|
|
|
Ваучер на навчання: + 70 професій та спеціальностей для професійного розвитку
Що таке ваучер?
Ваучер – це документ, який видається одноразово та дає право пройти навчання за затвердженим переліком професій та спеціальностей за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Навчатися за ваучером можна за професіями та спеціальностями, зокрема сфер ІТ-технологій, будівництва, транспорту, освіти, медицини, сільського господарства, соціального обслуговування.
Перелік професій та спеціальностей за посиланням http://surl.li/fvbpz
Корисну інформацію, що стосується отримання ваучера, черпайте тут https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery
Гнучкі форми підготовки дозволяють навчатися без відриву від роботи! Знайти найближчий центр зайнятості можна на мапі https://is.gd/UDgald або в переліку https://is.gd/5OBw38
Тож, Державна служба зайнятості пропонує вам скористатися унікальною нагодою і радить не зупинятись на професійних досягненнях. Йдіть в ногу з часом – навчайтесь та будьте затребуваним фахівцем.
|
|
|
Професійне навчання безробітних буде відбуватись за принципом «гроші ходять за людиною»
Уряд затвердив Порядок професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, який має стимулювати надання безробітним не тільки нових навичок, а й нового місця проживання. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів України 24 березня 2023 року.
«Новий порядок передбачає здійснення професійного навчання безробітних за принципом «гроші ходять за людиною». Безробітні зможуть самостійно обирати заклад освіти для проходження професійного навчання та у разі потреби місце проживання у період навчання. Впевнена, що це має позитивно вплинути на ринок праці і знизить кількість безробітних», – пояснила Перший віце-прем'єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.
Зарахування до закладів освіти та навчання в них, а також забезпечення місцем проживання буде здійснюватися на підставі сертифікату на навчання та сертифікату на проживання у період навчання.
Крім того, передбачена можливість вибору безробітним місця навчання у роботодавця безпосередньо на робочому місці за індивідуальною формою навчання або шляхом стажування. Це дозволить скоротити терміни навчання і витрати на навчання, сприятиме працевлаштуванню безробітних та їх адаптації на робочому місці.
Ще одним нововведенням стало те, що роботодавцям надано можливість здійснювати попередній відбір безробітних, які виявили бажання пройти професійне навчання на робочому місці або навчатися за дуальною формою, перед отриманням ними сертифікатів на навчання.
Джерело : Урядовий портал https://www.kmu.gov.ua/news/profesiine-navchannia-bezrobitnykh-bude-vidbuvatys-za-pryntsypom-hroshi-khodiat-za-liudynoiu-minekonomiky-po-zminy
|
|
|
Перелік документів для отримання фінансової допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї визначено пунктом 6 Порядку надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2021 року № 397.
Тож, особа, яка виявила бажання провадити підприємницьку діяльність, має подати до підрозділу Державної служби зайнятості наступні документи:
- заяву (встановленого зразка);
- довідку для надання фізичним особам відомостей про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством (така довідка не подається, якщо центром зайнятості за наявності технічної можливості відомості про особу отримано шляхом інформаційної взаємодії з єдиною інформаційною системою ЄІАС);
- бізнес-план.
Для підтвердження даних про наявність (відсутність) в особи обтяжень рухомого та нерухомого майна (до забезпечення технічної можливості отримання Державною службою зайнятості відомостей з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, Державного реєстру речових прав на нерухоме майно) особою подаються: витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна, інформація з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Порядок надання допомоги та форма заяви http://surl.li/bdgkk Додаткова інформація на вебсторінці Міністерства соціальної політики України http://surl.li/fcdib
Інфографіка щодо отримання допомоги за посиланням http://surl.li/fdgpc
Виникають питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Ми є у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
|
Ні, не змінився.
Нагадаємо, що мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлений постановами правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 31 січня 2020 року № 211 (650 грн) та від 08 квітня 2020 року № 217 (на період карантину та 30-ти календарних днів після його закінчення мінімальний розмір збільшено до 1000 грн).
Постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 (набрала чинності 22.02.2023 та застосовується з 29 жовтня 2022 року), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06 лютого 2023 року за № 234/39290, внесено зміни до вищевказаних постанов. Ці зміни стосуються тільки приведення їх у відповідність до змін Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, що набрали чинності теж 29 жовтня 2022 року (мінімальний розмір допомоги наразі регламентується частиною 3 статті 23 вказаного Закону).
Постанова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття від 21 грудня 2022 року № 47 за посиланням http://surl.li/fccxp
Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до обласного центру зайнятості, філій чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування або телефонуйте на «гарячу лінію» обласного центру зайнятості https://cutt.ly/92zW4cb
Ми є у Telegram-каналі https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
|
Критерії підбору підходящої роботи визначені статтею 46 Закону України “Про зайнятість населення”. Однак, під час дії воєнного стану застосовуються критерії, визначені прикінцевими положеннями цього Закону.
Встановлено, що підходящою для безробітного та особи, яка шукає роботу, вважається робота, яка відповідає його освіті, професії чи спеціальності, кваліфікації, а також набутому особою за період своєї трудової діяльності досвіду роботи.
Звертаємо увагу, що кар’єрними радниками аналізується інформація не лише про останнє місце роботи, а й про всю трудову діяльність безробітного.
Підходящою є також робота, яка не потребує кваліфікації чи спеціальності, професійної підготовки, або робота, що потребує первинної професійної підготовки, зокрема безпосередньо на робочому місці. Як правило, підбір такої роботи здійснюється для безробітних після вжиття заходів щодо підбору вакансій, які відповідають досвіду роботи безробітного.
