Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Соціальний захист » КЗ "Центр надання соціальних послуг" » Спеціалізовані служби підтримки осіб

Профілактична робота мобільної бригади у старостатах Добровеличківської громади

Профілактична робота мобільної бригади у старостатах Добровеличківської громади спрямована на запобігання та подолання насильства, зокрема домашнього та гендерно зумовленого, шляхом надання соціально-психологічної допомоги та просвітницької діяльності. 

 

Фахівчині проводять інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення обізнаності населення про проблеми насильства та формування нетерпимого ставлення до нього. 

 

Розміщення брошур, плакатів та інших інформаційних матеріалів у публічних місцях старостатів, що містять контакти мобільних бригад та інформацію про допомогу, яка надається.

 

Мета профілактичної роботи мобільних бригад у старостатах - створити безпечне середовище для мешканців, де насильство не терпиться, а постраждалі можуть отримати своєчасну та кваліфіковану допомогу...

Докладніше

План безпеки — це прості кроки, які можуть захистити вас у критичній ситуації.

Читайте й надсилайте тим, кому може знадобитися 

  1. Знайдіть безпечне місце та швидкий шлях виходу з будинку.
    2. Оберіть адреси для ночівлі в разі необхідності та продумайте швидкий маршрут до них.
    3. Розкажіть про свою ситуацію тим, кому довіряєте, завжди тримайте з ними контакт.
    4. Надійно сховайте документи, гроші, телефон, контакти, одяг і ліки для себе та дітей.
    6. Тримайте зібрану «тривожну» сумку з речами першої потреби.
    7. Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти вас (конверти, записники, електронне листування тощо).
    8. Попередьте сусідів чи родичів про можливу небезпеку, домовтеся з ними про сигнал чи кодове слово.
    9. Якщо є діти — вигадайте кодове слово й розкажіть їм, куди йти з дому в разі загострення конфлікту, навчіть не втручатися й не намагатися вас врятувати.
  2. Телефонуйте до Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства Добровеличківської ТГ за номером - +38 099 398 24 23 та Поліції – 102.

Як розпізнати, що у ваших стосунках є насильство?

Приниження та маніпуляції. Грубі слова, зневажливі висловлювання, іронія, постійна критика, висміювання — не просто особливості характеру чи емоційності кривника/-ці, як може здаватися. Це — психологічне насильство.

 

Сварки. Звісно, вони трапляються і в здорових стосунках, але тоді партнери намагаються вирішити конфлікт без шкоди одне для одного. Якщо ж під час сварок вас принижують, знецінюють, змушують боятися, ображають — це насильство.

 

Контроль фінансів. Кривдник/-ця забороняє йти на роботу чи навчання, мати власне джерело доходу, контролює кожну витрату й чеки, відбирає ваші кошти, навмисно псує кредитну історію — це економічне насильство.

 

Будь-яка фізична шкода. Кривдники/-ці часто можуть демонструвати свою силу та владу в подібний спосіб. Якщо вас штовхають, бʼють, жбурляються предметами, душать, утримують — це фізичне насильство...

Докладніше

Співпраця між спеціалізованими службами підтримки для осіб, які постраждали від домашнього насильства та працівниками

Відділу  "Центр надання адміністративних послуг" Добровеличківської селищної ради, є важливим елементом у системі захисту прав та безпеки постраждалих осіб. ЦНАП може виступати як перший контактний пункт, де постраждалі можуть отримати інформацію про доступні послуги та підтримку.

Питання домашнього насильства ніколи не втрачає своєї актуальності і є однією із гострих проблем сьогодення. Кожна така подія є індивідуальною і потребує особливої уваги, а також постійної та якісної профілактики...

Докладніше

Про створення мобільної бригати

У Добровеличківській ОТГ створена мобільна бригада соціально-психологічної допомоги – це команда фахівчинь, яка надає соціально-психологічну допомогу як  мешканкам громади, так і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на її території та може виїхати на виклики...

       

Докладніше

Спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі

Спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від

домашнього насильства та/або   насильства за ознакою статі

 

Розпорядженням Добровеличківського селищного голови Добровеличківського району Кіровоградської області № 98-р від 31 травня 2021 року створено мобільну бригаду соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Мобільна бригада – це спеціалізована служба підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики відповідно до їх потреб. Соціально-психологічна допомога постраждалим особам надається мобільною бригадою безоплатно.

Мобільна бригада надає соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, з виїздом до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця.

Дана бригада створена на базі Притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі «Центру надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради та об’єднує фахівців різних суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству.

Основними завданнями мобільної бригади є:

надання психологічної допомоги постраждалим особам;

реагування та надання не пізніше ніж протягом однієї доби соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, які потребують термінової допомоги, зокрема шляхом кризового та екстреного втручання;

інформування постраждалих осіб щодо послуг (медичних, соціальних, психологічних, правових тощо), які вони можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо надавачів таких послуг, зокрема інших загальних або спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб;

роз’яснення постраждалим особам їх прав, визначених законом, можливостей отримання допомоги від суб’єктів та доцільності її отримання;

провадження інформаційно-просвітницької діяльності (у тому числі розповсюдження серед населення відповідних інформаційних матеріалів) щодо форм, проявів та наслідків насильства, формування нетерпимого ставлення громадян до цих явищ, а також щодо заходів у сфері запобігання та протидії насильству.

Рішенням десятої сесії восьмого скликання Добровеличківської селищної ради Кіровоградської області № 141 від 27 травня 2021 року вирішено створити Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Основним завданням Притулку є:

забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб;

надання постраждалим особам за місцем безпечного тимчасового перебування комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг) на основі оцінки їх потреб та індивідуального підходу до особи з урахуванням віку, статі, стану здоров’я та соціального становища.

Право на влаштування до Притулку має:

повнолітня постраждала особа, направлена органом місцевого самоврядування, до повноважень якого належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидії насильству, уповноваженим підрозділом органу Національної поліції, центром надання соціальних послуг а також мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги постраждалим особам;

особа, яка не досягла повноліття, але перебуває (перебувала) у зареєстрованому шлюбі;

дитина у разі її прийняття до Притулку разом з матір’ю/батьком або особою, яка їх замінює.

До Притулку не влаштовуються постраждалі особи:

у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння;

з ознаками гострих інфекційних та венеричних захворювань;

у разі наявності в них психічних захворювань у гострій стадії, хронічних психічних захворювань у стадії загострення, пограничних станів, що супроводжуються розладами поведінки, шкідливими для хворого та інших осіб;

з інфекційними захворюваннями шкіри та волосся, хворі на туберкульоз;

за інших обставин, що свідчать про безпосередню небезпеку постраждалої особи або для інших осіб.

         Строк перебування постраждалої особи у Притулку не може перевищувати трьох місяців. У разі потреби строк її перебування у Притулку може бути продовжено до шести місяців.

 

    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси







    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада