Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для шукачів роботи

Гендерні стереотипи та вибір професії: як не дати упередженням керувати майбутнім

Суспільство поступово відходить від стереотипів про існування «чоловічих» та «жіночих» професій, але вони все ще впливають на вибір шляху. Через упередженість, жінки рідше обирають технічні спеціальності, а чоловіки – гуманітарні. Навіщо і як це можна змінити?

Задоволення від роботи – це шлях до матеріального благополуччя і відчуття приналежності до чогось важливого.

Тому необхідно, обираючи професію, щоб людина орієнтувалася на власні здібності, інтереси та вподобання, а не на очікування суспільства. Адже якщо людина знайде у професії себе, тоді її почнуть шукати і роботодавці, незалежно від її статі.  Як жінки здатні досягати успіхів у науці, управлінні і роботі з технікою, так і чоловіки – у педагогіці, дизайні і медицині.

Ось кілька корисних порад як обрати професію без упереджень:

  1. Досліджуйте свої інтереси та сильні сторони.
  2. Спробуйте себе в різних сферах через курси або стажування.
  3. Спілкуйтеся з людьми, які працюють у цікавих для вас галузях.
  4. Зверніться за консультацією до фахівців служби зайнятості. Консультанти з профорієнтації допоможуть знайти найкращий варіант!

Також зараз діє проєкт щодо організації професійного навчання жінок для працевлаштування у сферах, де вони були недостатньо представлені. Корисна інформація про навчання жінок за експериментальним проєктом та участь у ньому доступна за посиланням: https://surl.gd/pvtkav

 

 

Цьогоріч ваучер на безоплатне навчання від служби зайнятості отримали 4500 українців


У час постійних змін та економічних викликів ваучери стають важливим інструментом для здобуття актуальних навичок, відкриття нових кар’єрних перспектив та забезпечення конкурентоспроможності на ринку праці. 

У цьому році ваучери на безоплатне навчання від служби зайнятості отримали 4500 українців, з них 130 – мешканці Кіровоградщини.

Серед категорій отримувачів понад 3400 – людей віком 45+, понад 630 –внутрішньо переміщених осіб, понад 250 – людей з інвалідністю та понад 130 учасників бойових дій.

Найбільше ваучерів отримали на Дніпропетровщині, Хмельниччині та на Львівщині. Найпопулярніші професії/спеціальності, які цьогоріч українці обирали за ваучерами: «медсестринство», «медицина»; «кухар», «соціальний робітник» та «водій автотранспортних засобів».

Ваучер можуть отримати громадяни, які мають професійно-технічну або вищу освіту, не перебувають на обліку в службі зайнятості як безробітні і не навчались за рахунок Фонду соціального страхування від безробіття протягом останніх 3 років. Зокрема, ваучер доступний для:

  • українців віком 45+ з мінімум 15-річним офіційним трудовим стажем;
  • учасників бойових дій, які звернулися протягом 3 років після демобілізації;
  • осіб з інвалідністю та статусом «ВПО»;
  • звільнених з військової служби за станом здоров’я або через скорочення штату;
  • колишніх військовополонених;
  • громадян, які отримали поранення або каліцтво під час воєнного стану в Україні.

Максимальний розмір ваучера – 30 280 грн.

Програма має позитивний вплив як на професійний розвиток, так і на емоційний стан її учасників. Це підтверджують результати опитування, проведеного службою зайнятості серед понад 10 тис. випускників. Зокрема, 42% респондентів, які скористалися ваучером, відзначили покращення самооцінки та емоційного стану, що свідчить про важливий психологічний ефект програми. Крім того, 28% знайшли роботу, що підтверджує її ефективність у кар’єрному розвитку.

Нагадаємо, що ваучер на навчання  дає право підвищити кваліфікацію чи пройти перепідготовку за однією з 155 професій та спеціальностей в більшості закладів освіти з ліцензією Міністерства освіти та науки України. Їх  перелік  кожні 3 місяці публікується на сайті відомства. Для учасників бойових дій є пільги – ваучери на спеціальності «Економіка» та «Менеджмент» доступні лише для них.

Навчатися можна як в закладах професійно-технічної освіти, так і здобути вищу освіту. Зокрема, можна опанувати нову професію в одному з восьми центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, які пропонують понад 400 програм, орієнтованих на потреби ринку праці та сучасні вимоги роботодавців.

