Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Пам’ятні заходи до 35 роковин Чорнобильської трагедії

Пам’ятні заходи до 35 роковин Чорнобильської трагедії

Хай стане мир міцнішим у стократ,

Хай над землею чисте небо буде.

Чорнобиль – попередження, набат,

Його уроків людство не забуде!

У сесійній залі, 26 квітня 2021 року  відбулися пам’ятні  заходи до 35 роковин Чорнобильської  трагедії та вшанування пам’яті людей, які загинули внаслідок аварії.

В заходах взяли участь Добровеличківський  селищний голова Володимир Осієвський, заступник голови Анжела Петрова, начальник відділу освіти, культури, туризму та спорту селищної ради Олена Винярська, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та ін..

У своєму виступі Володимир Осієвський зазначив, що сьогодні минає 35 років від того часу, коли на Чорнобильській АЕС сталася одна з найбільших катастроф в історії людства.

Понад 20 тисяч жителів Кіровоградщини брали участь у ліквідації наслідків аварії, з колишнього Добровеличківського району – 447 чоловік, які не вагаючись включились в боротьбу з грізним і невидимим ворогом. Тяжка праця, сповнені небезпеки випробування лягли на їхні плечі.

Селищний голова наголосив, що в цей день ми схиляємо свої голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, хто ціною свого життя дав шанс на життя мільйонів, хто пішов тоді в атомний вогонь, щоб зупинити ланцюгову реакцію смертей. Низький уклін ліквідаторам, які виконавши найвищий синівський обов’язок перед рідною землею і рідним народом зупинили розвиток катастрофи, унеможливили її переростання у глобальний винищувальний смерч для всієї України та інших народів Європи.

Керівник громади побажав всім постраждалим від наслідків Чорнобильської катастрофи та їх родинам міцного здоров’я, сімейного благополуччя, злагоди, миру та оптимізму.

Володимир Осієвський вручив ліквідаторам аварії та вдовам загиблих грошові допомоги.

Також перед учасниками заходу виступив ліквідатор аварії  Володимир Соловйов.

Після офіційної частини до уваги присутніх було представлено тематичні виступи учасників художньої самодіяльності селищного будинку культури.

Пам’ять загиблих ліквідаторів внаслідок аварії на ЧАЕС було вшановано хвилиною мовчання та покладанням квітів до Пам’ятного знаку.