Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Інформує Добровеличківське бюро правової допомоги

Родини зниклих безвісти за особливих обставин отримали право на безоплатну допомогу зі зверненням до суду

Близькі родичі та члени сім’ї осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, тепер можуть отримати безоплатну вторинну правничу допомогу. 

Це означає, що держава гарантує їм безоплатне отримання послуг юристів чи адвокатів для представництва інтересів, зокрема у судах, та складання процесуальних документів. Щоб їх отримати, потрібно звернутися до системи надання безоплатної правничої допомоги. Послуги вторинної правничої допомоги надаватимуться у зв’язку з захистом прав/інтересів члена родини/близького родича та/або прав/інтересів особи, зниклої безвісти...

Докладніше

Відпочинок на природі: як посмажити шашлики і не порушити закон

Літо —  час відпочинку та пікніків на природі. Але перш ніж розпалити багаття, переконайтеся, що це не заборонено.

Де це робити можна, а де ні і яка відповідальність чекає на порушників — розповідають юристи системи надання безоплатної правничої допомоги (БПД).

 

Де заборонено розводити багаття

  • у лісі під час пожежонебезпечного періоду — поза спеціальними місцями
  • у заповідниках
  • ближче ніж за 30 м до будівель і споруд
  • у дворах, парках, скверах — без спеціально обладнаних місць
  • в інших заборонених законом зонах.
Докладніше

Право на ОГД дітей військовослужбовця, зачатих за його життя та народжених після смерті

Діти загиблого військового мають право на одноразову грошову допомогу (ОГД). В тому числі це стосується усиновлених дітей, тих, стосовно яких його позбавили батьківських прав, а також народжених після його смерті. Як оформити виплату — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги.

 

Як отримати

Звернутись до ТЦК та СП.

Якщо військовослужбовець проходив службу в інших військових формуваннях (СБУ, Держспецзв’язок тощо) — безпосередньо до цих формувань...

 

Докладніше

Отримувати пенсію для ВПО, українців за кордоном і на ТОТ стало простіше

Раніше внутрішньо переміщені особи (які отримали статус до 24.02.2022), українці за кордоном і на тимчасово окупованих територіях мали окремий алгоритм отримання пенсій. Тепер для всіх діють однакові умови виплат — незалежно від місця проживання.

  

Що змінилось — розповідають юристи системи надання БПД...

Докладніше

Як отримати свідоцтво про смерть громадянина України за кордоном

Якщо громадянин України помер за межами нашої держави — процедура отримання свідоцтва про смерть матиме свої особливості. Хто та як може отримати свідоцтво про смерть, куди звертатися та які документи для цього необхідні — роз’яснюють юристи системи надання безоплатної правничої допомоги...

Докладніше

Навіщо і як встановлюється факт проживання однією сім’єю

Якщо двоє людей довгий час просто разом проживають як родина, то таке проживання не надає юридичних прав, які має подружжя.

 

Однак що робити, коли укласти офіційно шлюб вже неможливо, а один із співмешканців хоче скористатися своїми правами, як би це було при зареєстрованому шлюбі? Існує спеціальна процедура, яка дозволяє отримати ці права. Роз’яснюють юристи системи безоплатної правничої допомоги...

Докладніше

Безоплатна правнича допомога

 Система безоплатної правничої допомоги

Безоплатні послуги юриста / адвоката можна отримати від системи безоплатної правничої допомоги, зокрема:

  • консультації і допомогу зі складенням документів;
  • допомогу зі зверненням до суду (вторинну правничу допомогу).На цей вид послуг мають право окремі категорії громадян, визначені у ст. 14 Закону України «Про безоплатну правничу допомогу», зокрема: внутрішньо переміщені особи, люди з низьким доходом, діти, ветерани війни, члени загиблих ветеранів війни, Захисників і Захисниць України та інші;


Детальніше про послуги системи БПД та як звернутися:  https://legalaid.gov.ua/kliyentam/pro-bezoplatnu-pravovu-dopomogu-bpd/

Порядок реєстрації місця проживання малолітньої дитини без згоди батька

Відповідно до вимог статей 7,155 Сімейного кодексу України дитина має бути забезпечена можливістю здійснення її прав, які встановлені Конституцією України та Конвенцією про права дитини, а батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дитини.

Місце проживання дитини, яка не досягла десяти років, визначається за згодою батьків (частина перша статті 160 Сімейного кодексу України). Відповідно до положень частини четвертої статті 29 Цивільного кодексу України місцем проживання фізичної особи, яка не досягла десяти років є місце проживання її батьків (усиновлювачів) або одного з них, з ким вона проживає, опікуна або місцезнаходження навчального закладу чи закладу охорони здоров'я, в якому вона проживає.

Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про надання публічних

(електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" батьки або інші законні представники зобов’язані задекларувати або зареєструвати місце проживання (перебування) новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.


Докладніше

Договір доручення

Договір доручення (далі - договір) - домовленість двох сторівн, за якою одна сторона (повірений) зобов'язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії. Правочин, вчинений повіреним, створює, змінює, припиняє цивільні права та обов'язки довірителя ( частина перша статті 1000 ЦК України).

Договір доручення укладається здебільшого для одержання певної плати, пред'явлення претензій, наданні товару тощо.

Договір є:

♦ оплатний - повірений має правона плату за виконання свого обов'язку (стаття 1002 ЦК України);

♦ консенсуальний - договір вважається укладеним з моменту досягнення згоди сторін за всіма істотними умовами договору;

♦ двосторонній - права та обов'язки виникають у обох сторін.

Докладніше

Система БПД допомагає встановлювати факти, що мають юридичне значення

Що робити, коли факт є — а документів про це немає? Вони втрачені і відновити їх неможливо чи ніколи не видавалися і отримати їх немає змоги. 

Тоді потрібно звертатися до суду та надавати докази, що цей факт справжній. Після отримання позитивного рішення суду можна буде звертатися до відповідних органів, щоб отримати потрібні документи.

Кожна людина може отримати безоплатно консультацію юриста щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення. А визначені законом категорії осіб, зокрема, люди з низьким доходом, ВПО, ветерани війни, члени сімей загиблих захисників і захисниць України, діти,  мають право на допомогу зі зверненням до суду.

Що це за факти

Наприклад, інколи виникає потреба доводити родинні відносини між людьми...

Докладніше
←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 далі →
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси







    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада