Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для шукачів роботи

Чи пов’язано отримання державної соціальної допомоги членами малозабезпечених сімей з питанням відмови їх від участі в громадських роботах?

Чи повязано отримання державної соціальної допомоги членами малозабезпечених сімей з питанням відмови їх від участі в громадських роботах?

 

Так, частково пов’язано (якщо члени таких сімей зареєстровані як безробітні).

Нагадаємо, що Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (далі – Порядок) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250. Пунктом 16 Порядку визначено випадки, коли виплата державної соціальної допомоги припиняється. До них належать, серед іншого, і певні випадки припинення реєстрації особи як безробітної (якщо отримувач державної соціальної допомоги зареєстрований як безробітний).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2024 року № 968 (набрала чинності з 01 вересня 2024 року) внесено зміни до низки урядових рішень. Зокрема, внесено зміни і до пункту 16 Порядку – підстави припинення реєстрації безробітного (що призводять до припинення виплати державної соціальної допомоги) доповнені абзацом 25 пункту 32 Порядку реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 березня 2023 року № 446. Ця правова норма стосується випадку другої відмови під час воєнного стану від громадських та інших робіт тимчасового характеру (у разі відсутності підходящої роботи).

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2024 року № 968 доступна на урядовій вебсторінці: http://surl.li/ohmpdp

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Чи можуть військовослужбовці, які звільняються зі служби, отримати інформацію про пошук роботи?

Чи можуть військовослужбовці, які звільняються зі служби, отримати інформацію про пошук роботи?

 

Так, можуть. З інформацією про наявні вакансії можна ознайомитись на вебсторінках Державного та регіональних центрів зайнятості. Також така інформація розміщується на сторінках центрів зайнятості в соціальній мережі Facebook. Отже, за бажанням,  з інформацію про вакансії можна ознайомитися ще під час військової служби.

Також інформуємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 року № 948 (набрала чинності 23 серпня 2024 року) впроваджено діяльність служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їх сімей. Цією ж постановою затверджено Порядок організації діяльності служб супроводу військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських та членів їх сімей. Серед іншого, до основних завдань таких служб належить:

 участь у заходах супроводження або підтримки військовослужбовців, які звільняються із служби;

забезпечення комунікації служб супроводу з органами державної влади та органами місцевого самоврядування в інтересах надання соціальної підтримки (допомоги) військовослужбовцям.

Тож такі служби матимуть змогу взаємодіяти з регіональними центрами зайнятості для вирішення питань сприяння у працевлаштуванні військовослужбовців.

Постанова  Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 року № 948 доступна на урядовій вебсторінці, посилання тут http://surl.li/ryyunp

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Чи змінився розмір мікрогранту?

Чи змінився розмір мікрогранту?

 

Так, змінився (щодо одного з різновидів мікрогранту).

Перш за все нагадаємо, що Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738. Одним із різновидів мікрогранту є мікрогрант розміром до 75 тисяч грн, який передбачає зобов’язання отримувача зареєструватися фізичною особою – підприємцем. При цьому не виникає обов’язку створювати одне або два робочих місця (але право на таке створення підприємець безумовно має).

Урядовою постановою від 06 вересня 2024 року № 1043 (набрала чинності 12 вересня 2024 року) внесено зміни до вказаного Порядку. Цими змінами, зокрема, передбачено, що максимальний розмір вищевказаного різновиду мікрогрантів для отримувачів віком від 18 до 25 років (включно) збільшується на 100%.

Тобто молодь віком від 18 до 25 років (включно) зможе отримувати мікрогранти розміром до 150 тисяч грн.

Інформація про інші зміни можна доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: http://surl.li/hssjun

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Яку інформацію щодо сприяння підприємництву можна отримати в центрі зайнятості?

Яку інформацію щодо сприяння підприємництву можна отримати в центрі зайнятості?

 

Для стимулювання самозайнятості населення, підприємницької ініціативи Державна служба зайнятості забезпечує надання безоплатних індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності. Такі консультації надаються по різним питанням підприємництва, у тому числі із залученням інших державних і неурядових організацій (ст.27 Закону України “Про зайнятість населення”).

Так, відповідно до пункту 22 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 року № 738, філії регіональних центрів зайнятості надають інформаційну підтримку з питань провадження підприємницької діяльності та здійснюють супровід отримувачів, які отримали мікрогрант.

Інформацію про це можна отримати і в офісах “Зроблено в Україні”. З інформацією про адреси офісів та з переліком послуг можна ознайомитися на вебсторінці Державного центру зайнятості https://www.dcz.gov.ua/other/choice

Також слід зазначити, що з 02 вересня 2024 року розпочалося надання державної грошової допомоги покупцям товарів українського виробництва в рамках експериментального проєкту щодо надання державної грошової допомоги покупцям товарів та послуг українського виробництва в рамках Всеукраїнської економічної платформи “Зроблено в Україні”. Зазначений проєкт реалізується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2024 року № 952 (набрала чинності 22 серпня 2024 року). Ознайомитися з текстом цієї постанови можна на урядовому вебпорталі http://surl.li/unxfku

Довідково. 21 серпня для підтримки мікро- та малого бізнесу запрацював перший на Кіровоградщині офіс «Зроблено в Україні».  Офіс знаходиться за адресою: Кропивницька філія обласного центру зайнятості, м. Кропивницький, вул. Є. Маланюка, 15. телефон для комунікацій: 0800600408, електронна адреса: ZroblenoKrop@rcz.kocz.gov.ua.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Третина вакансій, зареєстрованих в службі зайнятості, – без вимог до стажу!

