Головна > Новини > 29 травня Міжнародний день миротворців ООН29.05.2024, 08:00

29 травня Міжнародний день миротворців ООН


 29 травня відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй. Свято було встановлено після офіційного звернення Асоціації миротворців України до Президента України «…ураховуючи вагомий внесок миротворців у підтримання стабільності у різних регіонах планети та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…» згідно з Указом Президента України «Про Міжнародний день миротворців» від 30 квітня 2003 р.

 

Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй – це можливість подякувати за жертовність військовослужбовцям усього цивілізованого світу, які служили під блакитним прапором з 1948 року. Також це привід для вшанування пам’яті бійців, які загинули під час операцій з відновлення миру, серед яких були і українці.

 

Активна участь України в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки є засобом зміцнення національної безпеки завдяки створенню стабільного зовнішньополітичного середовища як на регіональному, так і на світовому рівнях. А також – підсилення міжнародного авторитету, як надійного партнера міжнародної спільноти у справі підтримання миру.

 

Починаючи з 1992 року, в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяло участь понад 45 тисяч українських військовослужбовців у більш ніж 25 міжнародних операцій у різних регіонах планети та у 18 різних країнах світу. 58 військовослужбовців ЗСУ у цих операціях загинули.

 

7 березня 2022 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про відкликання усіх українських миротворців та долучення їх до протидії російській агресії. На той момент українські військові брали участь у трьох миротворчих операціях: у Косово (40 осіб), Конго (13 осіб) та Кот-д’Івуарі (56 осіб).

Миротворча діяльність є одним із дієвих міжнародних механізмів врегулювання воєнно-політичних конфліктів, створення умов для нормалізації обстановки в конфліктних регіонах, відновлення та збереження миру. Порушення системи державного управління призводить до глибокої економічної та соціальної кризи, хаосу у відповідній державі, генерує прояви тероризму і зростання організованої злочинності.

 

“Блакитні шоломи” ніколи не проводять наступальних операцій і не захоплюють територій, ці воїни несуть за собою мир, хоча і мають зброю, яку застосовують, щоб протистояти злочинам, що спрямовані проти людства.


Повернутися назад