» » Про дезінфекцію території

Про дезінфекцію території

З метою протидії поширенню коронавірусної інфекції, комунальна служба селищної ради провела чергову дезінфекцію території селища. Працівники комунальної служби займалися обробкою входів до магазинів та установ, місць для відпочинку, тротуарів, узбіччя та доріг.

Коронавіруси (сімейство Coronaviridae) – РНК-віруси розміром 80-160 нм, що мають зовнішню ліпідну оболонку. За стійкістю до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю. Механізми передачі інфекції – повітряно-крапельний, контактний, фекально-оральний.

З метою профілактики та боротьби з інфекціями, викликаними коронавірусами, проводять профілактичну та осередкову (поточну і заключну) дезінфекцію. Для проведення дезінфекції застосовують дезінфікуючі  засоби, що пройшли державну реєстрацію в  установленому порядку згідно вимог Постанови КМ України від 3 липня 2006 р. № 908 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 р. №178) «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів». Реєстр дезінфекційних засобів, антисептиків  розміщується на офіційному веб-сайті МОЗ для вільного доступу. Кратність використання деззасобів здійснюється у відповідності до інструкції по застосуванню цих засобів.

Працівниками комунального підприємства Добровеличківської селищної ради дезінфекція проводиться спеціальним хлоровмісним засобом «Септомакс», на основі 1,3 дихлор 5,5-диметилгідантоїну (аналог Дезактину), який використовується для знезараження соціальних об‘єктів. «Септомакс» гіпоалергенний.