинні бути передбачені в ЗУ «Про державний бюджет України». Делеговані видатки селищного бюджету складають: державне управління, дошкільна освіта, культура та нерозподілений обсяг видатків.

     Зупинюся на найбільш проблемних питаннях – це галузь ЖКГ.  Не дивлячись на багато прийнятих мір по покращенню роботи водомережі (тільки в 2006-2014 роках замінено та прокладено нової системи 20 км) проблема стабільної роботи водоводу особливо в літній період потребує покращення.

            Продовжується робота по кооперації коштів селищного бюджету, комунального підприємства та населення на заміну забитих, проржавілих металевих труб на сучасні пластикові. Протягом 2014 року КП «Нілот» були виконані роботи по капітальному ремонту водопроводу селища, прокладено 1102 метрів труб, підключено 21 нового абонента, покращено водопостачання 30 абонентам. На вказані роботи комунальним підприємством затрачені кошти в сумі 21,272 тис.грн. Селищною радою надано кошти на придбання 596 метрів  труб, 150 метрів придбано за кошти СФГ «Центр».

       Силами КП «Нілот» забезпечено з’єднання 4 башень «Рожновського» за системою водопостачання.

      Виконані роботи по монтажу сигналізації утримання рівня води в башнях. На виконання цих робіт КП використало 47 тис.грн власних коштів.

 

      ПРОБЛЕМИ: Потребує значного покращення якість води в с. Мар’ївка. Для цього необхідно провести роботи по заміні труб на суму 30 тис.грн

Забезпечити попит у центральному водопостачанні мешканців частини вулиць Леніна, Крупської, пров. Тюленіна, Потьомкіна та інших.

 

      ВОДОВІДВЕДЕННЯ

      Виготовлена проектно-кошторисна документація «Реконструкція очисних споруд в смт. Добровеличківка Кіровоградської області , насосна станція- коригування» Вартість проекта складає 25 тис.грн, монтажних робіт 930 тис.грн Це сучасна насосна станція виробництва Німеччини.

     

      БЛАГОУСТРІЙ

      Відремонтовано старий сміттєвоз, але відсутні автошини. На жаль, індивідуальний сектор мало користується послугами сміттєвозів.

      Є два полігони твердих побутових відходів. Один законсервований, є проектно-кошторисна документація на його рекультивацію, але кошти з обласного і державного бюджетів не виділяються.

     Діючий полігон ТПВ знаходиться в задовільному стані.

      На благоустрій в поточному році виділено та використано  81 тис. грн. Протягом 2014 року на роботах по благоустрою селища працювало 40 осіб, використано 15600 грн. селищного бюджету. Працівники селищної ради, безробітні проводили  видалення повалених та аварійних дерев в парку Ревуцького, біля центрального ставу, районного будинку культури з послідуючим насадженням молодих садженців.

            Рішенням виконавчого комітету на  КП «Нілот» покладено функції  ритуальної служби, але жителі селища віддають перевагу приватному підприємству, так як їхні послуги якісніші і дешевші.

      Сьогодні неминучим є питання створення об’єднань співвласників багатоповерхових житлових будинків (ОСББ), але наші квартировласники, викупивши чи приватизувавши своє житло, ще не розуміють цього.

 

      ПРОБЛЕМИ

     Несанкціоновані сміттєзвалища, вивіз сміття в лісополоси, рови, парки і таке інше.

 

     ДОРОЖНЄ   ГОСПОДАРСТВО

     В 2014 році велика увага приділялась вуличній мережі. За рахунок субвенцій з державного бюджету та власних коштів проведено капітальний ремонт  частини вулиці Кірова на суму 333 тис.грн.

     Проведено капітальний ремонт вулиць Івана Франка, Степова, Єсеніна, Гвардійська на суму 819 тис.грн.

     Проводились поточні ремонти вулиці А. Артюха, частини вулиці 40 років Жовтня та провулку Парковий на суму 31 тис.грн.

     Виконано ямковий ремонт вулиць з асфальтовим покриттям на 20 тис.грн. та встановлено дорожні знаки на суму приблизно 1,6 тис.грн. У весняний та осінній періоди проводиться грейдерування доріг (при потребі).

 

      ПРОБЛЕМИ

      Завершити насипання вулиць з твердим покриттям (частина вулиці Чапаєва, Ворошилова на інші). Поновлення дорожньої розмітки та пішохідних переходів. Здійснення  дислокації дорожніх знаків. Паркування автотранспорту в смт. Добровеличківка на тротуарах та газонах.

 

      ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

      В 2006 р. ми мали три точки обліку вуличного освітлення. В 2007 р ми перейшли на диференційований режим обліку електричної енергії, що дало значну економію коштів.

      На сьогоднішній день ми маємо 14 точок обліку з пільговим використанням електричної енергії, в т.ч. 11 точок обліку з використанням економ ламп.

      На жаль, з 2013 року не виконується програма соціально-економічного розвитку в частині відновлення вуличного освітлення.

      Бюджетною сесією передбачено кошти в сумі 100 тис.грн. на відновлення вуличного освітлення від КТП-200 по частині вулиці 40 років Жовтня, прилеглих провулках 50 років Жовтня, Карбишева, Піонерський, Ватутіна, Воровського, Пархоменка, вул.. Котовського, О. Стеблини. Від КТП 20 – частина вул. Фрунзе та Шевченка. Проектно-кошторисна документація є, Добровеличківським РЕМ має бажання виконувати роботи,  але фінансування не здійснюється. Селищною радою здійснено авансування робіт по КТП 200 в сумі 11811 грн.

 

      ПРОБЛЕМИ:  збереження мережі вуличного освітлення (електроламп та ліхтарів). Обслуговування.

