Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » ВТІЛЮВАТИ ІДЕЇ НУШ І НЕ ВИГОРАТИ НА РОБОТІ ВЧИТЕЛЯМ ДОПОМАГАЮТЬ ПРОФЕСІЙНІ СУПЕРВІЗОРИ

Нова українська школа – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, в якій  приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й уміння застосовувати їх у повсякденному житті, це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Реформу НУШ розраховано на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятиліть. Проте зміни вже розпочались та успішно реалізуються в освітніх закладах нашої громади вже четвертий рік.

Відомо, що для впровадження будь-яких змін необхідно забезпечити навчання – тренінги, семінари, курси підвищення кваліфікації тощо. Проте, вчителям, які взяли участь у тих чи інших навчальних заходах, вкрай важливою є подальша підтримка на своєму робочому місці, яка б відповідала індивідуальним потребам кожного вчителя. У всьому світі таку підтримку надають більш досвідчені педагоги – ментори чи наставники. Які б терміни не використовувалися, головне є те, що метою їх діяльності є професійна підтримка педагогів. Сьогодні в Україні набуває розвитку процес супервізії як процес професійної підтримки та професійного розвитку з поєднанням оцінювання роботи вчителя в умовах концепції Нової української школи.

Впродовж листопада 2021 року на території Добровеличківської територіальної громади за сприяння комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені  Василя Сухомлинського» і відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту селищної ради для педагогів початкової школи закладів загальної середньої освіти селищної ради організовано навчання за новою системою.

Кіровоградським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського супервізію здійснювати для наших вчителів призначено Волошину Людмилу Ігорівну. За новою системою навчання проведено у Липнязькому закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, Добровеличківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 та  Добровеличківському закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2. Під час занять було проведено: наставницькі бесіди; групове обговорення кращих практик, труднощів, пошук шляхів їх вирішення, а також можливостей для подальшого розвитку.

Сподіваємося, що такі заходи стануть  ще одним корисним ресурсом для підтримки впровадження змін, передбачених концепцією Нової української школи, і, найголовніше, - для покращення якості викладання вчителів початкових класів!