Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для шукачів роботи

Чи забезпечується особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, місцем проживання на період профнавчання такої особи?

Чи забезпечується особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, місцем проживання на період профнавчання такої особи?

Так, забезпечується (за певної умови).

У разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти та особа, яка супроводжує особу з інвалідністю внаслідок війни І групи, забезпечуються місцем проживання на період професійного навчання. Таке забезпечення здійснюється щодо не більше однієї супроводжуючої особи.

Це передбачено п. 19 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 року № 984.

Вищезазначений Порядок та інші корисні кейси щодо організації професійного навчання учасників бойових дій доступні на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

Є питання щодо проходження професійного навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Чи забезпечується учасник бойових дій місцем проживання на період профнавчання?

Чи забезпечується учасник бойових дій місцем проживання на період профнавчання?

 

Так, забезпечується (за певної умови).

Відповідно до пункту 19 Порядку реалізації експериментального проекту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 вересня 2023 р. № 984, у разі вибору здобувачем освіти для проходження професійного навчання закладу освіти, що розташований не за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування), такий здобувач освіти забезпечується місцем проживання на період професійного навчання. Відносини щодо цього оформлюються договором між здобувачем освіти та закладом освіти.

Примітка. Ознайомитися з іншою інформацією щодо проекту (поширені питання-відповіді) можна на вебсторінці Державного центру зайнятості.

 

https://www.dcz.gov.ua/profnavch/ubdptu

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

 

Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ні – читайте уважно.

Ваучер на навчання це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні  у  навчальних закладах чи у роботодавця. 

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень.

Отже, Ви можете отримати ваучер: 

  • якщо Ваш вік перетнув позначку 45-ти, Ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак Ви ще не набули пенсійного віку;
  • якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
  • якщо Ви звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС та не набули права на пенсію;
  • якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота. 

Більш детально на сайті: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо ваучера на навчання та інших послуг служби, Ви, як завжди, можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

«Власна справа»: 4 млрд гривень мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

«Власна справа»: 4 млрд гривень мікрогрантів від держави отримають переможці програми на розвиток бізнесу

 

Вже 16,6 тис. українців стали переможцями від старту програми «Власна справа».

469 українців перемогли за результатами восьмої у 2024 році хвилі грантової програми «Власна справа» і отримають 112 млн гривень.

Найпопулярнішими сферами, в яких працюватимуть переможці 8-ої хвилі, є:

  • оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів — 166 осіб;
  • тимчасове розміщування й організація харчування — 82 особи;
  • переробна промисловість — 70 осіб.

Отримати мікрогрант може як діючий підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.

Подати заявку на грант: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

Детальніше: https://cutt.ly/8ee62h0b

З питань отримання мікрогрантів ви можете звернутися до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості за номером телефону:  +38 (093) 478 70 81.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Правонаступництво у трудових відносинах: чи має роботодавець інформувати центр зайнятості про передачу суб’єкта господарювання?

Правонаступництво у трудових відносинах: чи має роботодавець інформувати центр зайнятості про передачу суб’єкта господарювання?

 

Ні. Немає.

Під передачею суб’єкта господарювання мається на увазі зміна власника підприємства, установи, організації, їх реорганізація (злиття, приєднання, поділ, перетворення), виділ, а також зміна власника/користувача майна або його частини, за яким стоїть організована група ресурсів, що використовуються роботодавцем (роботодавцем – фізичною особою), із збереженням виду економічної діяльності, що провадився відчужувачем.

У разі передачі суб’єкта господарювання трудові відносини працівників продовжуються із набувачем, права і обов’язки за трудовими договорами, що існували між працівниками і відчужувачем, переходять до набувача. Тобто вивільнення працівників не має відбуватися. Таким чином, у роботодавця не виникає обов’язку інформувати центр зайнятості про вивільнення працівників.

Це врегульовано Законом України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX “Про внесення зміни до Кодексу законів про працю України щодо трудових відносин при передачі суб’єкта господарювання”, який набрав чинності 15 травня 2024 року. Ним доповнено Кодекс законів про працю України статтею 36-1 “Трудові відносини при передачі суб’єкта господарювання”.

