Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Інформує податкова служба України

Незадекларована праця - погано для всіх

Докладніше

Закон №2120: платники єдиного податку 1-2 групи можуть не сплачувати єдиний податок

Головне управління ДПС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 15 березня 2022 року №2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України, зокрема, доповнено новим п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення. Зокрема тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

При цьому такими особами декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця не заповнюється за період, в якому єдиний податок не сплачувався.

Податкова служба області зазначає, що Законом №2120 надано платникам право не платити, а не звільнення від оподаткування як таке. Тому, якщо ви бажаєте і маєте можливість допомогти державі фінансово у цей важкий період, ви так само можете цей податок заплатити. І відповідно відобразити у декларації.

Кожна гривня сплачених податків – це підтримка Збройних сил України.

Разом переможемо!

Закон України № 2120: особливості сплати єдиного податку «спрощенцями» 3-ї групи

Головне управління ДПС у Кіровоградській області інформує.

Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» (Закон України № 2120), що набрав чинності 17.03.2022, визначені, зокрема особливості у частині оподаткування платників єдиного податку 3-ї групи на період з 01 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Так, Законом України № 2120 підрозділ 8 «Особливості справляння єдиного податку та фіксованого податку» розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доповнено новим пунктом 9, у п.п. 9.2 якого визначено, що на період з 01.04.2022 до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану платниками єдиного податку 3-ї групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень.

До таких осіб не застосовується обмеження щодо кількості осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, а також п.п. 9.3 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ визначені умови, за яких суб’єкти господарювання не можуть бути платниками єдиного податку 3-ї групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені цим пунктом ПКУ.

Відсоткова ставка єдиного податку для платників єдиного податку 3-ї групи, які використовують особливості оподаткування у період воєнного стану, встановлюється у розмірі 2 % доходу (п.п. 9.4 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Податковим (звітним) періодом для таких платників єдиного податку 3-ї групи є квартал.

Платники єдиного податку 3-ї групи, які використовують особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, щомісяця до 15 числа сплачують авансовий внесок єдиного податку за підсумками попереднього календарного місяця (п.п. 9.6 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Такі платники єдиного податку розраховують суму податку за звітний квартал та здійснюють сплату задекларованих сум з урахуванням авансових внесків єдиного податку, сплачених протягом звітного кварталу (п.п. 9.7 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

При цьому, після припинення або скасування воєнного стану на території України платники єдиного податку 3-ї групи, які на день припинення або скасування воєнного стану використовували особливості оподаткування, встановлені п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного стану, втрачають право використання особливостей оподаткування, передбачених зазначеним пунктом, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ (п.п. 9.9 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ ПКУ).

Про розрахунки в умовах воєнного стану

Головне управління ДПС у Кіровоградській області звертає увагу, що розпорядженням Уряду від 11 березня 2022 року № 212-р «Про забезпечення здійснення розрахунків підприємств, установ, організацій в умовах воєнного стану» дозволено юридичним особам – боржникам здійснювати видаткові операції з рахунків, на кошти на яких накладено арешт органами державної виконавчої служби, приватними виконавцями, виключно на такі цілі:

 

1) виплата заробітної плати в розмірі не більше 5 мінімальних розмірів заробітної плати в місяць на одного працівника юридичної особи – боржника;

 

2) сплата податків, зборів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Звертаємо увагу, що статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 01.01.2022 установлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі – 6 500 гривень. Розпорядження №212-р набрало чинності 11.03.2022 року та діє до припинення чи скасування воєнного стану.

 

Хто може сплачувати 2% податку

Головне управління ДПС у Кіровоградській області нагадує, що з 1 квітня 2022 року платниками єдиного податку третьої групи можуть бути фізичні особи – підприємці та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, в яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 10 мільярдів гривень. При цьому, ставка податку для таких платників становитиме 2% доходу.

Щоби скористатися такою формою ведення бізнесу, необхідно до 31 березня 2022 року (включно) подати до контролюючого органу за місцем податкової адреси заяву. Звертаємо увагу, що форма заяви затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16 липня 2019 року № 308.

