Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » 10 жовтня - День художника України

10 жовтня - День художника України

День художника в Україні відзначається щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98) від 9 жовтня 1998р.

В 2021 році День художника України припадає на 10 жовтня.

Образотворче мистецтво є однією з найдосконаліших форм діяльності, оскільки в художній палітрі кристалізується внутрішній світ людини, звучать кольори глибоких почуттів. Роботи художників будять прагнення до прекрасного, спонукають замислитися над суттю буття.

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика - невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі.

Сьогодні українські художники яскраво демонструють самобутність нашого мистецтва, професійну досконалість та глибинне відчуття національної своєрідності.

В цей день хочеться згадати наших місцевих художників–аматорів, твори яких радують жителів  Добровеличківської громади.

 

Вієвський Віктор Юрійович

Народився Віктор Вієвський 6 травня 1952 року в с. Софіївка, Первомайського району в сім’ї  службовців. Згодом родина переїхала в Добровеличківку.

Віктор Юрійович закінчив Добровеличківську середню школу.

Навчався в Одеському медичному інституті, після закінчення вузу у 1976 році розпочав роботу в Іванківській районній лікарні Київської області.

У 1974 році одружився з прекрасною жінкою Вірою Володимирівною, яка стала матір’ю їх єдиної доньки Олени.

Доля прихильна до творчих і талановитих людей. А тому і поєднали свої серця : лікар – художник і літератор – журналіст.

З 1980 року сім’я Вієвських проживає в Добровеличківці. На рідній землі шліфується їх професійний і творчий талант.Тут виросла і здобула освіту донька Олена.

Ще у шкільні роки Віктор захоплювався живописом. Почав професійно малювати з 16 років. Спеціальної художньої освіти не мав, але живописом займався  професійно більше 50 років.

Картини Віктора Юрійовича  -  сонцесяйні полотна таких звичних, проте безмежно гармонійних пейзажів нашого селища, випромінюють тепло та невичерпну любов до рідного краю, до парку Ревуцького, кожен куточок якого автор зобразив на своїх картинах.

Перша персональна виставка Віктора Вієвського відбулася в 1972 році в Одеському медичному інституті під час навчання.

У 1990 році художник мав свою персональну виставку в м. Кіровограді. Милуватися картинами художника-аматора мали змогу й кияни, під час проведення Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села» у 2002 році. Брав участь в обласній художній виставці присвяченій 12- й річниці незалежності України, в багатьох районних виставках декоративно-ужиткового мистецтва, у І Всеукраїнській виставці народної художньої творчості, до Дня медичних працівників.

Співпраця художника і Добровеличківського краєзнавчого музею розпочалась з дня відкриття  закладу, 36 років тому.  Віктор Юрійович передав у фонд  музею 17 полотен. Нещодавно  донька художника  Олена Вієвська передала в музей 5 картин, які нині експонуються у розділі «Творчість художників Добровеличківщини».

Віктор Вієвський був постійним відвідувачем музею, учасником виставок і мистецьких зустрічей до Дня художника, районних виставок  і фестивалів, тематичних виставок майстрів декоративно – ужиткового мистецтва та живопису, а також із задоволенням виступав на презентаціях  картин своїх колег-художників.

У 2007, 2012 та 2017 роках у Добровеличківському краєзнавчому музеї були презентовані персональні виставки Віктора Юрійовича.

Віктор Вієвський нагороджений дипломами й грамотами Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської облдержадміністрації,  Добровеличківської райдержадміністрації та районної ради, Добровеличківської селищної ради, Національної Ради з питань охорони здоров’я при Президентові України, подяками і дипломами.

У полотнах Віктора Юрійовича дихає життя вічної і прекрасної батьківської землі, неповторної природи Добровеличківщини.

10 листопада 2020 року Вієвський Віктор Юрійович пішов з життя.

 

Миндрул  Віктор Володимирович

Народився Миндрул  Віктор Володимирович 10 березня 1966 року в  с.Липняжка Добровеличківського району Кіровоградської області.

Після закінчення Липнязької ЗОШ №1 навчався в Голованівському СПТУ №8. Отримавши професію водія, був призваний в армію і проходив службу на флоті.

Повернувшись зі служби, працював водієм, машиністом мазутної насосної станції на Добровеличківському цукровому заводі, згодом завідуючим господарством Липнязької ЗОШ №1.

Та з дитинства мав хобі – малювати олівцем, і виходило це досить гарно. Під час проходження служби на флоті юнак вперше спробував малювати фарбами та зробив свої перші гравюри. Після служби захоплення маляством відійшло на другий план. Зараз, маючи вільну хвилину, він намагається присвятити її малюванню. Не маючи художньої освіти, Віктор досягнув неабиякої майстерності у зображенні пейзажів. Також Віктор захоплюється бджільництвом та риболовлею, що надихає його до створення пейзажів. Як говорить майстер: «Творчість допомагає мені передати в своїх роботах всю красу нашої планети такою, якою я її бачу».