Нагадаємо, що відповідно до статті 50 Закону України “Про зайнятість населення” роботодавці зобов’язані своєчасно та в повному обсязі подавати центрам зайнятості інформацію про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці. Також має подаватися інформація про розірвання трудового договору у випадку неможливості забезпечення працівника роботою, визначеною таким договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Закон України від 25 квітня 2024 року № 3677-IX доступний на парламентській вебсторінці, посилання тут https://is.gd/qewPA1

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Які зміни відбулися у законодавстві з питань підвищення рівня працевлаштування осіб з інвалідністю?

Які зміни відбулися у законодавстві з питань підвищення рівня працевлаштування осіб з інвалідністю?

 

Наказом Міністерства соціальної політики України від 10 квітня 2024 року № 172-Н, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 18 квітня 2024 року за № 566/41911, затверджено Порядок визначення осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання до Державного центру зайнятості інформації про таких осіб (далі – Порядок). Наказом Міністерства соціальної політики України від 24 квітня 2024 року № 200-Н, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26 квітня 2024 року за № 612/41957, внесено зміни до вищевказаного наказу. Обидва накази набрали чинності 10 травня 2024 року.

Порядком установлено механізм визначення Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю в автоматизованому режимі з використанням даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування та централізованого банку даних з проблем інвалідності осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, та надсилання інформації про таких осіб до Державного центру зайнятості для проведення роботи з їх працевлаштування.

За результатом отриманої інформації Державний центр зайнятості надає регіональним центрам зайнятості та їхнім філіям доступ до неї для проведення роботи з працевлаштування таких осіб.

Регіональні центри зайнятості та їх філії здійснюють заходи щодо:

З’ясування потреб осіб з інвалідністю щодо працевлаштування/організації підприємницької діяльності/отримання ваучера/проходження професійного навчання/участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру;

визначення причин, що перешкоджають працевлаштуванню/зайняттю підприємницькою діяльністю особам з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані;

взяття на облік осіб з інвалідністю, які шукають роботу, та/або проведення реєстрації безробітних з числа осіб з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані (за згодою таких осіб);

безоплатного надання інформації особам з інвалідністю, які можуть бути працевлаштовані, про вакансії, можливості та умови працевлаштування на території України, професійну орієнтацію, професійне навчання та інші заходи сприяння зайнятості населення, передбачені Законом України "Про зайнятість населення";

безоплатного надання роботодавцям, за наявності попиту на робочу силу (вакансії), інформації про професійно-кваліфікаційний склад осіб з інвалідністю, які потребують працевлаштування, та спрямування кандидатів на вакансію до роботодавця для проведення співбесіди з такими особами або організації ярмарків вакансій та інших заходів, спрямованих на підбір працівників з числа таких осіб відповідно до вимог роботодавців;

надання пропозицій щодо удосконалення механізму працевлаштування осіб з інвалідністю (за наявності).

Зазначені заходи мають сприяти підвищенню рівня працевлаштування осіб з інвалідністю.

Порядок доступний за посиланням http://surl.li/trvra, наказ Міністерства соціальної політики України від 24 квітня 2024 року № 200-Н тут http://surl.li/trvrg

Є запитання? Телефонуйте, контакти тут http://surl.li/eghis

 

#Правовий_порадник_шукача_роботи

Чи може отримати ваучер особа, яка отримує пенсію за вислугу років?

Чи може отримати ваучер особа, яка отримує пенсію за вислугу років?

 

Так, може.

Насамперед нагадаємо, що право на отримання ваучера мають, зокрема, особи віком старше 45 років, страховий стаж яких становить не менше 15 років, до досягнення встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" пенсійного віку (ст.30 Закону України “Про зайнятість населення”).  Пенсійний вік складає 60 років.

Законодавство про зайнятість населення не передбачає обмежень щодо видачі ваучерів для осіб, які не досягли віку 60 років, але отримують пенсію за вислугу років.

Тож особа, яка отримує пенсію за вислугу років і не досягла ще віку 60 років, має право на отримання ваучера.

