Головна > Новини > 4 червня – День вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України4.06.2024, 08:00

Сьогодні Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації. Відповідну постанову під № 5343 ухвалила Верховна Рада у Міжнародний день захисту дітей, 1 червня 2021р.

Дата дня вшанування була вибрана не випадково, адже щорічно саме 4 червня відзначається Міжнародний день дітей – безневинних жертв агресії, заснований Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй. День встановлено для того, щоб громадськість не забувала про те, що під час війни гинуть не тільки солдати, але й невинні діти.

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Із 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей.

Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії РФ проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей.

Пам’ять про дітей, які загинули під час війни росії проти України завжди буде жити в наших серцях.

Повернутися назад