Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Державна служба зайнятості інформує » Для шукачів роботи » Які зміни відбулися у законодавстві про зайнятість населення?

Які зміни відбулися у законодавстві про зайнятість населення?

З 29 жовтня  2022 року набрав чинності Закон України від 21 вересня 2022 року  № 2622-IX “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці” (далі – Закон про зміни).

Слід зазначити, що окремі його положення наберуть чинності через 3 та 6 місяців із вказаної дати. А деякі норми Закону про зміни не будуть діяти під час воєнного стану.

Вказаним Законом внесені зміни до Кодексу законів про працю України, законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”, “Про зайнятість населення”, “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”.

Закон про зміни, серед іншого:

змінено підходи до стимулювання зайнятості найбільш вразливих осіб;

передбачено нові інструменти сприяння зайнятості молоді;

вводяться додаткові заходи для подолання довготривалого безробіття;

осучаснюються підходи щодо пошуку підходящої роботи;

посилюється залежність матеріальної підтримки безробітних від тривалості страхового стажу;

передбачаються нові можливості щодо підвищення конкурентоздатності на ринку праці;

уточнюється специфіка обслуговування безробітних під час дії воєнного стану.

Детально і послідовно ознайомитись зі змінами є можливість шляхом перегляду інформації на сторінці обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook. Для спрощення пошуку інформації рекомендуємо використовувати хештеги #Правовий_порадник_шукача_роботи (інформація для безробітних) та #Електронний_кадровий_клуб (інформація для роботодавців).