Головна > Благоустрій > ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ДОБРОВЕЛИЧКІВКСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ

ПРАВИЛА БЛАГОУСТРОЮ НАСЕЛЕНИХ ПУНКТІВ ДОБРОВЕЛИЧКІВКСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ


 1. Ці правила діють на території смт. Добровеличківка, сіл Варваро-Олександрівка і Мар'ївка і є обов'язковими для виконання підприємствами, Організаціями, установами, незалежно від їх відомчого підпорядкування і форми власності, а також громадянами, які постійно або тимчасово перебувають на території селищної ради (далі - відповідальні за утримання територій та об'єктів).
 2. Утримання прилеглих та закріплених територій приватних, орендованих і таких, що перебувають у користуванні, земельних ділянок, споруд, сякі на них розміщені, покладається на власників, керівників підприємств, установ, організацій, власників приватного житлового сектора та транспортних засобів.
 3. Межі прибирання, благоустрою та озеленення прилеглої території встановлюються від меж закріплених територій, організацій, підприємств та установ до прибордюрної частини доріг. При відсутності з будь-якого боку об'єктів і споруд іншої організації межа прилеглої території визначається па відстані 20 м від огорожі підприємства, організації, установи. Межами прилеглих територій до кіосків, павільйонів, лотків визначається ділянка в радіусі 10 метрів від вутла споруди. Межі закріплених додаткових територій та об'єктів загального користування визначаються рішеннями виконкому селищної ради.
 4. З метою недопущення забруднення сміттям вулиць, площ та інших громадських місць встановлюються урни:
  • торговельними об'єктами - біля входу і виходу з приміщення, біля торгових палаток, ларків, павільйонів та інших споруд;
  • підприємствами, установами, організаціями (в тому числі орендарями) - навпроти своїх будівель, біля входу і виходу з приміщення;
  • підприємством комунального господарства - в парках, скверах, дворах комунальних будинків, на площах та зупинках громадського транспорту.
  • Урни повинні утримуватись у належному технічному стані й прибиратися від сміття в міру його накопичення.
 5.  Підприємства, організації, заклади, установи, фірми, приватні підприємці та власники приватних домоволодінь зобов'язані укладати договори на вивезення сміття з комунальним підприємством "Філос" чи з іншими підприємствами будь-якої форми власності, які мають право займатися цією діяльністю.
 6. Відповідальні за утримання закріплених територій цілодобово проводять їх прибирання та складування сміття в спеціально відведених місцях.
 7. Вивезення і складування сміття та промислових відходів у невизначених місцях, а також його спалювання на території населених пунктів забороняється. Прибирання території здійснюється, як правило, в періоди найменш інтенсивного руху транспортних засобів та пішоходів.
 8. Контроль за виконанням на території селищної ради Правил благоустрою та утримання території здійснює виконком селищної ради силами підпорядкованих йому відповідних підрозділів, згідно з їхніми службовими обов'язками.
 9. Керівники підприємств, організацій, закладів, установ, приватні підприємці зобов'язані:
  • 9.1. Щорічно, до 1-го травня, проводити ремонт закріплених об’єктів комунального, соціально- культурного та побутового призначення, фарбування або побілку фасадів будівель і малих архітектурних споруд, підтримувати належний благоустрій та санітарний стан прилеглих до них територій.
  • 9.2. Обладнати спеціальні майданчики твердим покриттям і зручним під'їздом до них.
  • 9.3. Утримувати закріплену територію в належному санітарному стані, а в зимовий період здійснювати очищення від снігу та ожеледиці. Очищення покрівель від снігу і ліквідація наростів із карнизів, водостічних труб повинні проводитися систематично силами і коштами власників і орендарів будинків та споруд.
  • 9.4. Із метою знищення шкідливих гризунів і комах у приміщеннях і на прилеглих територіях щорічно укладати договори із спеціалізованими підприємствами на проведення дератизаційних робіт.
  • 9.5. Організувати роботу із систематичного і своєчасного знищення бур’янів та об’єктів рослинного карантину на прилеглих та закріплених територіях. Територія сіл і селища, присадибні та садово-городні ділянки повинні бути вільними від об'єктів рослинного карантину: амброзії полинилистої, філоксери, повитиці рівнинної та інших.
  • 9.6. Організації, які мають на балансі підземні комунікації з колодязями, зобов’язані утримувати їх у належному стані, не допускати випадків, щоб на колодязях були відсутні кришки.
 1. Зелені насадження на території селища, сіл, в лісопарковій зоні (дерева, кущі, квітники, газони) складають недоторканий фонд. Охорона і утримання покладаються на підприємства і організації, на відповідальних за утримання території та всіх мешканців селищної ради.
 2. Знесення аварійних та сухостійних зелених насаджень здійснюється на підставі висновків відповідної комісії, про що складаєшся акт, який затверджується у відповідному порядку. Щорічне планове обрізування гілля проводиться в період з 1-го грудня по 1-ше квітня. Гілля після обрізування вивозиться у відведені виконкомом с/р місця.
 3. Будівництво та розміщення торговельних павільйонів і парків, стендів, інших архітектурних форм ведеться за проектами, погодженими у відділі містобудування та архітектури після отримання у встановленому порядку, відповідного дозволу виконкому селищної ради.
 4. На фасадах промислових, громадських споруд та житлових будинків у обов’язковому порядку встановлюють аншлаги ( освітлені в, темний час доби) з назвами вулиць, провулків і номерними знаками.
 5. Вікна-вітрини, входи в приміщення, в’їзди на території, території складів, організацій, підприємств фірм і торговельні точки повинні бути освітленими в темний час доби.
 6. Розміщення і розклеюванні різноманітних рекламних, інформаційних і довідкових матеріалів дозволяється лише у виділених для цього місцях.
 7. Усі підприємства, організації, установи, незалежно від форм власності, та індивідуальні забудовники при виділенні земельної ділянки і початку будівництва в обов’язковому порядку повинні укладати договір із спеціалізованими комунальними організаціями на вивезення будівельного сміття або договір на його приймання на міське сміттєзвалище.
 8. Земляні роботи на шляхах, тротуарах, газонах, внутрішньоквартальних і дворових територіях та інших місцях проводяться тільки за дозволами на право виконання даних робіт, погодженим із відповідними службами. Для безпеки руху людей і транспорту у місцях проведення земляних робіт виконавцем встановлюються паркани певного зразка, попереджувальні знаки, містки з поручнями, а в темний час доби Місце проведення робіт повинно бути, освітленим. Дозволи на планові та аварійні роботи підлягають, продовженню лише на підставі об'єктивних причин. По закінченню земляних робіт виконавець відновлює благоустрій і протягом одного року стежить за станом місця проведення робіт.

