Головна > Новини > Про декларування доходів26.01.2022, 09:36

Про декларування доходів

Відповідно до ст.. 67 Конституції України встановлено: кожен громадянин зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом та щорічно подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації декларацію про свій майновий стан і доходи за минулий рік у порядку, встановленому законодавством.

Порядок декларування доходів, одержаних фізичними особами, регулюються нормами Податкового кодексу України, відповідно до норм якого подавати Декларації зобов’язані і одноосібники, які самостійно обробляють власні земельні ділянки (паї) загальною площею 2 га та отримують доходи від продажу сільськогосподарської продукції. Для фізичних осіб встановлено граничні строки подання податкових Декларацій, а саме відповідно до пп. 49.18.4 ст. 49 ПКУ громадяни зобов’язані подати Декларації – до 1 травня року, що настає за звітним (за 2021 рік Декларація подається не пізніше 29 квітня 2022 року).

Крім того, при отриманні у 2021 році доходів від здавання в оренду (суборенду, емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю іншій фізичній особі – орендарю, яка не є податковим агентом (самозайнятою особою), орендодавець (громадянин-одноосібник) визначає свої податкові зобов’язання за результатами такого року у річній податковій Декларації та сплачує податок з доходів за своєю податковою адресою.

Доходи від продажу сільськогосподарської продукції, вирощеної на власних земельних ділянках площею понад 2 га, та доходи від надання власних земельних ділянок в оренду іншій фізичній особі підлягають оподаткуванню. Податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

Самостійно сплатити узгоджені податкові зобов’язання платники податку зобов’язані до 01 серпня року 2022 року.

Наголошуємо, що кожен громадянин має можливість подати декларацію через Електронний кабінет. Вхід до Електронного кабінету – за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Враховуючи вищевикладене, за результатами 2021 року фізичними особами, які здійснюють вищезазначені види діяльності, необхідно подати Декларацію та сплатити податки вчасно та у повному обсязі відповідно до норм податкового законодавства, адже наповнення державного бюджету, реалізація  завдань та функцій держави безпосередньо залежить від ефективного виконання усіма суб’єктами податкового права податкового обов’язку.

Повернутися назад