Шукаєте роботу? Рекомендуємо ознайомлюватись з наявними вакансіями, вам на допомогу:
Виникають інші питання, що пов’язані зі сферою зайнятості? Звертайтеся до філій обласного центру зайнятості чи їхніх структурних підрозділів за місцем вашого перебування. Контакти тут http://surl.li/emipw Пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
|
Нагадаємо, що постановою Кабінету Міністрів України від 21 червня 2017 року за № 432 (із змінами) затверджено Порядок та умови забезпечення соціальної та професійної адаптації осіб, які звільняються або звільнені з військової служби, з числа ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, членів сімей таких осіб, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України та постраждалих учасників Революції Гідності (далі - Порядок). У реалізації окремих положень Порядку задіяна й служба зайнятості. Так, особам, які звільняються або звільнені з військової служби з числа ветеранів війни, надаються профорієнтаційні послуги.
Постановою Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 (набрала чинності 10 березня 2023 року), серед іншого, внесені зміни до Порядку. Так, наразі професійною адаптацією є заходи, спрямовані на здобуття, відновлення та удосконалення професійних знань, умінь та навичок шляхом професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше ступеня (рівня) освіти, надання соціальних послуг у сфері зайнятості, підвищення професійної мобільності та конкурентоспроможності на ринку праці, забезпечення продуктивної зайнятості. Профадаптація осіб здійснюється шляхом, в тому числі, надання соціальних послуг у сфері зайнятості.
Відтепер професійна орієнтація осіб здійснюється суб’єктами освітньої діяльності, регіональними центрами зайнятості, їх філіями, іншими підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання у порядку, визначеному законодавством.
Постанова Кабінету Міністрів України від 07 березня 2023 року за № 197 на урядовій вебсторінці за посиланням http://surl.li/fksaf
Шукаєте роботу? Пропонуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості та ознайомитись з наявними вакансіями https://cutt.ly/qKFhLXK
Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb, де щоденно оприлюднюються актуальні вакансії за регіоном чи галуззю.
Є бажання навчатися за сприяння Державної служби зайнятості, онлайн-графік формування груп на всі професії та освітні програми http://surl.li/exrnv
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
|
Запрошуємо на вебінар «єРобота: як отримати грант для бізнесу».
Під час заходу ви зрозумієте, яка грантова програма вам підходить та дізнаєтеся:
- як правильно подати заявку;
- як розробити чи адаптувати бізнес-план;
- які бувають типові помилки при оформленні документів;
- яку суму можна отримати; які вимоги та обов’язки заявників.
Крім того, ви навчитеся ефективно розпоряджатися грантовими коштами.
Проєкт стартує 8 березня о 13.00.
Для участі необхідна попередня реєстрація http://surl.li/fgnsr
Не зволікайте і не упустіть свій час!
|
|
|
Програма єРобота: чи змінено форму договору про надання мікрогранту?
Так, змінено.
Ці зміни проведені наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року № 447 (із змінами, внесеними наказом від 30 січня 2023 року № 706, обидва накази набрали чинності 14 лютого 2023 року).
Зміни стосуються норм договору в частині приведення їх у відповідність до змін у Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Так, в пункті 1 розділу V договору йде мова про те, що обов’язковою умовою договору є створення протягом 6 місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача робочих місць залежно від розміру мікрогранту.
До змін цей пункт вів мову про те, що обов’язковою умовою є створення робочих місць протягом строку дії договору. Також оновлений текст цього пункту веде мову про те, що громадяни мають бути працевлаштовані на нові робочі місця на строк не менше як на 24 місяці. Оновлено напрямки витрат, для покриття яких надається мікрогрант (пункт 2 розділу V договору).
Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу http://surl.li/cnwqk
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
|
Чи змінились критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту?
Так, змінились.
Наказом Міністерства економіки України від 19 січня 2023 року № 447 (набрав чинності 14 лютого 2023 року), зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26 січня 2023 року за № 168/39224, внесено зміни до Порядку проведення оцінювання заяв, критерії оцінювання та необхідну кількість балів (оцінку) для прийняття Державним центром зайнятості рішень про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, форми бізнес-плану та договору про надання мікрогранту, кінцеві строки подання заяв та граничну суму мікрогрантів. Зокрема, критерії перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту (щодо фізичних осіб та щодо юридичних осіб) викладені в новій редакції.
Серед змін до критеріїв слід визначити наступні. Раніше вік отримувача старше 65 років та молодше 18 років слугував підставою для відмови в наданні мікрогранту – наразі інформація про вік використовується для відображення (не є підставою для безумовної відмови).
До змін приналежність отримувача до груп пов’язаних контрагентів (контрагенти, що несуть спільний економічний ризик) теж слугувала підставою для відмови. Наразі ця приналежність не входить до критеріїв перевірки.
Повний перелік критеріїв перевірки ділової репутації отримувача мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу для фізичних осіб та фізичних осіб – підприємців http://surl.li/ewnyc
Є питання щодо отримання мікрогрантів? Звертайтеся до відділу сприяння зайнятості обласного центру зайнятості за телефоном (0522) 32 17 68.
Пишіть у Telegram-каналі, що створений обласним центром зайнятості для обміну повідомленнями з клієнтами https://t.me/dcz_kir
Кіровоградський обласний центр зайнятості
|
|
Маєте проблеми зору? Оберіть зручний формат:
A-
A
A+
|