» » На Кіровоградщині понад 800 жінок є боржницями з аліментів

На Кіровоградщині понад 800 жінок є боржницями з аліментів

У Кіровоградській області 822 жінки повинні утримувати власних дітей у примусовому порядку. Більшість із них наразі мають багатотисячні борги.

Про це повідомив керівник юстиції Вадим Гуцул.

«На Кіровоградщині боржниками з аліментів є як чоловіки, так і жінки. Перших, власне кажучи, насправді в рази більше. Однак, є і матері, які забувають утримувати власних дітей. Згідно офіційних даних, лише 273 жінки справно надають фінансову підтримку своїм синам чи донькам. У всіх інших зі сплатою аліментів проблеми», – розповів про ситуацію Вадим Гуцул.

Згідно офіційних даних, 549 мешканок області мають заборгованість із аліментів. Основна причина несплати – аморальний спосіб життя, який ведуть 386 жінок. Ще частина не мають офіційного доходу чи майна, а деякі знаходяться у місцях позбавлення волі. Є й ті, хто переховуються. Так, 87 жінок знаходяться у розшуку.

«Оголошена в розшук і мешканка Кропивницького, яка заборгувала своїм двом синам і доньці понад 243 тис. грн. Більше 235 тис. грн складає борг у жінки з Компаніївки. Це одні з найрезонансніших випадків. Якщо боржниці не працюють і не мають у власності майна, їх можуть притягнути до адміністративної відповідальності. Так, державні виконавці наразі склали 206 протоколів про вчинення адмінправопорушення. Частина з них уже задоволена судом, а тому жінкам доведеться заробляти кошти, щоб сплати аліменти, на суспільно корисних роботах», – резюмував Вадим Гуцул.