Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Відкриття виставки «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір»

Відкриття виставки «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір»

11 червня 2021 року в комунальному закладі «Добровеличківський краєзнавчий музей» відбулось відкриття пересувної виставки Українського інституту національної пам’яті «Українська революція 1917-1921: регіональний вимір».

Захід проходив за участі заступника Добровеличківського селищного голови Петрової Анжели Василівни, начальника відділу освіти, культури, туризму, молоді та спорту Винярської Олени Володимирівни, вчителів історії шкіл селища, представників засобів масової інформації, громадськості.

Відкрила виставку заступник селищного голови Анжела ПЕТРОВА, яка зазначила, що у продовж тисячолітньої історії однією з основоположних цінностей українців було прагнення свободи.  Саме це спонукало їх боротися за незалежність.

Директор КЗ «Добровеличківський краєзнавчий музей» Валентина Грінченко розповіла про виставкові проекти Українського інституту національної пам’яті, які експонувались у музеї з 2016 року: «Українська Друга світова», «Спротив геноциду», «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори», «Україна 1932-1933. Геноцид голодом», «Донбас: пере прочитання образу». Також в музеї експонувалось багато виставок, присвячених українській революції 1917-1921 років: «100 років боротьби: Українська революція 1917-1921», «Символ твоєї свободи 100 років Державного герба України», «Фактор свободи», «Українське військо 1917-1921».

Екскурсію по виставці провела Катерина СТРІЛЕЦЬ, яка висвітлила події періоду української революції, що відбувались на Київщині, Поділлі, Волині, Січеславщині, Полтавщині, Таврії, у Криму, на Херсонщині, Слобожанщині, Чернігівщині, Буковині та на території етнічних українських земель.

Виставка буде експонуватися в  КЗ «Добровеличківський краєзнавчий музей» до 30 червня 2021 року.