Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для роботодавців

Який розмір компенсації надається роботодавцям за працевлаштування окремих категорій молоді за квітень 2024 року?

Який розмір компенсації надається роботодавцям за працевлаштування окремих категорій молоді за квітень 2024 року?

 

Нагадаємо, що питання надання компенсацій роботодавцям при працевлаштуванні окремих категорій молоді врегульовані частиною 4 статті 29 Закону України “Про зайнятість населення” та Порядком надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 року № 124. До таких категорій молоді належать особи:

віком до 25 років, що сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;

віком до 35 років при працевлаштуванні на перше робоче місце;

звільнені із строкової або альтернативної служби, при працевлаштуванні на перше робоче місце після такого звільнення.

Відповідно до вказаних нормативно-правових актів роботодавцю, який за направленням філії обласного центру зайнятості працевлаштовує зареєстрованого безробітного вищенаведених категорій, компенсуються 50% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виплати, за відповідну особу на місяць.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” розмір мінімальної заробітної плати з 01 квітня 2024 року складає 8000 грн.

Тож розмір компенсації за 1 місяць (починаючи з компенсації за квітень поточного року) за 1 особу становить 4000 грн.

Усе про компенсації за працевлаштування зареєстрованих безробітних на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/fcfnt

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування, контакти тут http://surl.li/pacfp

 

#Електронний_кадровий_клуб

З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям, - Держслужба зайнятості

З 1 квітня збільшиться розмір компенсаційних виплат роботодавцям, - Держслужба зайнятості

 

З 1 квітня 2024 року, відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік», мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 8 тис. гривень. У зв’язку з цим зміниться розмір деяких виплат, що стосуються сфери зайнятості, розмір яких узгоджений з мінімальною зарплатою.

Зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати в Україні вплине на розмір компенсаційних виплат роботодавцям.

Так, розмір компенсації за працевлаштування людей з інвалідністю, учасників бойових дій, тих кому до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років та громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць тепер становитиме 8 тис. грн (50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування молоді з-поміж зареєстрованих безробітних (віком до 25 років - в яких страховий стаж менше ніж 12 місяців; віком до 35 років – на перше робоче місце; звільнених зі строкової військової / альтернативної служби – на перше робоче місце) збільшиться до 4 тис. грн (не більше 50 відсотків мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника.

Компенсація за працевлаштування громадян, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 1 місяць і мають додаткові гарантії у працевлаштуванні або, тих які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад 6 місяців  підвищиться до 3520 грн (не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску, який становить 22% від розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої компенсації становить 12 місяців за кожен непарний місяць роботи працівника

Компенсація за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану з 1 квітня 2024 року становитиме 8 тис. грн (1 мінімальна зарплата за повністю виконану місячну (годинну) норму праці). Тривалість такої компенсації становить не більше 3 місяців, для людей з інвалідністю не більше 6 місяців.

Водночас компенсація витрат роботодавця на оплату праці працевлаштованих за направленням центрів зайнятості ВПО збільшиться до 16 тис. грн. (не вище двох розмірів мінімальної заробітної плати або обчисленої з неї відповідної суми в разі, коли особа працювала неповний місяць). Тривалість такої компенсації становить 6 місяців, для осіб які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні 12 місяців, за кожен непарний місяць.

Збільшиться і розмір допомоги по частковому безробіттю у розрахунку на одного працівника або ФОПа – до 4 тис. грн (не вище 50 % розміру мінімальної заробітної плати). Тривалість такої допомоги становить не більш 180 календарних днів сумарно протягом 36 місяців.

Максимальний розмір оплати праці за участь у суспільно-корисних роботах теж зросте і з 1 квітня становитиме 12 тис. грн за місяць (не більше півтора розміру мінімальної заробітної плати за повністю виконану місячну(годинну) норму праці).

Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням.

Все про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО за посиланням.  

Все про компенсацію за працевлаштування зареєстрованих безробітних за посиланням.

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут.


Кіровоградський обласний центр зайнятості

Докладніше

Не менше якої величини має бути інформація про заробітну плату у формі звітності № 3-ПН?

Не менше якої величини має бути інформація про заробітну плату у формі звітності № 3-ПН?

 

Насамперед нагадаємо, що за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) роботодавець не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії зобов’язаний подавати до центру зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за формою № 3-ПН.

Під час подання зазначеної інформації  роботодавцем має бути заповнена таблиця “Основні дані про вакансію(ї)”. У ній, зокрема, й зазначається інформація про розмір заробітної плати.

Розмір заробітної плати має бути не меншим мінімального розміру. Такий розмір з 01 квітня 2024 року становить 8000 грн. Це передбачено статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”.

Усе про форму звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/ddocx

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування: контакти тут http://surl.li/pacfp

 

#Електронний_кадровий_клуб

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація при працевлаштуванні ВПО з 1 квітня 2024 року?

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація при працевлаштуванні ВПО з 1 квітня 2024 року?

 

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Пунктом 3 вказаного Порядку передбачено, що компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» встановлено з 01 квітня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати величиною 8000 грн.

Відповідно й щомісячний розмір компенсації з 01 квітня поточного року складатиме 8000 грн.

Закон України “Про Державний бюджет України на 2024 рік” за посиланням http://surl.li/odjwg

Усе про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО тут http://surl.li/bthud

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/emipw

 

#Електронний_кадровий_клуб #Зайнятість_ВПО

Який граничний розмір компенсації витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю діє у квітні 2024 року?

Який граничний розмір компенсації витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю діє у квітні 2024 року?

 

Насамперед нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 вказаного Порядку).

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати становить 7100 грн. З 1 квітня поточного року розмір мінімальної заробітної плати збільшено до 8000 грн.

Незважаючи на вказане підвищення розміру мінімальної заробітної плати, протягом всього 2024 року (і в квітні поточного року також) граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складатиме 106,5 тис. грн, а щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тис. грн.

Усе про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням http://surl.li/kqhrn

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw. Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir.

#Електронний_кадровий_клуб

У якому розмірі надається роботодавцям компенсація щодо працевлаштованих внутрішньо переміщених осіб в минулому році?

Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні (далі - Порядок).

Пунктом 3 Порядку (у редакції, що діяла протягом майже всього 2023 року) був передбачений щомісячний розмір компенсації величиною 6700 грн (фіксована величина).

Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390, що набрала чинності 30 грудня 2023 року, внесено зміни до Порядку.

Ці зміни стосуються також пункту 3 Порядку. Наразі передбачено, що компенсація витрат надається у розмірі мінімальної заробітної плати, установленої законом (з 01 січня 2024 року її розмір складає 7100 грн).

Порядком встановлено граничний строк подання заяви роботодавцем – не пізніше шести місяців з дня працевлаштування  особи.

Тож якщо роботодавець прийняв на роботу внутрішньо переміщену особу в минулому році (наприклад, у вересні), звернувся до філії обласного центру зайнятості в 2024 році (наприклад, у січні – з дотриманням 6-місячного строку звернення), тривалість надання компенсації буде складати 3 місяці. Її розмір за 3 місяці 2023 року буде складати по 6700 грн (щомісячно).

Якщо ж роботодавець прийняв на роботу працівника, наприклад, 04 грудня 2023 року, звернувся за отриманням компенсації в лютому 2024 року, то за грудень 2023 року компенсація буде виплачена виходячи з величини 6700 грн (пропорційно кількості робочих днів). Компенсація за період роботи з 01 січня 2024 року буде надаватися виходячи з величини 7100 грн.

Корисна інформація про компенсацію витрат роботодавцю на оплату праці за працевлаштування ВПО доступна на вебсторінці Державного центру зайнятості, перейдіть за посиланням http://surl.li/bthud.

Є інші питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Зверніться до найближчого центру зайнятості чи філії за місцем вашого перебування або за номерами, що розміщені тут  https://cutt.ly/oJ8G2q9

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Яку підтримку роботодавцям надає Служба зайнятості?

Розглянемо детальніше, яку підтримку роботодавцям надає Служба зайнятості:

Компенсації за працевлаштування окремих категорій безробітних

 

Компенсації за працевлаштування ВПО

 

Компенсація за облаштування робочого місця для працевлаштованої людини з інвалідністю.

 

Компенсації за працевлаштування на нові робочі місця

 

Допомога по частковому безробіттю через зупинення або скорочення виробництва з причин економічного, технологічного характеру, введення надзвичайного або воєнного стану тощо.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Облаштували робоче місце для людини з інвалідністю? Отримайте компенсацію!

Облаштуйте робоче місце для людини з інвалідністю та отримайте компенсацію з Дією, посилання http://surl.li/qnnve

Найняли на роботу людину з інвалідністю? Подайте заяву на порталі Дія й отримайте компенсацію від держави за облаштування робочого місця. І роботодавцю більше не треба їздити до центру зайнятості за місцем провадження діяльності, робити скани необхідних документів і від руки писати заяву!

Отримати компенсацію можна за вже придбані засоби для облаштування робочого місця співробітників з інвалідністю. А це меблі, комп’ютери, спеціальні програми та допоміжні системи. Повний перелік обладнання — за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/893-2023-%D0%BF#n102

Послугу реалізовано Мінцифрою в партнерстві з Державна служба зайнятості за підтримки Програми EGAP, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва й реалізується Фондом Східна Європа.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Компенсація витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: який граничний розмір у 2024 році?

Компенсація витрат роботодавця за облаштування робочого місця при працевлаштуванні осіб з інвалідністю: який граничний розмір у 2024 році?

 

Насамперед нагадаємо, що Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 року № 893.

Компенсація виплачується в розмірі фактичних витрат роботодавця за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю, але не вище граничного розміру компенсації (пункт 5 Порядку).

Граничний розмір компенсації не може перевищувати 15 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому приймається рішення про її надання, для осіб з інвалідністю І групи, та 10 розмірів мінімальної заробітної плати – для осіб з інвалідністю ІІ групи.

Станом на 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати складає 7100 грн. Відповідно в 2024 році граничний розмір компенсації щодо робочого місця для особи з інвалідністю І групи складає 106,5 тис. грн, щодо робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи – 71 тис. грн.

Все про компенсацію за облаштування робочих місць осіб з інвалідністю за посиланням http://surl.li/kqhrn

Ви роботодавець і у вас виникають питання, пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся, контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград https://t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Чи змінилась тривалість надання роботодавцям компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб?

Чи змінилась тривалість надання роботодавцям компенсації при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб?

 

Так, змінилась.

У пункті 3 Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 331, було зазначено, що загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування особи.

Урядовою постановою від 27 грудня 2023 року № 1390 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо врегулювання окремих питань зайнятості населення” (набрала чинності 30 грудня 2023 року) внесено зміни до вказаного Порядку. Цими змінами збільшено загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців. А щодо працевлаштованих осіб з інвалідністю – тривалість виплати компенсації збільшена до шести місяців.

Все про компенсацію на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/bthud

Виникають питання сфери зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте, контакти тут https://cutt.ly/oJ8G2q9. Пишіть у Telegram https://t.me/DCZWorkNowBbot

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 12 далі →
  Маєте проблеми зору?
  Оберіть зручний формат:

  A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування
Корисні ресурси


  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада