Створення прийомної сім’ї – відповідальне рішення.
Сімейний кодекс України встановлює кілька форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми виховання, а саме:
усиновлення;
встановлення опіки чи піклування;
прийомна сім’я/дитячий будинок сімейного типу.
Пріоритетною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в сімейні форми, є - прийомна сім’я.
Що таке прийомна сім’я?
Прийомна сім’я – це сім’я або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особи, які створили прийомну сім’ю, отримують статус прийомних батьків, а діти – прийомних дітей.
Прийомні батьки є законними представниками прийомних дітей і діють в інтересах прийомних дітей без спеціальних на те повноважень.
Прийомними батьками можуть бути працездатні особи, які перебувають у шлюбі, або окрема особа, яка не перебуває в шлюбі.
Влаштування дітей у прийомну сім’ю рекомендовано проводити з урахуванням віку прийомних батьків та дітей, щоб на час досягнення обома прийомними батьками пенсійного віку всі прийомні діти досягли повноліття.
У разі створення прийомної сім’ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов (належного стану житлового приміщення, необхідної житлової площі, належного санітарного стану, наявності необхідних меблів, побутової техніки та інших товарів тривалого споживання, наявності умов для проживання, виховання та розвитку дитини).
Термін функціонування прийомної сім’ї
Прийомні діти виховуються в прийомній сім’ї до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних або вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
Після досягнення дитиною повноліття або закінчення навчання вона вибуває з прийомної сім’ї.
Прийомні батьки зобов’язані
- сприяти забезпеченню пріоритетного права прийомних дітей на усиновлення;
- співпрацювати з «Центром надання соціальних послуг населенню» або центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в ході здійснення соціального супроводу прийомної сім’ї;
- співпрацювати з місцевими службами у справах дітей і соціальними службами, залучати спеціалістів до вирішення проблемних питань;
- нести всі встановлені законодавством для батьків обов’язки щодо виховання та розвитку дітей.
Матеріальне забезпечення прийомних сімей
На прийомних дітей призначається соціальна грошова допомога у розмірі два прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення за надання соціальних послуг у прийомній сім’ї у розмірі на рівні 70 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну прийомну сім’ю, також сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Якщо Вас зацікавила дана інформація і Ви виявили бажання стати прийомними батьками Ми чекаємо Вас за адресою:
смт. Добровеличківка, вул. Шевченка, 132 «Центр надання соціальних послуг населенню» виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради.