Головна > Новини > В УКРАЇНІ ЗРОСТАЄ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА COVID-1922.09.2022, 12:08

В УКРАЇНІ ЗРОСТАЄ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА COVID-19


З початком повномасштабної війни COVID-19 практично зник із новинних повідомлень, тож в більшості людей виникло враження, що хвороба відступила, а карантинні заходи припинено. Та, на жаль, це не так. Наразі дію карантину подовжено до 31 грудня 2022 року, а в регіонах фіксується збільшення випадків COVID-19 та кількість госпіталізацій хворих.

Враховуючи різке підвищення захворюваності на території області, а також можливість поширення інфекції в класах та групових осередках з початком нового навчального року, моніторингові групи фахівців посилюють нагляд за дотриманням санітарного законодавства та здійсненням протиепідемічних заходів на об’єктах різних типів, а також у місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо, що на всіх об’єктах необхідно забезпечити дотримання протиепідемічних вимог. Мова йде про використання захисних масок, щитків працівниками і відвідувачами, наявність антисептиків, провітрювання приміщень, систематична дезінфекційна обробка контактних поверхонь, прибирання та ін. Окрім того, в місцях тимчасового перебування внутрішньо переміщених осіб необхідно обладнати приміщення (ізолятор) для тимчасового перебування людей, які мають симптоми інфекційних захворювань, з метою недопущення поширення вірусних інфекцій.

Зважаючи на зростання випадків інфікування коронавірусом, недотримання протиепідемічних заходів, поширення нових штамів COVID-19 в Україні та світі, а до того ж воєнні дії на території України та тимчасову окупацію частини населених пунктів, епідсезон 2022–2023 може видатись доволі складним. В Україні вже виявили новий різновид штаму коронавірусу «Омікрон» (тип ВА.5). За даними МОЗ, інфікування новим підвидом встановили у дев’яти мешканців Чернівецької області та одного Волинської області.

Аби зменшити ризик захворювання та не допустити перевантаження медичної системи громадянам рекомендовано пройти курс вакцинації проти COVID-19 тими вакцинами, які дозволені ВООЗ до використання. Зазначимо, що в Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу. Для другої бустерної дози рекомендується застосовувати мРНК-вакцину (зараз в Україні це Pfizer) з інтервалом не менше ніж 4 місяці після першої бустерної дози. Друга бустерна доза допоможе покращити захист від хвороби.

Пам’ятайте, що ваше здоров’я лише у ваших руках. Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям, мийте руки з милом або користуйтесь антисептиком, дотримуйтеся дистанції 1,5 метра з людьми, які мають симптоми ГРВІ, не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота, дотримуйтеся маскового режиму у приміщеннях і в громадському транспорті. А за перших симптомів захворювання - невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря для встановлення діагнозу й призначення лікування.

 

Бережіть себе та рідних!


Повернутися назад