Програма фінансується за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Щоб подати заявку на навчання та дізнатись іншу корисну інформацію про ваучер переходьте за посиланням: https://surl.li/wqtsev

#ваучер #навчання

 

Чи передбачено виплату стипендії під час професійного навчання безробітного?

Ні, не передбачено.

Однак слід зазначити, що у разі коли період проходження професійного навчання безробітного співпадає з періодом отримання допомоги по безробіттю, то особа отримує таку допомогу (у межах строку виплати допомоги по безробіттю).

Одночасно з цим інформуємо, що з 01 березня 2025 року набрав чинності Закон України від 15 січня 2025 року № 4219-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення права осіб з інвалідністю на працю” (далі - Закон). Закон буде введено в дію з 1 січня 2026 року.

Законом, серед іншого, вносяться зміни до Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” – частина третя статті 22 доповнена абзацом наступного змісту:

“Для осіб, зазначених у частині першій статті 30 Закону України “Про зайнятість населення”, виплата допомоги по безробіттю здійснюється протягом строку, визначеного для проходження підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації.”.

Тож відповідні категорії безробітних будуть мати право на отримання допомоги по безробіттю під час всього періоду проходження професійного навчання.

Наразі, розмір такої допомоги відповідатиме мінімальному розміру допомоги по безробіттю (частина 3 статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”).

Довідково. Ознайомитися зі статтею 30 Закону України “Про зайнятість населення” (як і в цілому з ним) можна на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://www.dcz.gov.ua/low/lowlist?filter=zacon

 

#Правовий_порадник_шукача_роботи

 

 

Логістичний менеджмент: ефективні рішення для сучасного бізнесу

Бажаєте підвищити свою кваліфікацію у сфері логістики та ефективного управління  ланцюгами постачання? Державна служба зайнятості запрошує на курс «Логістичний менеджмент: основи, види, міжнародні аспекти», де є можливість отримати актуальні знання та практичні навички для успішної роботи в сучасних бізнес-умовах.

Під час навчання ви дізнаєтесь:

  • основи логістичного менеджменту та його ключові функції;
  • види логістики: транспортна, виробнича, дистрибуційна тощо;
  • оптимізація логістичних процесів та управління витратами;
  • міжнародна логістика: митне регулювання, глобальні ланцюги постачання;
  • інноваційні технології у логістиці та сучасні тенденції.

Стартуємо 20 березня 2025 року на бaзi Львівського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Отримайте конкурентні переваги та станьте затребуваним фахівцем у сфері логістики!

Є інші питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути тут: https://is.gd/A1GYNF

 

#служба_зайнятості #професійне_навчання

 

Чи може роботодавець в інформації про вакансію зазначати вимоги до статі та віку працівника?

Питання заповнення форми звітності № 3-ПН врегульовані Порядком подання форми звітності № 3-ПН “Інформація про попит на робочу силу (вакансії)”, затвердженим наказом Міністерства економіки України від 12 квітня 2022 року № 827-22, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 25 травня 2022 року  № 565/37901.

Інформація щодо вимог до кандидата на працевлаштування зазначається роботодавцем у відомостях про вакансію. Можуть бути зазначені, серед іншого, вимоги щодо освітнього рівня, освітньо-кваліфікаційного рівня, спеціальності, професійної кваліфікації, стажу роботи.

Може бути зазначена також інформація про додаткові вміння, знання, навички, вимоги до працівника.

Але такі вимоги не мають містити дискримінаційних обмежень.

Так, заборонено роботодавцю в оголошеннях про вакансію зазначати обмеження щодо віку кандидатів, пропонувати роботу лише жінкам чи чоловікам, за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі. Забороняється висувати вимоги, що надають переваги одній із статей.

З інформацією щодо недопущення порушень законодавства про працю можна ознайомитися на вебсторінці Держпраці, посилання тут: https://dsp.gov.ua/faq/

Все про форму звітності № 3-ПН на вебсторінці Державного центру зайнятості за посиланням https://surl.li/iuxwaq

Є питання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

 

#Електронний_кадровий_клуб

 

 

Рівні права та можливості на ринку праці

8 березня – день, що символізує рівність можливостей та подолання дискримінації. Українські жінки щодня руйнують гендерні стереотипи, стаючи лідерками, професіоналками та новаторками в усіх сферах. І Державна служба зайнятості продовжує підтримувати їх на цьому шляху, пропонуючи нові можливості.