Платник у спеціальному полі «Ставка у відсотках до доходу» рядка 5.1.1 «Обрана ставка єдиного податку під час переходу на спрощену систему оподаткування» Заяви, вказує ставку у розмірі 2 % єдиного податку.

ПОВІДОМЛЕННЯ

Шановні платники Кіровоградщини!

 

Наразі податкова служба регіону не може спілкуватися з Вами за номерами телефонів, які зазначені на нашому сайті «Головне управління ДПС у Кіровоградській області».

Для інформаційної підтримки платників податків Головним управлінням ДПС у Кіровоградській області запроваджено «гарячу лінію».

Кожний з Вас, за потреби, має можливість отримати необхідну інформацію або відповіді на питання, які у Вас виникають щодо сплати податків, повернення (перерахування) помилково або надміру сплачених коштів, декларування доходів та інших питань за наступними номерами телефонів:

  •  (0522) 366907 – адміністрування ПДВ; питання щодо реєстрації податкових накладних;
  •  (0522) 366966– рентна плата, місцеві податки і збори, екологічний податок;
  •  (0522) 366922; (0522) 366929 - щодо оподаткування фізичних осіб;
  •  (0522) 366918 - щодо застосування РРО/ПРРО;
  •  (0522) 366945; (0522) 366981- питання щодо оподаткування підакцизних товарів.

Щодо застосування РРО/ПРРО

Додаток 1

 

Щодо застосування РРО/ПРРО

                                                 

Адвокати, нотаріуси можуть не застосовувати РРО/ПРРО.

Фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, мають право не застосовувати реєстратори розрахункових операцій при здійсненні готівкових та/або безготівкових розрахунків.

Відповідно до преамбули Закону України від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції Закону України від 2 грудня 2010 року № 2756-VI, далі – Закон), дія Закону поширюється на усіх суб’єктів господарювання та їх господарські одиниці, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі...

Докладніше

«Рахунки для сплати платежів»                 

                                         

Додаток 2

«Рахунки для сплати платежів»                 

 

На субсайті Головного управління ДПС у Кіровоградській області за посиланням: https://kr.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/ у розділі  «Рахунки для сплати платежів» розміщені:

 

  1. Реквізити рахунків для сплати податків, зборів та платежів до державного та місцевих бюджетів по Кіровоградській області.
  2. Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по Кіровоградській області.
  3. Реквізити рахунків за надходженнями до місцевих бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя для сплати боргів з місцевих податків та зборів розміщені на вебпорталі Головного управління ДПС у Херсонській області, в рубриці «Рахунки для сплати платежів» https://kherson.tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv

 

1 січня 2022 року, можливість не застосовувати РРО в разі здійснення розрахункових операцій, залишиться лише у ФОП 1 групи єдиного податку

                                                                                               Додаток 3

 

1 січня 2022 року, можливість не застосовувати РРО в разі здійснення розрахункових операцій, залишиться лише у ФОП 1 групи єдиного податку. 

Застосування РРО вимагає Закон України від 6 липня 1995 року
№ 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі- Закон про РРО). Саме він встановлює, що таке «розрахункова операція». Випадки коли без РРО не обійтись, та ті, коли без нього обійтись можна –  визначено ст. 9 Закону про РРО.

Статтю 9 Закону про РРО доповнено п. 14.: РРО не застосовуються при здійсненні розрахунків за послуги у разі проведення таких розрахунків виключно за допомогою банківських систем дистанційного обслуговування та/або сервісів переказу коштів.

- пільга стосується лише продажу послуг;

- пільга застосовується в разі приймання коштів за допомогою банківських сервісів: 

а) системи дистанційного обслуговування, чия діяльність регулюється нормами гл.10 «Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої постановою Національного банку України від 21.01.2004 №22. В ній зазначено, що дистанційне обслуговування рахунку клієнт може здійснювати за допомогою систем «клієнт – банк», «клієнт – Інтернет – банк», «телефонний банкінг», «платіжний застосунок» та інших систем дистанційного обслуговування...

Докладніше

Пам'ятка для ФОП

 

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада