Головна > Новини / Оголошення > До уваги фізичних осіб та суб’єктів господарювання!!!19.05.2022, 11:14

До уваги фізичних осіб та суб’єктів господарювання!!!

Щороку в період масових обробок полів  засобами захисту рослин реєструються випадки порушення правил їх застосування.

Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих у межах або поблизу населених пунктах,у радіусі 200м. від межі ділянок необхідно встановити попереджувальні знаки «Обережно! Застосовано пестициди!», Сільгоспвиробник має заздалегідь ( за три доби) попередити пасічника та ОМС про обробку медоносних культур та вказати  дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10.00) і в вечірні (після 18.00) години в безвітряну погоду. Санітарно – захисна зона між  оброблюваним об’єктом та жилим приміщеннями при наземному обприскуванні становить становить не менше 300 метрів. Забороняється проводити хімічні обробки садів та с\г культур при наявності в них рослин.

Вимоги щодо застосування пестицидів визначені в  ДСП 8.8.1.2-001-98«Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві». Дані правила є частиною санітарного законодавства та обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно ст.21 Закону України “Про захист рослин ”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво ” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

З повагою, виконавчий комітет Добровеличківської селищної ради

Повернутися назад