Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Щодо звільнення від сплати єдиного податку підприємців у зв’язку з їх військовою мобілізацією

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа поточного місяця (п.295.1 ст.295 ПКУ).

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами.

Фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку третьої та п’ятої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал (п.295.3 ст.295 ПКУ).

Згідно із пунктом 295.5 статті 295 ПКУ платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

Відповідно до Указу Президента України від 17.03.2014 р. №303/2014 «Про часткову мобілізацію» у зв’язку з різким ускладненням внутрішньополітичної обстановки, втручанням Російської Федерації у внутрішні справи України, зростанням соціальної напруги в АР Крим і м. Севастополі на території України оголошено часткову мобілізацію.

Згідно з Указом військовозобов’язані громадяни України можуть бути мобілізовані на військову службу, на збірні пункти та у військові частини.

З метою врегулювання питань щодо нарахувань авансових внесків для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої і другої груп за період їх мобілізації, Міндоходів України листом від 24.03.2014 р. №6701/7/99-99-17-02-02-17 роз’яснило, що по зазначених платниках, що не здійснювали господарську діяльність на період мобілізації та не одержували дохід, контролюючі органи, керуючись статтею 101 ПКУ можуть списати таку заборгованість з авансових внесків за час мобілізації, як безнадійну, що виникла внаслідок непереборної сили (форс-мажорних обставин). При цьому такі платники повинні надати контролюючому органу підтвердний документ із військового комісаріату, в якому зазначатиметься період перебування на зборах.

Прес-служба Добровеличківського

відділення Новоукраїнської ОДПІ