Третина вакансій, зареєстрованих в службі зайнятості, – без вимог до стажу!

 

Не маєте досвіду роботи і намагаєтесь працевлаштуватись? Не проблема – робота є! На Кіровоградщині серед актуальних наявні більш ніж 900 вакансій, що не вимагають стажу роботи. Серед таких найбільш затребуваними є професії: підсобний робітник (63 вакансії) лікар (46 вакансії), двірник (37 вакансій), вантажник (31 вакансія), водій автотранспортних засобів (25 вакансій), машиніст залізнично-будівельних машин (22 вакансії), продавець продовольчих товарів (22 вакансії) та інші.

Заробітну плату роботодавці пропонують від 8 000 до 30 000 грн. Зокрема:

  • лікар (від 8 000 до 30 000 грн);
  • вантажник (від 8 000 до 25 000 грн);
  • водій автотранспортних засобів (від 8 000 до 18 000 грн);
  • підсобний робітник (від 8 000 до понад 17 000 грн);
  • машиніст залізнично-будівельних машин (від 10 580 до 16 000 грн);
  • двірник (від 8 000 до понад 9 000 грн).

Ви стоїте на порозі вибору професії чи вирішили змінити професію, бо ваша не є затребуваною на ринку праці? Нагадуємо, що за підтримки Державної служби зайнятості ви можете опанувати саме той фах, що стане для вас сходинкою до професійного росту. Для цього вам необхідно звернутись до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Звертаємо вашу увагу, що для зареєстрованих безробітних навчання здійснюється на безоплатній основі.

Пам’ятаймо, що роботу знаходить той, хто її шукає. І навіть починаючи зі звичайної робітничої професії, з часом і набутим досвідом ви зможете досягти майстерності та професійної реалізації.

Тож не зволікайте, за більш детальною інформацією звертайтесь:

 

  • сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості: https://cutt.ly/qKFhLXK;
  • Єдиний портал вакансій: https://is.gd/EZ7xmm;
  • Діють телеграм-канали ДЦЗ:«Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb та «Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує» https://t.me/job_kid_dcz , де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії.

Є питання? Контакти тут: http://surl.li/pacfp

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

ТОП 5 найзатребуваніших вакансій на Кіровоградщині

ТОП 5 найзатребуваніших вакансій на Кіровоградщині

 

Серед найбільш актуальних вакансій в нашому регіоні на сьогодні є:

 

  • лікарі різного профілю – 147 вакансій (заробітна плата від 8000 до 30 000 грн);
  • водії автотранспортних засобів – 118 вакансій (заробітна плата від

8 000  до 50 000 грн);

  • підсобні робітники – 71 вакансія (заробітна плата від 8000 до 15 000 грн);
  • бухгалтери – 59 вакансій (заробітна плата від 8000 до 34 000 грн);
  • електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування 52 вакансії (заробітна плата від 8000 до 18 500 грн).

 

Дані вакансії майже завжди тримають верхівку найзатребуваніших на ринку праці, передбачають зручні умови роботи та професійну реалізацію.

 

Якщо вас цікавлять інші вакансії як в регіоні так і за його межами, запрошуємо перейти за посиланнями:

Сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості: https://cutt.ly/qKFhLXK;

Єдиний портал вакансій: https://is.gd/EZ7xmm;

Діють телеграм-канали ДЦЗ:

«Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb та

«Робота на Кіровоградщині. Служба зайнятості інформує» https://t.me/job_kid_dcz , де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії.

 

Є питання? Контакти тут: http://surl.li/pacfp;

 

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

За яких умов не може бути виданий ваучер?

За яких умов не може бути виданий ваучер?

 

Процедурні питання видачі ваучерів врегульовані Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №207 (із змінами).

Ваучер видається Державною службою зайнятості одноразово. Відповідно, якщо особа вже раніше отримала ваучер, то повторна його видача є не допустимою.

Ваучер не може бути виданий особі, яка не має професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Ваучер не може бути виданий особі, які зареєстрована в центрі зайнятості як безробітна.

Також ваучер не може бути виданий особі, які проходила протягом останніх трьох років перепідготовку за рахунок коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Законодавство передбачає також окремі вимоги, за яких може бути виданий ваучер, що стосуються певних категорій осіб. Так, внутрішньо переміщена особа може отримати ваучер якщо вона є особою працездатного віку та якщо на ринку праці відсутня для неї підходяща робота.

Ознайомитись з повним текстом вищевказаного Порядку можна на вебсторінці Державного центру зайнятості (рубрика «Ваучер на навчання» – «Повязані закони та постанови»).

