Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Документальна позапланова перевірка при припиненні діяльності підприємця можлива.

Документальна позапланова перевірка при припиненні діяльності підприємця можлива.

Згідно з п.п. 78.1.7 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) обставиною, наявність якої надаватиме контролюючому органу право на проведення документальної позапланової перевірки, може бути, зокрема, припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, подання заяви про зняття з обліку платника податків. При цьому п. 78.2 ПКУ визначає, що обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені ПКУ, не поширюються на перевірки, які проводяться за зверненням такого платника податків. Відповідно до абз. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI зняття з обліку платників ЄСВ — фізичних осіб — підприємців здійснюється на підставі відомостей із реєстраційної картки, наданих державним реєстратором. Робиться це після проведення перевірок платників та проведення остаточного розрахунку. Право проводити документальні перевірки у фізичних осіб — підприємців звітів та інших документів про нарахування, обчислення і сплату ЄСВ органи доходів та зборів використовують відповідно до положень ст. 13 Закону № 2464. Такі перевірки проводяться у порядку, встановленому ПКУ. Згідно з п. 54.3 ст. 54 Кодексу контролюючий орган зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків, передбачених ПКУ або іншим законодавством, якщо платник податків не подає в установлені строки податкову (митну) декларацію.                                Отже, у разі наявності визначених ПКУ обставин для проведення документальної позапланової перевірки фізичної особи — підприємця керівник контролюючого органу приймає рішення про проведення документальної позапланової перевірки платника податків — фізичної особи.                                                                                                                                                                         Такими обставинами, зокрема, є:                                                                                                                

  — державна реєстрація припинення підприємницької діяльності особи-підприємця;                                                                                                                            

  — наявність податкової інформації, яка може свідчити про заниження або завищення суми його податкових зобов’язань;                            — наявність податкової інформації, яка може свідчити про порушення вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.                                                                                   

 Згідно з абз. 2 п.п. 65.10.8 ПКУ державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи або внесення до Державного реєстру запису про припинення такої діяльності фізичною особою не припиняє її зобов’язань, що виникли під час провадження підприємницької діяльності, та не змінює строків, порядків виконання таких зобов’язань і застосування санкцій за їх невиконання.                                                            

Нагадаємо, що Законом України від 31.07.2014 року № 1622-VII до кінця року встановлено заборону на проведення перевірок. Виняток зроблено для податкових перевірок, що проводяться державною фіскальною службою.                                        

                                                                                           

 

Друк
  Маєте проблеми зору?
  Оберіть зручний формат:

  A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування
Корисні ресурси


  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада


  Добровеличківська райдержадміністрація


  Добровеличківська райрада