 У травні  2021 року   в Липнязькій ЗОШ №1  Віктор Володимирович  провів  для школярів майстер-клас,  поділився своїм вмінням зображувати живописні куточки природи. Під час майстер-класу учні мали можливість спробувати відтворити запропоновані митцем техніки зображення природи.. Художник розповів,   що пов’язаний з мистецькою сферою більшість свого життя і завжди радий поділитися своїми знаннями.

 У серпні цього року працівниками Липнязького краєзнавчого музею оформлено першу персональну виставку картин Віктора Миндрула  в рамках святкових заходів до 30-річчя незалежності України.        

 

Вердиш Іван Микитович

Народився Іван Микитович 8 серпня 1935-го року в селі Липняжка Добровеличківського району у родині простих і добрих людей. Любов до рідного краю, до селянської роботи, до людей прищеплювали батьки своїм п’ятьом дітям. З дитинства добре вчився і багато малював.

       По закінченню Липнязької середньої політехнічної школи Іван Вердиш  без відповідної підготовки вступає до Одеського художнього училища.. Займався станковим живописом та графікою. Працював в жанрах: натюрморт, пейзаж, портрет.

Після закінчення навчального закладу художника було направлено за розподілом у Західну Україну. Та любов до рідного краю змушує його повернутись до Липняжки. Працював художником у побуткомбінаті у Добровеличківці. Вечорами брав мольберт і спілкувався з природою.

       Його олійні роботи  свідчать, що він майстер першої величини. Його натюрморти це композиції, де червоною ниткою проходить хліб. Пейзажі, портрети, графічні малюнки - усе писалося своїм власним стилем. Скільки фізичних сил, переживань, емоцій і любові вимагали його картини! Тому й здаються вони живими, випромінюючи на глядача позитивну енергію душі художника.

        Полотна Івана Микитовича - це прекрасний стопроцентний реалізм, який відтворює побачену природу, людину, предмети побуту тощо. Його портрети  вдало акцентують на ті чи інші риси характеру людини, його квіти передають натуральність барв радужної палітри.

       А те, що Вердиш І.М. високопрофесійний художник говорять його персональні виставки у обласному та районному краєзнавчих  музеях, його картини не один раз експонувались  на різнопланових виставках і в Києві.

У 2002 році він був учасником Всеукраїнської культурно –мистецької акції «Мистецтво одного села».

 У 2003 році став переможцем обласного туру Всеукраїнського фестивалю творчості людей з обмеженими  фізичними можливостями у номінації «Художня творчість». У творчому доробку майстра понад 200 робіт: переважно натюрморти, портрети, пейзажі.

 Вердиш І М. був постійним учасником виставок в рамках районних свят, виставок в Липнязькому народному краєзнавчому та Добровеличківському краєзнавчому музеях.

У 2003 році був учасником районної виставки «Майстри пензля нашого краю» (експонувалось 4 роботи).

У 2004 та 2005 роках  Вердиш І.М. - учасник  виставок в рамках районних урочистостей до Дня незалежності України, яка були організовані працівниками районного краєзнавчого музею в Будинку культури.

Картини Івана Микитовича експонувались на виставці декоративно-ужиткового мистецтва та живопису майстрів, ветеранів війни та праці Добровеличківщини від час обласного огляду-конкурсу ветеранських організацій (2006 рік).

У 2008 році картини художника  експонувались на виставці живопису художників-земляків до Міжнародного Дня музеїв.

Учасник вистави  живопису в рамках фестивалю української народної творчості «Степограй - 2008» (с. Карбівка).

У липні 2009 року в районному краєзнавчому музеї на персональній  виставці презентовано 29 полотен Івана Вердиша.

У  травні 2010 року картини І. Вердиша були представлені на виставці до Дня майстрів народного мистецтва в районному краєзнавчому музеї.

12 травня 2011 року відбулося відкриття виставки декоративно-ужиткового мистецтва та живопису "Мистецтво села Липняжка" до Дня майстрів народного мистецтва, де були представлені картини художника.

1 грудня 2011 року у виставковій залі музею до Міжнародного дня інвалідів відбулося відкриття виставки живопису художників-земляків з обмеженими фізичними можливостями, на якій презентовано роботи Надії Падурської, Анатолія Токаренка та Івана Вердиша.

26 травня 2012 року у Кіровоградській обласній філармонії в рамках Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» відбулась презентація виставки майстрів  декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва Добровеличківського району «Калиновий розмай», на яків експонувались більше 200 робіт майстрів, серед яких і картини Івана Микитовича.

Твори Вердиша Івана Микитовича зберігаються у Добровеличківському краєзнавчому музеї та Липнязькому краєзнавчому музеї.

19 січня 2021 року Вердиш Іван Микитович пішов з життя. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Друк

Додавання коментаря

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
 • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
  heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
  winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
  worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
  expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
  disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
  joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
  sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
  neutral_faceno_mouthinnocent

Код: оновити, якщо не видно коду

  Маєте проблеми зору?
  Оберіть зручний формат:

  A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування
Корисні ресурси  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада