» » ПРО НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ У 2019/2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

Лист Міністерства освіти і науки України від 16.08.2019 р. №1/9-523 "Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році"

Концепція національно-патріотичного виховання в системі освіти України у новій редакції

Наказ Міністерства освіти і науки України від 29.07.2019 р. № 1038 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 16.05.2015 р. № 641"

Міністерством освіти розроблені рекомендації про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/20 навчальному році, які мають використовуватись працівниками освіти при плануванні виховної роботи з учнівськими колективами.

Автори документа наголошують, що формування патріотизму в українському суспільстві залишається першочерговим як для держави, так і для системи освіти в цілому. У зв'язку з чим національно-патріотичне виховання є важливою складовою освітнього процесу.

«Завдання педагогів полягає у тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем», - йдеться у рекомендаціях з національно-патріотичного виховання.

Також автори рекомендацій зазначають, що не менш важливим є повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну. Важливим аспектом національно-патріотичного виховання є повага та любов до державної мови. Мовне середовище повинно впливати на формування учня- громадянина, патріота України.

«Однією з основних тенденцій розвитку виховання в сучасній українській школі має стати пошук форм «діяльнісного патріотизму» (творчі групи, осередки, екскурсії, свята, ігри-драматизації, спортивні змагання, естафети, огляди-конкурси, олімпіади, шкільні музеї, тематичні стенди, кімнати, зали, галереї, виставки дитячої творчості, книжкові виставки, творчі завдання, проекти, звіти, індивідуальні роботи, театр-експромт, колективні творчі справи, колективне творче панно, флешмоби, виставки-конкурси, фестивалі, туристичні походи тощо)», - рекомендують у Міністерстві освіти.

Документ також містить посилання на нормативну базу та методичні матеріали, що мають стати у пригоді педагогічним працівникам при роботі у напрямку національно-патріотичного виховання школярів.