Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Про декларування зміни роздрібних цін

Про декларування зміни роздрібних цін

Головне управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області нагадує, що з 18 травня 2020 року вступила в дію постанова Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» якою запроваджено державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари, що мають істотну соціальну значущість (окремі продукти харчування) та товари протиепідемічного призначення (окремі лікарські засоби, антисептики та дезінфекційні засоби), що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 за переліком наведеним у додатку до вказаної постанови.

З моменту набрання чинності Постанови, якщо суб’єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни на момент набрання чинності Постанови, виникатиме обов’язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюватиметься в електронному вигляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua.

На офіційному сайті Держпродспоживслужби можна ознайомитись з Реєстром роздрібних цін та Інструкцією декларування роздрібних цін за посиланням  http://www.consumer.gov.ua/ContentPages/Instruktsiya_(Deklaruvannya_Rozdribnikh_Tsin)/491/.

Одночасно повідомляємо, що до суб’єктів господарювання, які допустять порушення вимог Порядку декларування зміни роздрібних цін, будуть застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення»

Також громадяни (фізичні особи-підприємці) і посадові особи суб’єктів господарювання за порушення порядку формування, встановлення та застосування цін і тарифів, притягуються до адміністративної відповідальності шляхом накладання штрафів у розмірах, визначених статтею 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.