При виконанні робіт забороняється:

 • засипати землею та будівельними матеріалами дерева, кущі, газони, люки колодязів, лотки, водоприймальні решітки, перепускні труби, геодезичні знаки, проїжджу частину вулиці;
 • псувати існуючі споруди, зелені насадження, елементи благоустрою, засоби регулювання дорожнього руху;
 • займати зайві площі для складування матеріалів, огороджувати для проведення робіт більшу територію ніж відведена;
 • захаращувати проходи і проїзди, порушувати нормальний проїзд автотранспорту ;рух пішоходів.

При порушенні виконавцем робіт даних вимог і Правил дозвіл має бути відізваним-і анульованим без повернення оплати.

 1. Обов'язком усіх громадян селищної ради є бережливе та економне витрачання питної води. Використання її для поливання зелених насаджень та присадибних ділянок дозволяється лише тим громадянам, які уклали договір із спеціалізованим підприємством на проведення зазначених робіт.
 2. Підприємства, організації, заклади, установи, громадяни-власники домашніх тварин зобов’язані дотримуватись санітарно-гігієнічних норм і правил утримання. За шкоду, нанесену домашніми тваринами території селища, екології, майну та здоров’ю інших громадян, відповідальність лягає повністю на власника тварин.
 3. Керівники автотранспортних підприємств, інших підприємств і організацій зобов’язані забезпечувати вихід усіх видів транспорту на вулиці міста в належному санітарному стані з чіткими номерними знаками, чистими кузовами, перевозити всі види вантажів із дотриманням санітарних норм і забезпечення належної чистоти під час транспортування.
 4. Керівники підприємств торгівлі, громадського харчування, міських ринків, інших установ, а також, особи, які займаються роздрібною торгівлею на території селищної ради, зобов'язані:
  • 21.1. Утримувати магазини, заклади громадського харчування, павільйони, торгові палатки, ларки, склади та інші об’єкти в зразковому стані, прибирання прилеглих територій проводити, в міру необхідності (але не рідше одного разу на добу).
  • 21.2. Вітрини, рекламу, входи в приміщення, склади оздобити згідно з паспортами, виданими органами архітектури і утримувати їх у належному стані.
  • 21.3. Роздрібну, виносну торгівлю проводити за дозволом в обладнаних для цього місцях із дотриманням встановлених санітарних норм і правил.
  • 21.4. Підключати об'єкти до мереж водопостачання та каналізації при обов'язковому погодженні технічних умов із виробничим управлінням водопровідно-каналізаційного господарства.
 1. Організації, підприємства та установи житлово-комунального господарства зобов’язані:
  • 22.1. Підтримувати належний санітарний стан прибудинкових територій, утримувати газони, дитячі та спортивні майданчики, інвентар не них справними та охайними, не допускати висадження на прибудинкових територіях овочевих культур.
  • 22.2. Постійно підтримувати пішохідні доріжки та закріплені тротуари очищеними від сміття, снігу та ожеледиці.
  • 22.3. Утримувати місця збирання побутових відходів від населення в постійній чистоті.
  • 22.4. Щорічно укладати угоду із спеціалізованим комунальним підприємством на вивезення сміття на звалище або вивозити його самостійно.
  • 22.5. Під’їзди багатоквартирних будинків повинні бути обладнані нумерацією під’їздів, квартир та списками квартиронаймачів.
  • 22.6. Утримувати в належному стані мережі зовнішнього освітлення.
 1. Громадяни, які мають будинки на правах особистої власності, зобов’язані:
  • 23.1. Утримувати фасад будинку, подвір’я і прилеглу територію, огорожу в чистоті та а належному санітарному стані. Вважати обов’язковим в укладанні договорів на вивезення сміття із спеціалізованим  підприємством селищної ради та недопущення, складування будівельних матеріалів на зелених смугах вулиць та провулків.
  • 23.2. Проводити прибирання тротуару до прибордюрної частини шляху, газонів, зелених насаджень, які розташовані на прилеглій до будинку території, згідно з п.3 цих Правил.
  • 23.3. Побутове та дворове сміття виносити виключно в автотранспорт, що належить підприємству, з яким укладено угоду на вивіз твердих, побутових відходів.
 1. Категорично забороняється:
  • 24.1. Скидати в зливну каналізацію виробничі стоки, нафтопродукти, сміття, пісок та інше.
  • 24.2. Перекривати вулиці, шляхи до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з пожежною охороною, службами ДАІ та житлово-комунальним господарством.
  • 24.3. Мити особистий та службовий транспорт поблизу водозабірних колонок, на газонах, пляжах, дворових територіях.
  • 24.4. Ходити по газонах, зривати квіти, зламувати гілки дерев та кущів на вулицях, у парках, скверах та інших місцях загального користування.
  • 24.5. Вигулювати тварин у дворах та громадських місцях, на територіях медичних закладів, шкіл, дошкільних закладів, а також вигулювати їх без намордників та повідків.
  • 24.6. Викидати сміття і відходи у не відведені для цього місця.
  • 24.7. Спалювати опале листя і сміття.
  • 24.8. Викидати золу на вулиці селища.
  • 24.9. Їздити по тротуарах та пішохідних доріжках будь- яким видом транспорту.
  • 24.10. Пересування на вулицях із твердим покриттям тракторів та механізмів на гусеничному ходу (без відповідного дозволу).
  • 24.11. Самовільно встановлювати дорожні та рекламні щити.
  • 24.12. Робити будь-які надписи на парканах, фасадах будинків, автобусних зупинках, ліфтах та у під’їздах будинків.
  • 24.13. Псувати дорожні знаки, паркани, ліхтарі вуличного освітлення, урни.
  • 24.14. Складати і зберігати на вулицях та подвір’ях багатоповерхових житлових будинків товари, тару, будівельні матеріали та сміття у не відведених для цього місцях.
  • 24.15. Розміщувати автотранспортні засоби на газонах, тротуарах, у парках, на прибудинкових територіях та інших місцях загального користування.
  • 24.16. Випасати птицю, худобу біля чужих дворів, у парках, скверах.
  • 24.17. Кидати на вулицях селища пакувальні матеріали, пусті пляшки, обгортки від цукерок, морозива та інше.
 1. На територіях житлових районів, лікарень, на вулицях, у громадських місцях, будинках та гуртожитках з 23.00 до 7.00 забороняється шуміти, кричати, співати, грати на музичних інструментах, подавати звукові сигнали та здійснювати інші дії, які порушують спокій громадян, крім випадків, які визначаються окремими рішеннями виконкому.
 2. Керівники підприємств, організацій, установ, навчальних закладів та громадських організацій зобов’язані систематично проводити роз’яснювальну роботу в своїх колективах з питань дотримання Правил благоустрою та утримання території селищної ради.
 3. За порушення цих Правил передбачена адміністративна відповідальність, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення. Складання протоколів щодо скоєння правопорушень, накладання і стягнення штрафів, які установлені Правилами, здійснюється органами (посадовими особами), уповноваженими, які мають право розглядати справи про адміністративні правопорушення. Застосування у відношенні посадової особи чи громадянина адміністративного стягнення чи кримінального покарання не звільняє винного від обов'язку відшкодувати заподіяний збиток селищному господарству і відшкодувати повну вартість робіт із приведення в початковий стан об’єктів, визначених Правилами. Вартість заподіяного правопорушенням збитку визначається органами (посадовими особами), підприємствами, установами, організаціями, що є суб’єктами власності, управління, контролю (нагляду) у відношенні об'єктів, яким заподіяна шкода. Розмір збитку, заподіяного пам’ятнику історії та культури, визначається з урахуванням його історичної, наукової, художньої, культурної цінності, а також вартості реставраційних, відбудовних робіт. Обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням і іншим об’єктам озеленення загального користування в селищі, здійснюється за таксами, установленими Кабінетом Міністрів України "Про таксу для обчислення розміру шкоди, заподіяної зеленим насадженням у межах міст та інших населених пунктів”. Відповідальність за порушення Правил допущених неповнолітніми, несуть їхні батьки чи опікуни, керівники дитячих установ, згідно з чинним законодавством України.
 4. Порядок розподілу обов’язків між підприємствами, організаціями, установами, фізичними особами й громадянами територіальної громади, що стосується організації робіт і утримання належних їм територій, визначається виконкомом Добровеличківської селищної ради. Здійснення контролю за виконанням Правил покладається на виконком селищної ради та на постійну депутатську комісію з питань охорони природи і раціонального використання природних ресурсів.

Виконком Добровеличківської селищної ради.


Повернутися назад