За два місяці цього року 145 тис. жінок, а це 76% від всіх шукачів роботи, скористалися послугами Державної служби зайнятості, а 23 тис. – вже знайшли роботу. Серед найпопулярніших професій:

  • продавчиня;
  • бухгалтерка;
  • кухарка;
  • адміністраторка;
  • швачка;
  • касирка;
  • соціальна робітниця.

Але це не межа! У 2025 році все більше жінок опановують професії, які раніше вважалися «чоловічими»:

  • трактористка-машиністка;
  • слюсарка-ремонтниця;
  • водійка;
  • операторка верстатів з програмним керуванням.

Навчання та розвиток теж у фокусі: 7 тис. жінок пройшли професійне навчання та 3 тис. отримали ваучери на навчання.

А ще жінки стають підприємицями! З 2022 року мікрогранти від держави отримали 12 тис. жінок на розвиток бізнесу – кав’ярень, салонів краси, магазинів, ферм та швейних майстерень. Ветеранські гранти на створення або розвиток бізнесу отримали 529 дружин військовослужбовців, 16 учасниць бойових дій та одна жінка з інвалідністю внаслідок війни.

Сучасна українська жінка – це рушій змін! Державна служба зайнятості допомагає кожній знайти своє покликання, розвиватися та будувати кар’єру без упереджень.

Більше про послуги за посиланням: https://is.gd/VpS6Wc

 

«Цифрова еволюція бізнесу: CRM, ШІ та хмарні технології в дії»

Світ цифрових технологій змінює підходи до ведення бізнесу. Автоматизація процесів, ефективна взаємодія з клієнтами та оптимізація роботи з даними – ключові переваги сучасних CRM-систем, штучного інтелекту та хмарних рішень.

Що дає ця компетентність?

  • CRM-системи – контроль усіх взаємодій із клієнтами, автоматизація продажів і покращення сервісу;
  • Штучний інтелект – аналіз великих масивів даних, прогнозування попиту та персоналізація підходів до клієнтів;
  • Хмарні технології – швидкий доступ до даних із будь-якої точки світу, безпека та масштабованість бізнес-процесів.

Мрієте опанувати нову компетентність  «Використання програмного забезпечення CRM  (автоматизація взаємодії між клієнтами та постачальниками), штучного інтелекту та хмарних технологій у професійній діяльності?

Навчання починається 24 березня 2025 року на бaзi Сумського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

Тривалість навчання – 0,3 місяця.

Опановуйте цифрові інструменти та виведіть свою професійну діяльність на новий рівень!

Не відкладайте мрію на потім – зробіть перший крок уже сьогодні!

Є інші питання щодо організації професійного навчання? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

Онлайн-графік формування навчальних груп можна переглянути тут: https://is.gd/A1GYNF

 

#служба_зайнятості #професійне_навчання

 

 

Є бажання опанувати перспективну професію у сфері відновлюваної енергетики? Навчайтеся!

Якщо вас цікавить робота у сфері сонячної енергетики – тоді цей курс для вас!

«Монтаж та проєктування сонячних електростанцій» - курс, що пропонує Сумський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості!

Кому підходить курс:

  • працівникам зі сфери сонячної енергетики, які хочуть навчитись монтувати станції;
  • працівникам СЕС, які тільки починають свій шлях у кар’єрі і хочуть отримати додаткові знання;
  • електрикам, будівельникам та іншим технічним фахівцям для отримання нової професії.

На курсі ви отримаєте знання і практичні навички щодо:

  • основ проєктування СЕС – розрахунок потужності, вибір обладнання, підготовка технічної документації;
  • монтажу і підключення – встановлення сонячних панелей, інверторів, контролерів та акумуляторних систем;
  • обслуговування та ремонту – діагностика несправностей;
  • обслуговування електричних з’єднань та модулів;
  • енергетичного менеджменту – розрахунок ефективності роботи СЕС, оцінка економічної доцільності та оптимізація енергоспоживання;
  • технічних та юридичних та аспектів – підключення до загальної мережі, оформлення «зеленого тарифу», нормативні вимоги.

Старт: 18 березня

Форма навчання:  онлайн, практичні заняття - на виробництві.