Є бажання отримати ваучер та навчатися за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/pacfp Або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Що таке ваучер і з якою метою він видається?

Що таке ваучер і з якою метою він видається?

 

Ваучером є документ, що дає особі право на проходження одного з видів навчань. Таким навчанням може бути перепідготовка за робітничою професією, спеціалізація чи підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Або ж ваучер дає особі право на підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра на основі ступеня бакалавра або магістра, здобутого за іншою спеціальністю. Ваучер дає особі право на підготовку на наступному рівні освіти, крім третього освітньо-наукового чи освітньо-творчого рівня вищої освіти.

Ваучер гарантує особі оплату її навчання центром зайнятості.

Право на одноразове отримання ваучера в Державній службі зайнятості для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці мають окремі категорії громадян.

Слід зазначити, що зареєстровані безробітні не мають права на отримання ваучера. Але це не позбавляє їх права на проходження професійного навчання. Навчання безробітних проводиться на підставі відповідного сертифіката.

Правові підстави видачі ваучерів регулюються статтею 30 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядком видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2013 року №207 (із змінами).

Все про ваучер – на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням http://surl.li/dnwsor

Є бажання отримати ваучер та навчатися за сприяння Державної служби зайнятості? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/pacfp Або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

За якими формами здобуття освіти проводиться професійне навчання безробітних?

За якими формами здобуття освіти проводиться професійне навчання безробітних?

Професійне навчання безробітних здійснюється за очною (денною, вечірньою), дистанційною, мережевою, індивідуальною (на робочому місці (на виробництві), дуальною формами здобуття освіти або шляхом їх поєднання. Це врегульовано пунктом 16 Порядку професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня         2023 року № 264

Також професійне навчання безробітних може здійснюватися у групах (від 7 до 30 осіб) або шляхом індивідуального навчання за освітніми програмами, які розроблені на основі стандартів освіти, професійних стандартів, типових навчальних планів та типових навчальних програм, та індивідуальними робочими навчальними планами.

Є запитання і шукаєте відповіді на них? До ваших послуг вебсторінка Державного центру зайнятості, де у форматі “Питання - відповіді” є чимало корисних гайдів https://www.dcz.gov.ua/faq

Усе про професійне навчання безробітних громадян   тут https://www.dcz.gov.ua/profnavch/navchbezrab).

Є бажання навчатися? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/pacfp. Або пишіть у Telegram-канал t.me/dcz_kir

Кіровоградський обласний центр зайнятості

Яка процедура отримання і реалізації ваучера?

Яка процедура отримання і реалізації ваучера?

 

Процедуру отримання ваучера можна умовно розділити на декілька кроків.

Перший крок – вибір особою професії чи спеціальності здійснюється виключно з Переліку професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, затвердженого наказом Міністерства економіки України від 11 квітня 2023 року № 2040, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 травня 2023 року за № 793/39849.

Другий крок – самостійний вибір закладу освіти для навчання. Інформація про заклади освіти, які проводять навчання за ваучером розміщена на вебсторінці Міністерства освіти та науки України.

Третій крок – звернення особи до центру зайнятості, подання заяви та пред’явлення необхідних документів. З цих документів працівник центру зайнятості знімає копії, особа своїм підписом їх засвідчує.

Не пізніше ніж на 8-й робочий день центр зайнятості приймає рішення про видачу ваучера. Рішення оформляється наказом. Центр зайнятості інформує особу, яка подала заяву, про прийняте рішення протягом 3-х робочих днів з дня його прийняття. При цьому слід зазначити, що центр зайнятості може обгрунтовано відмовити у видачі ваучера.

Четвертий крок – звернення особи до центру зайнятості за безпосереднім отриманням ваучера. Таке звернення має відбутися протягом 5-ти робочих днів з дня надходження повідомлення про прийняття позитивного рішення.

Якщо особа з поважних причин, підтверджених документально, не може звернутися у зазначений строк, він може бути продовжений на відповідний період.

Пятий крок – укладення договору про навчання між закладом освіти та особою. Такий договір має бути укладено протягом 90 днів після видачі ваучера.

Заклад освіти протягом 5-ти робочих днів після укладення договору подає центру зайнятості завірену його копію. Також подається розрахунок вартості витрат на навчання, інші відомості, що стосуються навчання, та відривна частина ваучера з відміткою про прийняття на навчання.

Центр зайнятості здійснює оплату навчання протягом 10-ти робочих днів з дня надходження цих документів.

 Заклад освіти інформує центр зайнятості про виконання особою умов договору про навчання протягом його періоду, а протягом 10-ти робочих днів після закінчення строку дії договору подає центру зайнятості копію наказу про відрахування особи з закладу освіти у зв’язку із закінченням навчання.

Все про ваучер можна дізнатися тут: http://surl.li/cdstft

Поширені запитання щодо отримання ваучера та відповіді на них тут: https://www.dcz.gov.ua/profnavch/voucher

Є інші запитання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут:  http://surl.li/emipw

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 35 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада