Головна > Інформує Добровеличківське бюро правової допомоги > Влаштування до притулку особи, яка постраждала від домашнього насильства3.02.2022, 09:38
Влаштування до притулку особи, яка постраждала від домашнього насильства |
У відповідності до положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» до спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб належать, зокрема, притулки для постраждалих осіб. Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі - спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Притулок утворюється місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування. Особи, які мають права на влаштування до притулку:
- структурним підрозділом місцевої держадміністрації або органу місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству; - уповноваженим підрозділом органу Національної поліції; - центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; - мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.
Притулок протягом однієї доби інформує службу у справах дітей та відповідний підрозділ органу Національної поліції у разі направлення до нього матері/батька або особи, яка їх замінює, з дитиною. Особи, які не влаштовуються до притулку:
Зазначені постраждалі особи підлягають невідкладному направленню до закладів охорони здоров’я з одночасним повідомленням відповідно до законодавства про факт вчинення щодо них насильства. ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! Перебування у притулку особи, яка вчинила насильство стосовно постраждалих осіб, які перебувають у притулку.
У разі відсутності в постраждалої особи документа, що посвідчує особу:
Строк перебування постраждалої особи у притулку не може перевищувати трьох місяців. Продовження строку перебування притулку:
Виявлення, умов за яких особа не має право на влаштування у притулку, а саме: - перебування особи у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння; - особа має ознаки гострих інфекційних та венеричних захворювань; - наявність психічних захворювань у гострій стадії, хронічних психічних захворювань у стадії загострення, пограничних станів, що супроводжуються розладами поведінки, шкідливими для хворого та інших осіб; - наявність інфекційних захворювань шкіри та волосся, хворі на туберкульоз; - за інших обставин, що свідчать про безпосередню небезпеку постраждалої особи або для інших осіб.
Надання притулком послуг постраждалим особам здійснюється на безоплатній основі в обсязі, визначеному державними стандартами надання соціальних послуг, затвердженими Мінсоцполітики. Зміст та обсяг соціальної послуги для кожної постраждалої особи визначається індивідуально залежно від її потреб і зазначається в договорі про надання соціальної послуги. Притулок може надавати платні соціальні послуги (у межах наявних можливостей) згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 р. № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» На базі Урядового контактного центру працює цілодобовий сервіс доступний за номером 15-47. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними та конфіденційними. На «гарячій» лінії: - надаються інформаційні, психологічні та юридичні консультації чоловікам та жінкам, які постраждали від домашнього насильства, насильства за ознакою статі, насильства стосовно дітей, або з питань загрози вчинення такого насильства; - надається психологічна допомоги потерпілим від домашнього насильства жінкам, чоловікам, дітям. Робота притулків в умовах карантину В умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19 установи та заклади, що надають послуги екстрено (кризово) особам, які постраждали від домашнього насильства, працюють у робочому режимі та забезпечують надання соціальних послуг постраждалим особам з обов’язковим дотриманням правил карантину. Нормативна база
Повернутися назад |