Тривалість: 10 днів
Вартість навчання: безкоштовно для зареєстрованих безробітних та ветеранів. Для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни навчання проходитиме у рамках  експериментального проєкту з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти державної служби зайнятості. Все проєкт тут: https://salo.li/902e0FE.  Все про навчання учасників бойових дій за посиланням: https://salo.li/EEE5a2e

Не втрачайте шанс опанувати нові навички легко та доступно! Станьте фахівцем у галузі сонячної енергетики!

Зацікавила інформація? Звертайтеся до фахівців філій обласного центру зайнятості/їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут: http://surl.li/pacfp

 

#служба_зайнятості #професійне_навчання

Кропивницький слідчий ізолятор потребує інспекторів: зарплата від 10 000 грн

Вакансії інспекторів відділу режиму та охорони пропонував незайнятим громадянам представник державної установи «Кропивницький слідчий ізолятор» під час міні-ярмарку вакансій, що відбувся днями у Кропивницькій філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Фахівці відділу по роботі з персоналом коротко ознайомили присутніх з основними напрямками діяльності установи та поінформували про обов’язки молодшого інспектора відділу режиму і охорони. Це, зокрема: несення служби на закріплених постах; забезпечення режимних вимог, нагляду безпеки в слідчому ізоляторі; здійснення контролю за вимогами законодавства щодо виконання та відбування кримінальних покарань. Графік роботи позмінний, стаж роботи не вимагають, є перспективи кар’єрного зростання під час служби. Однією з важливих умов працевлаштування є придатність до проходження військової служби за станом здоров’я. Під час прийому на роботу обов’язковим є проходження медичного огляду. Грошове забезпечення роботодавець пропонує від 10 000 гривень.            

Учасники заходу активно спілкувались між собою, ставили різнопланові запитання, на які отримали вичерпні відповіді. У міні-ярмарку вакансій взяли участь 7 осіб, двоє з них зацікавились пропозицією роботодавця. Охочим запропонували відвідати установу для більш детального ознайомлення з умовами праці та розв’язання питання щодо подальшого працевлаштування.

 

Першою переможницею гранту для молоді на Кіровоградщині стала SMM-менеджерка

25-річна кропивничанка Пільчик Єлизавета – перша на Кіровоградщині переможниця молодіжної складової грантової програми «Власна справа». Грант вона отримала для старту у власний бізнес у сфері маркетингу, працюючи як SMM-менеджер та контент-мейкер.

Бізнес-ідея – це розкрутка і просування компаній, брендів, вебсайтів, товарів і послуг в соціальних мережах – Facebook, Instagram, Twitter, Youtube та інших.

Більше року грантерка працювала в SMM-агенції, де вона не лише вдосконалила професійні навички, а й здобула безцінний досвід комунікації з клієнтами, просування бренду та послуг в соціальних мережах. Налагодила й корисні знайомства та зарекомендувала себе як кваліфікована спеціалістка. «Я впевнена що саме цей досвід стане міцною основою для успішного розвитку мого бізнесу і допоможе мені ефективно вирішувати завдання, пов’язані із залученням покупців із соціальних мереж, підвищенням іміджу компаній, а також впізнаваності та популярності їх товарів або послуг», – ділиться Є. Пільчик.

Попит на SMM-менеджерів у Кропивницькому зростає, а отже збільшується й конкуренція серед фахівців. Однак підприємиця сподівається, що її бізнес-ідея буде реалізована.  

Відтак, був розроблений бізнес-план, який допоміг дівчині чітко вибудувати вектор руху, зрозуміти, які ресурси потрібні для досягнення поставлених цілей, і прогнозувати фінансові результати. Бізнес-план успішно пройшов захист. Як результат ­– вдалося отримати грант на придбання фотокамери, ноутбука, акумуляторів та зарядного пристрою. Тож старт взято.

 «Крок за кроком моя справа набирає обертів. Поки що працюватиму самостійно. Сподіваюсь, що все у мене вийде і вже через три роки я знову подаватимуся на грант задля розширення своєї агенції та залучення працівників», – натхненно говорить Єлизавета.  

Якщо вам від 18 до 25 років, у вас є бізнес-ідея, план її реалізації, однак вона потребує фінансової підтримки, не втрачайте унікальну можливість її виграшно представити та реалізувати. Не зволікайте, зробіть перший крок до своєї мрії – беріть участь у грантовій програмі та виборюйте перемогу! Фінансова підтримка від держави відкриває перед вами нові перспективи для економічної самостійності та розвитку молодіжного підприємництва.

 

 

 

←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 43 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада