Головна Зворотній зв'язок RSS

Архів новин

Вхід

21 травня – ДЕНЬ ЄВРОПИ

Європейський вибір України – це запорука її розвитку і альтернативи цьому вибору немає. Україна пройшла довгий і тернистий шлях щоб довести ідею стати частиною Європейського Союзу до логічного завершення.

День Європи в Україні відзначається у третю суботу травня як день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. Прикметно, що Україна – єдина держава де День Європи відзначається на державному рівні.

Відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 року № 339 «Про день Європи», яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Цим документом український уряд і місцеві органи влади зобов’язалися забезпечити здійснення заходів щодо організації та проведення свята в усіх куточках держави, а Держкомітет телебачення і радіомовлення спільно з Міністерством закордонних справ – висвітлити урочистості у засобах масової інформації.

Багаторічній досвід організації та відзначення Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День є справою державного значення і великим кроком у напрямі євроінтеграційного курсу нашої держави.Святкування Дня Європи в Україні – це також ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, це поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

18 квітня 2022 року Президент України Володимир Зеленський передав заповнену анкету-опитувальник главі представництва Європейського Союзу в Україні Матті Маасікасу. Він зазначив, що це один з етапів для нашої держави до вступу у ЄС. «Поступ нашої держави до ЄС відбувається в дуже трагічний час, коли багато українців, які сповідують європейські цінності, втрачають життя. Однак народ України об’єднаний цією метою – відчувати себе нарівні, частиною Європи, частиною Європейського Союзу. Ми віримо, що здобудемо підтримку й станемо кандидатом на вступ».

День Європи – чудовий привід висловити подяку Європейському Союзу за підтримку та  допомогу у боротьбі з російськими окупантами. Сподіваємося, що незабаром Україна стане повноправним членом до ЄС.

Збережемо разом посіви та бджіл

 

  

Основні правила безпечного застосування пестицидів

  

До уваги фізичних осіб та суб’єктів господарювання!!!

Щороку в період масових обробок полів  засобами захисту рослин реєструються випадки порушення правил їх застосування.

Перед проведенням обробок об’єктів, розташованих у межах або поблизу населених пунктах,у радіусі 200м. від межі ділянок необхідно встановити попереджувальні знаки «Обережно! Застосовано пестициди!», Сільгоспвиробник має заздалегідь ( за три доби) попередити пасічника та ОМС про обробку медоносних культур та вказати  дату обробки, назву препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранкові (до 10.00) і в вечірні (після 18.00) години в безвітряну погоду. Санітарно – захисна зона між  оброблюваним об’єктом та жилим приміщеннями при наземному обприскуванні становить становить не менше 300 метрів. Забороняється проводити хімічні обробки садів та с\г культур при наявності в них рослин.

Вимоги щодо застосування пестицидів визначені в  ДСП 8.8.1.2-001-98«Транспортування, зберігання та застосування пестицидів в народному господарстві». Дані правила є частиною санітарного законодавства та обов’язкові для дотримання всіма підприємствами, установами та особами, що проводять будь-які дії з пестицидами.

Порушення законодавства тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність передбачену згідно ст.21 Закону України “Про захист рослин ”, ст. 38 Закону України “Про бджільництво ” та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

З повагою, виконавчий комітет Добровеличківської селищної ради

ВІТАННЯ!

 Шановні жителі Добровеличківської громади!

 

Сердечно вітаємо  усіх зі святом – Днем вишиванки!

Вишиванка для українця – це не просто народний одяг. Це національна святиня, це символ наших автентичних традицій та розмаїтої культури. Вона символізує зв’язок багатьох поколінь, який не переривається віками, будить високі патріотичні почуття в серці. Вишиванка допомагає зберігати глибоке коріння української нації та нашу давню ідентичність.

Історія української вишиванки налічує близько тисячі років. Традиція її носіння об’єднує наші сім’ї, родини, є живим ланцюгом між поколіннями, джерелом невмирущості та самобутності.

Нехай вишиванка й надалі залишатиметься нашим оберегом та символом щасливого майбутнього для України.

Тож давайте разом докладемо всіх зусиль для збереження мудрості і сили тисячолітніх традицій, які дають нам натхнення до праці та укріплення української ідентичності заради миру в нашій держави, в нашому краю!

 

З повагою,  селищний голова                              Володимир ОСІЄВСЬКИЙ

Міжнародний день музеїв

18 травня 2022 року у світі відзначається Міжнародний день музеїв. Цього дня, працівниками КЗ «Добровеличківський краєзнавчий музей» було організовано фотовиставку присвячену Міжнародному дню музеїв. Світлини, які були представленні на виставці розповіли про історію становлення музею, основні культурно-мистецькі заходи, які відбувались  на базі музею, та території нашого краю.

 

 

Незважаючи на досить прохолодну погоду,  значна кількість жителів селища та його гостей змогла ознайомитись з фотовиставкою та згадати  історико-культурні події.

Докладніше

Запрошення на навчання

  

Третя неділя травня – День пам’яті жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня. Відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року з метою вшанування пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення: від наукової та творчої інтелігенції до селян. Радянська влада намагалася приховати сліди своїх злочинів. Місця поховань ставали режимними об’єктами КГБ, місцевість розрівнювали бульдозерами, доступ до відповідних архівів був заборонений.

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства.

Наслідками комуністичного терору 1930-х років в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація....

 

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті

Докладніше

Рекомендації як діяти в умовах воєнного стану пасічникам

Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але, незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.

Мінагрополітики підготувало детальні рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам.

 

1.Реєстрація, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами

 

Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився. Із порядком реєстрації можна детально ознайомитися на порталі Дія. 

Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки – для цього треба надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У цей паспорт на постійній основі слід вносити дані про клінічний огляд бджіл та контроль хвороб.

Держпродспоживслужбу потрібно інформувати про всі зміни в роботі паски...

Докладніше

ПАМ`ЯТКА Дії населення при загрозі або виникненні НС з викидом (виливом) АМІАКУ

 

Докладніше
←  повернутися 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 131 далі →
  Маєте проблеми зору?
  Оберіть зручний формат:

  A-    A    A+  Повернутися до оригінальної версії сайту


Опитування
Корисні ресурси

  Офіційне інтернет-представництво Президента України


  Верховна Рада України


  Законодавство України


  Кабінет Міністрів України


  Кіровоградська ОДА


  Кіровоградська обласна рада