Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » На Водохреща в Добровеличківці!

На Водохреща в Добровеличківці!

Завершальним великим святом різдвяно-новорічного циклу є Богоявлення, Водохреща, або ж, як ще кажуть у народі, Йордан, з яким пов'язують хрещення Ісуса Христа.

Це свято увібрало в себе багато традицій, головне місце серед яких займають обряди, пов'язані з водою. Церемонія освячення води відбувається  не тільки в храмах, а й просто неба, на берегах річок та інших водойм. Здавна  люди вірять, що вода на Водохреща  набирає цілющої сили, а хворі зможуть одужати під час купання.

Щорічно у цей день в храмах нашої громади відбуваються святкові божественні літургії, обряди освячення води та купання у відкритих водоймах.

Сьогодні з нагоди святкування Хрещення Господнього на центральній водоймі селища Добровеличківка зібралося чимало людей. В заході взяли участь Добровеличківський селищний голова Володимир Осієвський, працівники селищної ради та жителі громади.

Священик Української православної церкви, настоятель Свято-Миколаївського храму ієрей Андрій Савельєв провів обряд освячення води, після якого всі бажаючі мали змогу пірнути в воду.

Для цього  було облаштовано місце для перевдягання, розпалено багаття, біля якого бажаючі мали змогу зігрітися.

Тут панувала тепла атмосфера свята і піднесений настрій. Всіх бажаючих чекали гарячі напої та частування.

Захід проведено за підтримки Добровеличківського селищного голови Володимира Осієвського, підприємців та мешканців селища.

В цей день Благочинний Добровеличківського округу, настоятель Свято-Варваринського храму Православної церкви України, протоієрей Юрій Гринчук провів  святковий водосвятний молебень в селі Тернове.