Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для шукачів роботи » На підставі яких даних обчислюється розмір допомоги по безробіттю?

На підставі яких даних обчислюється розмір допомоги по безробіттю?

Ви запитували – ми відповідаємо

На підставі яких даних обчислюється розмір допомоги по безробіттю?

У попередньому матеріалі, розміщеному на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у Фейсбук під рубрикою “Правовий порадник шукача роботи”, йшлося про визначення розміру допомоги по безробіттю залежно від страхового стажу. Було зазначено, що цей розмір залежить від декількох факторів.

Безпосереднє ж обчислення розміру допомоги по безробіттю, відповідно до частини 1 статті 23 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, здійснюється у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Розмір допомоги визначається на підставі відомостей Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відомості до цього реєстру подаються роботодавцями щоквартально.

Враховуючи вказане, на момент призначення допомоги по безробіттю окремим безробітним цілком обгрунтовано може бути відсутня інформація про розмір заробітної плати та сплату страхових внесків за певні місяці. Так, якщо особа звільнилась з роботи 09.03.2022, 11.03.2022 зареєструвалась у центрі зайнятості, то інформацію про розмір її заробітної плати за січень, лютий 2022 року слід очікувати тільки після подання роботодавцем звітності за I квартал 2022 року.

У будь-якому випадку, після надходження необхідної інформації буде зроблено перерахунок допомоги по безробіттю.