» » До дня пам'яті жертв аварії на ЧАЕС

До дня пам'яті жертв аварії на ЧАЕС

26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – вибух четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції.
ООН за пропозицією Ради глав держав СНД проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф.
Чорнобиль… Це слово стало символом горя і страждання, покинутих домівок.
Минуло 34 роки від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від  подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. Це вам завдячують за своє життя усі, хто народився після катастрофи. Це ви, ціною свого життя, дали шанс на життя іншим. Сьогодні ваш подвиг, на жаль, змушені повторювати ваші діти та онуки, які вступили у небезпечний бій з пожежами у Чорнобильській зоні.
Ми не можемо, в умовах карантину, провести урочисте зібрання та сказати привселюдно слова подяки ліквідаторам та вдовам ліквідаторів, які проживають на території нашої громади, але я впевнена, що у ці тривожні дні такі слова звучать на вустах кожного українця.
Низький уклін усім, хто боровся тоді і бореться зараз зі страшною бідою.
Священна пам'ять про Ваш подвиг не згасне у віках і збережеться у серцях народу!
(фото ліквідаторів, зроблене у 2019 р.)