Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Доходи фізичних осіб від здачі в оренду майна підлягають декларуванню

Доходи фізичних осіб від здачі в оренду майна підлягають декларуванню

Громадяни України, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності і здають в оренду власне нерухоме майно (далі – орендодавці) іншим фізичним особам – не суб’єкту підприємництва (далі – орендарі), виступають податковими агентами і несуть обов’язок щодо нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб.

Такі орендодавці зобов’язані щоквартально нараховувати та сплачувати до бюджету податок на доходи фізичних осіб протягом 40 календарних днів, наступних за останнім днем звітного податкового кварталу (за І квартал ― до 10 травня, за ІІ квартал ― до 9 серпня, за ІІІ квартал ― до 9 листопада, за ІV квартал ― до 9 лютого). При цьому доходи від здачі нерухомості в оренду оподатковуються за ставкою 15%, а якщо сума отриманого доходу у звітному місяці перевищує 10 мінімальних заробітних плат (за 2013 р. — 11470 грн.), ставка податку становить 17% від суми перевищення.

Орендодавці зобов’язані задекларувати такі доходи в податковій декларації про майновий стан та доходи за звітний рік та заповнити додаток №2 до Декларації. Декларацію з додатком слід подати до територіального органу Міндоходів за місцем своєї прописки (реєстрації) до 1 травня наступного року, тобто за 2013 рік - до 1 травня 2014 року.

Якщо фізична особа здає нерухомість суб’єкту підприємницької діяльності — підприємцю або юридичній особі, то податковим агентом виступає суб’єкт підприємницької діяльності (орендар), який утримує податок на доходи фізичних осіб під час його виплати.

Особливості оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду визначені в пункті 170.1 статті 170 Податкового кодексу України.

Прес-служба Добровеличківського

відділення Новоукраїнської ОДПІ