» » ПОВІДОМЛЕННЯ про виявлення захворювання на африканську чуму свиней від 20 липня 2019 року

20 липня 2019 року встановлено випадок захворювання на африканську чуму свиней – звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Черкаської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби від 20 липня 2019 року №003241 п.м./19 в господарстві СФГ «Центр», смт Добровеличківка, Добровеличківський район, Кіровоградська область.

Африканська чума свиней (АЧС) - контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків.

Збудник АЧС - вірус, що містить ДНК, належить до родини Asfarviridae роду Asfivirus. Віріони - сферичної форми діаметром 175-215 нм. Вірус стійкий до широкого діапазону температур і рН середовища: гине при температурі 60 °С протягом 30 хв.; у трупах свиней зберігається до десяти тижнів, у м’ясі від хворих тварин - до 155 діб, копченій шинці - до 6 місяців, у ґрунті та гною - до 3 місяців, у солонині - до 1 року; заморожування консервує вірус.

Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини!!!

Заборонено проведення наступних заходів:

- ввезення чи вивезення з господарств усіх форм власності живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом 40 днів з дня проведення дезінфекції в спалаху (неблагополучному пункті), крім випадків вивезення свиней на забій під контролем компетентного органу на визначеному ДНПК переробному підприємстві або забійному пункті;

- торгівлі на ринках живими свинями та продуктами з них, крім отриманих на забійних та переробних підприємствах, які мають експлуатаційний дозвіл, за наявності супровідних ветеринарних документів;

- проведення виставок, ярмарків, базарів та інших заходів, пов’язаних із пересуванням та скупченням тварин (крім транспортування свиней на відведені забійні пункти і м’ясокомбінати).

При підозрі на виявлення даного захворювання негайно звернутися до ветеринарного спеціаліста за телефонами: 0525351361, 0525351363