 

      На виконання Програми соціально-економічного розвитку виготовлена проектно-кошторисна документація «Капітальний ремонт будівлі дитячого садка по вулиці Шевченка, 114 в смт. Добровеличківка» Будівельно-монтажні роботи складають  990 тис.грн. В 2014 році було передбачено використати  280 тис. грн.

       Реконструкція пішохідної частини по вул. Леніна в смт. Добровеличківка  Кіровоградської області на 222 тис.грн.

       Капітальний ремонт елементів благоустрою території кладовища в смт. Добровеличківка на 47 тис.грн.

      Відновлення вуличного освітлення від  КТП 20,200  на 100 тис.грн.

      В 2013 році виділена субвенція з державного бюджету в сумі на 204, 3 тис.грн. на капітальний ремонт вул. Тельмана. Надійшло 50,2 тис.грн. В поточному році передбачалося використати 155 тис.грн.

      На виготовлення ПКД по вказаних об’єктах в бюджеті селищної ради  використано більше 50 тис.грн. На жаль недостатнє казначейське обслуговування не дозволило освоїти вказані кошти.

 

      ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ

     Нова нормативна грошова оцінка селища Добровеличківка, села Мар’ївка, села Варваро-Олександрівка в завершальній стадії розробки.

     Стадія внесення змін до генерального плану смт. Добровеличківка.

 

ПЕРШОЧЕРГОВІ ЗАВДАННЯ  ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ:

 

- виготовити детальний план забудови центральної частини смт. Добровеличківка, відповідно до ст. 17 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»,  організація ринку, торгових точок – необхідно грошові кошти в сумі - 30000,0 грн.;

- організація ринку, торгових точок (земельні торги) грошові кошти в сумі – 150000,0 грн.;

- встановлення меж населених пунктів смт. Добровеличківка грошові кошти в сумі - 58710,0 грн., с. Варваро-Олександрівка грошові кошти в сумі - 7480,0 грн., с. Мар’ївка грошові кошти в сумі – 6090,0 грн;

- виготовлення правовстановлюючої документації на будівлі і споруд підприємств, установ, організацій Добровеличківської селищної ради - 63000,0 грн.;

- виготовлення правовстановлюючої документації на земельні ділянки підприємств, установ, організацій Добровеличківської селищної ради - 53000,0 грн.;

- виготовлення технічної документації на гідротехнічні споруди та прийняття їх на баланс селищної ради,  необхідно всього 58500,0 грн..

 

      ОСВІТА

      Нашою гордістю є дитячий садок “Ромашка”, який відвідує 208 дітей дошкільного віку. На його утримання  передбачено  кошти в сумі 2359500 грн.

      З усіма закладами освіти є тісна співпраця. Колективи загальноосвітніх шкіл вносять вагомий вклад не лише в соціальний, а й в культурний розвиток території.

 

      МЕДИЦИНА

      Надається можлива допомога у фінансування закладів медицини.

 

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ НАСЕЛЕННЯ

      На виконання селищної програми соціального захисту населення в 2014 році виплачувалися стипендії 4 учасникам бойових дій, які досягли 90-річного віку, одноразова матеріальна допомога воїнам-інтернаціоналістам, учасникам ліквідації  аварії на Чорнобильській АЕС, членам сімей учасників АТО та вимушеним переселенцям. Використано 78 тис.грн. бюджетних коштів.

 

      КУЛЬТУРА

      Гордістю громади є самодіяльні колективи «Гоптяночка» та ветеранський хор «Надвечір’я» мистецтвом яких зачаровані не тільки наші жителі, а й мешканці інших населених пунктів. В проведенні всіх заходів на нашій території  активну участь приймає районний будинок культури, за що ми їм безмежно вдячні.

 

       СПОРТ

      Для реалізації державної політики з питань фізичної культури та спорту на території селищної ради розташовані 4 спортивні зали, 5 спортивних  майданчиків, 1 футбольне поле, 2 приміщення для фізкультурно-оздоровчих занять з тренажерним обладнанням.

      Селищна рада в межах  можливого надає допомогу на проведення змагань і на ремонт стадіону “Колос”.

 

      ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ

      Викликає занепокоєння демографічна ситуація, яка склалась на території селищної ради, а саме:

      на протязі   2014 року   народилось -   65 дітей, а  померло     -   104  чол. Смертність перевищила народжуваність в середньому в  1,6   раза.

       В своїй роботі селищна рада тісно співпрацює в питаннях забезпечення  законності, правопорядку, охорони прав і свобод, законних інтересів громадян з Добровеличківським РВ УМВС, керівниками підприємств, установ , організацій, управліннями, відділами райдержадміністрації, районної ради, підприємцями, громадянами.

      Всі наші добрі справи здійснюються завдяки розумінню та допомозі з боку райдержадміністрації та районної ради, керівників підприємств, установ, організацій селища та підприємцям. Свідченням цього є дитячий майданчик, «Алея Слави» пам’ятні знаки воїнам-інтернаціоналістам та учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, площа біля РБК та інше. Від імені територіальної громади  висловлюю їм щиру вдячність.

      І це далеко не повний перелік тих завдань, над якими в 2014 році працював весь колектив та депутатський корпус селищної ради. Але виконання цих цілей неможливе без достатніх бюджетних надходжень та своєчасних проплат. А однією з умов цього є виконання делегованих повноважень, добросовісна участь всіх мешканців територіальної громади в розвитку та збереженні зробленого в населених пунктах.

     

 

 

 

 

 

Селищний голова                                                                                   А.Тущенко

 

Друк

Опитування
Корисні ресурси

  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада


  Добровеличківська райдержадміністрація


  Добровеличківська райрада


  Хід виконання програми


  Укрінформ