» » Благоустрій території

Благоустрій території

12 жовтня селищна рада  організовує акцію з прибирання та впорядкування території колишнього єврейського цвинтаря у Добровеличківці!

На початку минулого століття єврейська община Добровеличківки становила понад половину місцевого населення. З огляду на релігійні та суспільні традиції, їхній соціум кардинально відрізнявся від православного українського населення. Тому, у Добровеличківці існували окремі єврейські квартали, синагога та кладовище. Наприкінці 1920-1930-х років, внаслідок дискримінаційної політики радянської влади, більшість етнічних євреїв мігрувала з містечок до великих міст та поступово асимілювалася. Будь-які ознаки етнічної самобутності ліквідувалися. У другій половині 1930-х офіційно було закрито синагогу та кладовище, де останні ідентифіковані поховання датуються 1939 роком. Залишки добровеличківської єврейської общини були знищені нацистами у подіях Голокосту у грудні 1941 року в урочищі біля села Мар’ївка.

Протягом війни та післявоєнного часу плити з кладовища використовувалися місцевим населенням для замощення подвір’їв та інших будівельних робіт.

На місці старого кладовища збереглися всього кілька десятків мацев у занедбаному стані. Акція покликана відновити занедбану історичну спадщину та забезпечити подальше збереження пам’ятки. Це не лише про відповідальність перед минулим, а, перш за все, відповідальність за простір, в якому ми живемо, небайдужість і розуміння, що невеликими зусиллями можна домогтися позитивних змін навколо себе.

Збір о 10:00, 12 жовтня, біля очисних споруд (вул. Папаніна).

Гарантуємо роботу в дружній компанії та позитивний настрій.