Все про отримання ваучерів (у форматі запитань-відповідей) на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://www.dcz.gov.ua/faq

Є запитання щодо отримання ваучерів на навчання за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут http://surl.li/emipw


Кіровоградський обласний центр зайнятості

Чи існують обмеження щодо робочих місць, які створюються в процесі реалізації мікрогранту?

Чи існують обмеження щодо робочих місць, які створюються в процесі реалізації мікрогранту?

 

Так, існують.

Такі обмеження були введені в дію з 4 травня 2024 року, у день набрання  чинності постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2024 року № 491 (далі – постанова № 491), якою внесені зміни до Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738.

Нагадаємо, що однією з обов’язкових умов надання мікрогранту є створення одного або двох робочих місць. Постановою № 491 внесено зміни до вказаного Порядку – визначено, що для виконання цієї обов’язкової умови не може бути працевлаштована особа, яка перебувала у трудових відносинах з отримувачем мікрогранту протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування.

Тобто постановою № 491 не заборонено отримувачу мікрогранту прийняти на роботу працівника, який раніше перебував з ним у трудових відносинах. Але прийом на роботу працівника за вказаних умов не вважатиметься виконанням обов’язкової умови – необхідно буде вирішити питання про прийом на роботу ще одного працівника.

Є потреба у працівниках? Ознайомитись з резюме шукачів роботи підприємець може на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут https://dcz.gov.ua/userSearch/resume

Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся за телефоном +38 (093) 478 70 81.

Постанова № 491 доступна на урядовому вебпорталі за посиланням   http://surl.li/tlrxm

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

Хто може отримати ваучер на навчання від служби зайнятості

 

Чи знаєте ви, що в службі зайнятості можна отримати ваучер на навчання? Якщо ні – читайте уважно.

Ваучер на навчання це документ, що дає право за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття пройти перепідготовку, підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями, а також підготовку на наступному освітньо-кваліфікаційному рівні  у  навчальних закладах чи у роботодавця. 

Громадяни, які мають професійну-технічну  чи  вищу освіту, не зареєстровані у службі зайнятості як безробітні, можуть безоплатно отримати від служби зайнятості ваучер та підвищити свій професійний рівень.

Отже, Ви можете отримати ваучер: 

  • якщо Ваш вік перетнув позначку 45-ти, Ви маєте страховий стаж не менше 15-ти років, однак Ви ще не набули пенсійного віку;
  • якщо ви звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби), служби в органах внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції або Державної кримінально-виконавчої служби України у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
  • якщо Ви звільнені з військової служби після участі в АТО/ООС та не набули права на пенсію;
  • якщо Ви є внутрішньо переміщеною особою і для вас відсутня підходяща робота. 

Більш детально на сайті: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery

Консультацію щодо ваучера на навчання та інших послуг служби, Ви, як завжди, можете отримати у будь-якому центрі зайнятості, зручному для вашого відвідування.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Облаштування робочого місця для людини з інвалідність: подати заяву можна через Дію

Облаштування робочого місця для людини з інвалідність: подати заяву можна через Дію

 

Ви роботодавець, який надає громадянам з інвалідністю роботу і дбає про належні умови праці для них? Скористайтеся державною підтримкою та отримайте компенсацію за облаштування робочого місця особи з інвалідністю за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Наразі є можливість подати заяву на отримання такої компенсації через портал Дія

Для цього необхідно зробити наступні кроки:

  • авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою КЕП;
  • заповніть заяву: вкажіть дані про особу з інвалідністю та облаштоване робоче місце;
  • прикріпіть документи, які підтверджують працевлаштування, купівлю допоміжних засобів та довідку медико-соціальної експертної комісії, яка засвідчує інвалідність співробітника;
  • вкажіть IBAN свого рахунку;
  • підпишіть заяву КЕПом.

Після цього очікуйте на рішення упродовж 13 робочих днів. Якщо воно позитивне – кошти надійдуть на ваш рахунок протягом 5 робочих днів.

Якщо ця інформація є для вас актуальною і ви зацікавленні в облаштуванні робочих місць для громадян з інвалідністю, не знаєте з чого почати, пропонуємо інфографіку.

Є питання? Телефонуйте, контакти тут або звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 33 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада