Навігація

Архів новин

Вхід

» » Новини

1 жовтня – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОХИЛОГО ВІКУ ТА ДЕНЬ ВЕТЕРАНА

Вважається, що людина, яка дожила до похилого віку, гідна поваги навіть тільки тому, що їй це вдалося. Далеко не всім дано відчути мудрість своїх років. Літня людина має виняткові досвід і терпіння, наполегливість у досягненні поставлених завдань.

В Україні 1 жовтня відзначають міжнародний День людей похилого віку та День ветерана. Цей день покликаний звернути увагу суспільства на проблеми людей похилого віку і знайти способи поліпшити якість життя пенсіонерів.

Тому в День людей похилого віку та Дня ветерана ми мали честь привітати своїх підопічних "дідусів", відвідали 4-х ветеранів учасників бойових дій Другої світової війни та вручила продуктові набори.

Також завітали до відділення стаціонарного догляду для постійного проживання одиноких осіб похилого віку територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Добровеличківського району

Всім людям похилого віку ми щиро бажаємо довгих років життя, найдорожчого для всіх – міцного здоров’я і мирного неба, всіх земних благ, любові та шани від синів і дочок, онуків та онучок, поваги від оточуючих.

Створення прийомної сім'ї – відповідальне рішення.

Створення прийомної сім’ї – відповідальне рішення.

 

Сімейний кодекс України встановлює кілька форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, а саме:

усиновлення;

встановлення опіки чи піклування;

прийомна сім’я/дитячий будинок сімейного типу.

 

Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми, є - прийомна сім’я.

 

Що таке прийомна сім’я?

 

Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Особи, які створили прийомну сім’ю, отримують статус прийомних батьків, а діти – прийомних дітей.

Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей без спеціальних на те повноважень.

Прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі, або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі.

Влаштування дітей у прийомну сім’ю рекомендовано проводити з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття.

У разі створення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших товарів тривалого споживання, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).

 

Термін функціонування прийомної сім’ї

 

Прийомні діти виховуються в прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних або вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

Після досягнення дитиною повноліття або закінчення навчання вона вибуває з прийомної сім’ї.

 

Прийомні батьки зобов’язані

 • сприяти забезпеченню пріоритетного права прийомних дітей на усиновлення;
 • співпрацювати з «Центром надання соціальних послуг населенню» або центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ході здійснення соціального супроводу прийомної сім’ї;
 • співпрацювати з місцевими службами у справах дітей і соціальними службами, залучати спеціалістів до вирішення проблемних питань;
 • нести всі встановлені законодавством для батьків обов’язки щодо виховання та розвитку дітей.

 

Матеріальне забезпечення прийомних сімей

 

На прийомних дітей призначається  соціальна грошова допомога у розмірі два прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання соціальних послуг у прийомній сім’ї у розмірі на рівні 70 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну прийомну сім’ю, також сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви виявили бажання стати прийомними батьками Ми чекаємо Вас за адресою:

 

смт. Добровеличківка, вул. Шевченка, 132 «Центр надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради.

ВІЗМІТЬ ДИТИНУ У СВОЮ РОДИНУ

 

З нагоди Дня усиновлення, який в Україні відзначають в останній день вересня, «Центром надання соціальних послуг населення» виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради на базі районного центру зайнятості проведено захід з метою інформування громадськості про влаштування дітей до сімейних форм виховання.

Директор «Центру надання соціальних послуг населенню» І.МІЛЮТІНА розповіла присутнім, які форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування існують в державі, зокрема проінформувала, що таке прийомна сім’я, хто може бути прийомними батьками, які зобов’язання прийомних батьків та як держава підтримує прийомні сім’ї ?

Гарантовані державою права дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування мають забезпечити їм гідне життя, але тільки в тому разі , коли ми – громадяни, небайдужі до дитячих доль допоможемо відкрити нові обрії для малечі, яка має право на щасливе майбутнє.

Такі заходи є вкрай потрібними і необхідними, оскільки звертають увагу на життя та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківських прав, яким також потрібно мати щасливе майбутнє.

  Маєте проблеми зору?
  Оберіть зручний формат:

  A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування
Корисні ресурси

  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада


  Добровеличківська райдержадміністрація


  Добровеличківська райрада