» » Персональна виставка вишивок

Персональна виставка вишивок

18 жовтня 2019 року в комунальному закладі «Добровеличківський краєзнавчий музей» презентовано персональну виставку вишивок «Кольори моїх стежин» майстрині Валентини Новікової (с. Липняжка).
Представлено картини, ікони, рушники, підзорники, наволочки, вишиванки виконані в різних техніках (гладь, хрестик, бісер).
Зберігач фондів музею В. Алєксєєва розповіла про життя і творчість майстрині та продемонструвала слайд-шоу із світлин з сімейного архіву майстрині.
Валентина Григорівна Новікова (Пойченко) народилася 8 лютого 1954 року в мальовничому селі Червона Поляна, яке неодноразово оспіване і обмальоване художниками нашої області.
Батько – Григорій Степанович і мама – Галина Іванівна звичайні трударі, що працювали на землі.
З раннього дитинства мама прививала дітям любов до прекрасного, вчила добра і поваги. Сама гарно шила, вишивала, плела і цьому научала свою доньку.
Після закінчення Червонополянської восьмирічної школи у 1969 році Валентина вступила до Знам’янського сільськогосподарського технікуму, де здобула спеціальність – бухгалтера.
 Працювала бухгалтером в с. Карбівка, колгосп «Зоря комунізму», згодом в колгоспі ім. Карла Маркса (с. Липняжка) на різних відповідальних ділянках роботи, не стояла осторонь і від громадських проблем: заступник голови по роботі з молоддю, секретар комсомольської організації, голова ревізійної комісії, бухгалтер, інспектор по кадрах.
Будучи за покликом душі людиною небайдужою і енергійною бере участь у районних виставках та фестивалях.
Вперше роботи Валентини Григорівни на широкий загал презентувалися у 2016 році в с. Карбівці на фестивалі «Степограй».
2017-2018 рр. – фестивалі вишиванок у Добровеличківці, де відзначена дипломами учасника фестивалю, її виставки були одними з найбільших і в номінації «Найкраща чоловіча вишиванка» її робота зайняла призове місце.
У 2018 році в с. Скопіївка на фестивалі «Ми – українці» - районний краєзнавчий музей представляв роботи Валентини Григорівни, зокрема картини вишиті бісером і хрестиком.
Майстриня подякувала за присутнім за участь у відкритті виставки і поділилася своїми планами на майбутнє.
Майстриню привітали: голова Добровеличківської селищної ради Ірина Погрібніченко, голова районної ради Людмила Корнієнко, директор краєзнавчого музею Валентина Грінченко, директор Липнязького Палацу культури Світлана Присяжнюк, завідуюча Липнязьким народним краєзнавчим музеєм Ольга Голоцван та гості, поціновувачі її таланту.