Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Нові експонати музею

Нові експонати музею

31 січня 2022 року в комунальному закладі «Добровеличківський краєзнавчий музей» розпочато презентацію виставки нових надходжень у фондову збірку в 2021 році.

Захід проходив за участі секретаря Добровеличківської селищної ради Горбатюк Алли Анатоліївни, заступника селищного голови Саакян Валентини Василівни, начальника відділу освіти, культури, молоді, туризму та спорту Винярської Олени Володимирівни.

Директор музею Грінченко В.М. відкрита виставку, розповіла про формування фондової збірки музею з дня його створення, згадала про  організаторів  закладу  - першого директора музею Ногу Василя Яковича та голову ініціативної групи по створенню музею, а пізніше, головного зберігача фондів Проскаченка Дмитра Дмитровича, які першими  проводили велику збиральницьку роботу, та з допомогою педагогічних і учнівських колективів шкіл з 1980 по 1985 рік зібрали більше 5 тисяч експонатів.

На сьогодні загальна кількість музейного фонду становить більше 15 тисяч предметів.

У 2021 році фонди музею поповнено на 363 предмети. У переліку нових надходжень  – фото, книги, вишивки,  символіка Кіровоградщини, нагороди та посвідчення  до нагород наших земляків, швейна і друкарські машинки, годинники і телефони, стенди, фотоапарат і радіоприймач, посуд, сувеніри. Серед  найдавніших предметів – вишиті рушники, початку ХХ століття. Їх автор - бабуся нашої землячки Коновальчук Людмили Федорівни  - Ланецька Марія Дмитрівна 1891 року народження.

На відкритті виступила поетеса Тетяна Денисовець, яка передала у фонд музею вишиванку поетеси Наталії Природної (Коцюк) (1958-2011) та вишиті рушники  мами поетеси - Коцюк Марії Йосипівни  прочитала в її пам’ять   вірш, написаний Н. Природною «Запали Новорічну свічу».

Із словами подяки  за подаровані експонати в музей до відвідувачів звернулись секретар селищної ради Горбатюк Алла Анатоліївна, заступник селищного голови Саакян Валентина Василівна, подякували працівникам музею за проведену роботу та вручили дипломи відвідувачам за участь у поповненні фондової збірки музею.

Дипломами були відзначені:

Скоцеляс Любов Володимирівна,

Портян Катерина Станіславівна,

Пашко Валентина Миколаївна.

Друга презентація виставки відбудеться 2 лютого 2022 року о 10 годині.

Виставка експонуватиметься до 10 березня 2022 року.