|
|
|
Питання професійної підготовки зареєстрованих безробітних регулюються низкою нормативно-правових актів, у томі числі Законом України “Про зайнятість населення” та Порядком професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації зареєстрованих безробітних, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2023 року № 264 (зі змінами).
26 квітня цього року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477, якою внесені зміни до вказаного Порядку.
Наразі визначено, що професійне навчання безробітних із числа осіб з інвалідністю організовується згідно з рекомендаціями медико-соціальної експертної комісії або експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи або індивідуального плану працевлаштування (за наявності).
Заклад освіти створює безробітним із числа осіб з інвалідністю відповідні умови для професійного навчання (диференційований підхід до розроблення освітньої програми, розумне пристосування навчального місця, забезпечення необхідними навчально-методичними матеріалами та інформаційно-комунікаційними технологіями для організації освітнього процесу згідно із законодавством, безперешкодний доступ до будівель, споруд і приміщень закладу освіти відповідно до державних будівельних норм, стандартів і правил тощо).
Постанова Кабінету Міністрів України від 21 квітня 2025 року № 477 доступна на урядовому вебпорталі, посилання тут: https://shorturl.at/j8Iro
Все про професійне навчання та його форми читайте на вебсторінці Державного центру зайнятості, посилання тут: https://shorturl.at/qgpzw
#Правовий_порадник_шукача_роботи
|
|
|
Маєте досвід кухарської справи, знання та бажання працювати кухарем, але відсутній документ про освіту? Тоді ця інформація саме для вас, не пропустіть важливу інформацію!
Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості пропонує вам унікальну можливість підтвердити результати неформального навчання за професією кухар 3-6 розряду та отримати документ державного зразка.
Запитаєте, для кого цей вид професійного навчання стане корисним та хто може стати його учасником?
Послуга може стати цікавою для:
- осіб, які мають великий досвід роботи за професією, але не проходили попереднє навчання в навчальному закладі та не мають документа державного зразка з присвоєнням робітничої кваліфікації;
- осіб, які мають присвоєну кваліфікацію, але з різних причин втратили підтверджувальні документи й бажають їх відновити;
- осіб, які мають присвоєну кваліфікацію та відповідні документи, але бажають підвищити розряд.
Ця інформація вказує, що саме ви можете скористатися такою можливістю! Не зволікайте!
Що ж необхідно зробити для досягнення поставленої мети? Звернутися до найближчого центру зайнятості за місцем вашого перебування!
Що при собі мати: паспорт, реєстраційний номер облікової картки платника податків, трудову книжку, медичну довідку за формою 086/о та особисту медичну книжку № 1-ОМ.
За додатковою інформацією про проходження підтвердження неформального навчання звертайтеся до фахівців Кіровоградського обласного центру зайнятості.
Більш детально про неформальне навчання на вебсайті Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Якщо вас цікавить здобуття нової професії за сприяння Державної служби зайнятості? Вихід є – бажання та навчання!
|
|
|
Сьогодні жінки активно опановують професії, які раніше вважалися чоловічими. Вони сміливо приймають виклики, демонструють рішучість і досягають високих результатів.
Наразі за сприяння Державної служби зайнятості вмотивовані жінки можуть здобути понад 30 професій. Це стало можливим завдяки реалізації експериментального проєкту, який наразі адмініструє служба зайнятості. До списку входять такі професії: верстатник, водій навантажувача, водій трамвая та тролейбуса, електрогазозварник, монтажник систем утеплення будівель, машиніст екскаватора і крана, оператор верстатів із програмним керуванням, слюсар, столяр, токар, тракторист, фрезерувальник та інші.
Згідно з умовами проєкту, навчання жінок здійснюється на замовлення роботодавців, які зобов'язуються працевлаштувати учасниць після його завершення. Для замовлення навчання роботодавець має звернутися до служби зайнятості. Учасниця проєкту може самостійно обрати заклад освіти з переліку акредитованих закладів, які здійснюють навчання за відповідною професією.
Служба зайнятості відшкодовує витрати на навчання в розмірі до 10 прожиткових мінімумів (станом на сьогодні – 30 280 грн). Якщо вартість навчання перевищує зазначену суму, різницю може оплатити роботодавець або сама учасниця проєкту.
Є бажання взяти участь у екпериментальному проєкті? Звертайтеся до найближчого структурного підрозділу Кіровоградського обласного центру зайнятості. Все про проєкт тут: https://shorturl.at/mUE5v .
|
|
|
Бути підприємцем – означає не лише мати власну справу, а й тримати руку на пульсі сучасного законодавства. Сьогодні програмні реєстратори розрахункових операцій ((П)РРО) – це не ускладнення, а зручний цифровий інструмент, що спрощує роботу фізичних осіб-підприємців.
Державна служба зайнятості запрошує вас на курси цільового призначення за напрямком «Використання (П) РРО для ФОП ((програмні) реєстратори розрахункових операцій для фізичних осіб підприємців)».
Навчання триватиме з 05 травня по 09 травня 2025 року та відбуватиметься на базі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Під час курсу ви дізнаєтесь:
- як обрати і зареєструвати ПРРО;
- як вести облік продажів і видавати електронні чеки;
- як уникнути штрафів і помилок у звітності;
- які сервіси спрощують повсякденну роботу підприємця.
Ці курси допоможуть опанувати нові навички роботи з ((П)РРО, дізнатися більше про впровадження (П)РРО у своїй діяльності, переваги та юридичні нюанси. Цей курс – ваш шанс на цифрову трансформацію бізнесу з мінімальними зусиллями і максимальними вигодами.
Не відкладайте цифровізацію на потім – адаптуйтесь уже сьогодні!
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
#служба_зайнятості #професійне_навчання
|
|
|
Так, задіяні.
Насамперед нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 294-р викладено в новій редакції Національну стратегію із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. Урядовим розпорядженням від 25 березня 2025 року № 374-р затверджено план заходів на 2025-2026 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Зазначений план передбачає, серед іншого, забезпечення доступу до фінансів суспільних груп, що потребують здійснення додаткових заходів із забезпечення інклюзії шляхом створення програм підтримки. Одним із заходів такого завдання є забезпечення надання індивідуальних і групових консультацій з питань організації та провадження підприємницької діяльності, консультаційних, інформаційних, інформаційно-роз’яснювальних та довідкових послуг щодо програм, які реалізуються Державною службою зайнятості, зокрема в рамках урядового проекту “єРобота”.
Довідково. Корисний контент про державну підтримку підприємництва розміщений на вебресурсі Державної служби зайнятості, посилання тут: https://shorturl.at/vBqqF Розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2025 року № 374-р можна переглянути на урядовому вебпорталі: https://shorturl.at/hsoXr
#Правовий_порадник_шукача_роботи
|
|
|
Професія лицювальника-плиточник – це поєднання точності, естетики та майстерності у створенні довершених інтер’єрів та екстер’єрів. Сьогодні професійний плиточник – це не лише ремісник, а й творець простору, який формує стиль і комфорт.
Державна служба зайнятості запрошує вас здобути професію «Лицювальник-плиточник (ІІ-ІІІ розряд)», яка дає змогу реалізувати себе у сфері будівництва та ремонту.
Навчання стартує 30 квітня 2025 року, його проведуть викладачі Одеського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Тривалість занять – 5 місяців.
Під час навчання ви навчитеся викладати керамічну плитку, мозаїку, декоративне каміння та інші облицювальні матеріали, дотримуючись сучасних технологій і стандартів якості. Ваші навички будуть затребувані в житловому та комерційному будівництві, ремонтах будь-якого масштабу й дизайнерських проєктах.
Не відкладайте своє майбутнє – опануйте професію, яка надихає!
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп – за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
Питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
#служба_зайнятості #професійне_навчання
|
|
|
Мишоловка Світозара Вікторівна – дружина учасника бойових дій, переможниця урядової програми «Власна справа» за напрямком «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей». Для розвитку підприємництва жінка обрала соціально важливе спрямування. Її бізнес-ідея полягала у відкритті аптеки в рідному місті Благовіщенське Голованівського району, яка б могла задовольнити потреби населення у лікарських засобах та медичному обладнанні. Маючи на меті реалізувати задумане, вона подалась на грант.
«Я маю медичну освіту та 12 років досвіду роботи у фармацевтичній сфері. Для реалізації своєї справи в життя у мене були всі необхідні знання та навички. Тому й виникла ідея у відкритті власної аптеки. У нашому місті високий попит на медичні препарати та фармацевтичні послуги. Місцевим мешканцям не потрібно буде їхати до сусідніх міст для задоволення своїх потреб. До того ж, відкриття аптеки дасть можливість створити нові робочі місця та сприяти розвитку місцевої економіки», – відзначає пані Світозара.
Коли підприємиця виборола право на фінансову державну підтримку, вона змогла закупити необхідне обладнання та меблі для організації робочого простору і зберігання лікарських засобів відповідно до встановлених вимог. Одним із ключових елементів у реалізації бізнес-проєкту було придбання автомобіля, обладнаного холодильними камерами для транспортування медичних препаратів.
Підприємиця досягла своєї мети – запрацювала аптека «М’ята», яка наразі пропонує широкий спектр послуг та якісне обслуговування.
У рамках провадження підприємницької діяльності С. Мишоловка створила 3 робочих місця. Зараз у неї працюють фахівці на посадах провізора, фармацевта та водія.
«Особливістю в роботі нашої аптеки є доставка ліків додому на замовлення людини. Далеко не кожна аптека готова надавати подібні послуги, в основному, це самовивіз. Але ми робимо акцент, перш за все, на комфорті й зручності для наших споживачів, на потребі отримати ліки за першої необхідності не виходячи з дому! Наші основні клієнти – місцеве населення. Це люди різного віку, від дітей до пенсіонерів, але більшість все таки ж пенсіонери. Для них така послуга є найбільш актуальною, адже економить час і сили, до того ж, є суттєвою перевагою для маломобільних осіб, громадян з інвалідністю», – підкреслює Світозара Вікторівна.
Наразі бізнес грантерки набирає обертів. Та пані Світозара не збирається зупинятись на досягнутому. У планах на майбутнє – розширення послуг, що надає аптека, зокрема, консультації фармацевта; організація доставки медикаментів до прилеглих населених пунктів; забезпечення постійного навчання та підвищення кваліфікації співробітників.
Це одна з багатьох історій, яка свідчить, що державні програми сприяють розвитку малого та середнього бізнесу, надають реальну можливість для реалізації підприємницьких ініціатив, необхідних для місцевого населення та розвитку громад.
|
|
|
У сучасному світі, де Zoom став новим офісом, а Google Docs – переговорною кімнатою, ефективна дистанційна робота – не просто навичка, а суперсила.
Тож, Державна служба зайнятості пропонує курси цільового призначення за напрямком «Сучасні цифрові інструменти для ефективної дистанційної роботи». Цей курс створений для тих, хто хоче не просто працювати віддалено, а робити це швидко, злагоджено й результативно.
Навчання проходитиме у режимі онлайн. Його проводитимуть викладачі Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Старт – 30 квітня 2025 року.
Тривалість занять – 0,2 місяця.
Протягом курсу ви:
- опануєте найкращі цифрові інструменти для командної співпраці, планування, комунікації та управління проєктами (Trello, Notion, Miro, Slack та інші);
- навчитеся створювати зрозумілий цифровий простір для своєї команди;
- дізнаєтесь, як автоматизувати рутинні процеси й зберегти фокус на головному;
- розвинете власну цифрову гнучкість, щоб бути на хвилі будь-яких змін.
Цей курс – must-have для освітян, менеджерів, фрилансерів та всіх, хто хоче вийти на новий рівень дистанційної ефективності.
Є питання щодо організації професійного навчання? Контакти тут: https://shorturl.at/658nJ
Інформація про інші професії та спеціальності, які можна здобути на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, та графік формування навчальних груп можна переглянути за посиланням: https://is.gd/A1GYNF
#служба_зайнятості #професійне_навчання
|
|
|
Державна служба зайнятості й надалі впроваджує експериментальний проєкт, що передбачає безоплатне професійне навчання для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни. Це реальні можливості для здобуття нових знань, розвитку актуальних навичок і суттєвого підвищення рівня професійної підготовки.
Проєкт спрямований на підтримку конкурентоспроможності учасників бойових дій та осіб з інвалідністю на ринку праці, що дозволяє їм отримати нові можливості для кар'єрного росту. Навчання проводиться в 8 сучасних центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, що знаходяться в Дніпрі, Полтаві, Харкові, Одесі, Львові, Рівному, Сумах та Івано-Франківську.
На вибір учасників проєкту – близько сотні робітничих професій та понад 400 освітніх програм. Навчальний процес здійснюється досвідченими викладачами, які використовують сучасні методики та підходи, що гарантують якісну підготовку слухачів і відповідність здобутих знань актуальним потребам ринку праці.
Програма пропонує різні форми навчання:
- очну (вдень або ввечері);
- дистанційну;
- дуальну;
- змішану.
Найпопулярніші професії та освітні програми, які обирали учасники: психологія, домедична підготовка, керування БПЛА, підприємництво, бізнес-планування, IT-напрям та водій.
Щоб долучитися до програми, потрібно подати базовий пакет документів:
- посвідчення особи;
- документи про освіту (за наявності);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Особи з інвалідністю повинні також надати довідку МСЕК та індивідуальну програму реабілітації.
Протягом навчання учасникам бойових дій та особам, які супроводжують людей з інвалідністю І групи, надається безкоштовне проживання, а також компенсується вартість проїзду.
По завершенню навчання видається документ державного зразка.
Заявку можна подати онлайн через сайт Державної служби зайнятості або офлайн e будь-якому центрі зайнятості.
Не втрачайте можливість змінити своє життя! Зробіть крок до майбутнього вже сьогодні!
Довідково. З початку дії програми, а це майже два роки, можливістю підвищити свої професійні навички в рамках проєкту скористалися 24 учасники бойових дій та 7 осіб з інвалідністю внаслідок війни. Підвищують свою кваліфікацію в рамках цієї програми – 28 учасників, а опановують нову професію – 3.
|
|
|
Приклад Ірини Михайлівни Шестопал – жительки Кропивницького може стати прикладом для багатьох людей, які прагнуть розвиватися і бути корисним для суспільства. Ірина Шестопал, діюча підприємиця, яка провадить свою діяльність з 2001 року. За освітою жінка викладач-хореограф. Вона викладає сучасну хореографію для дітей різної вікової категорії, зокрема, пані Ірина має великий досвід роботи з маленькими дітьми від 3-х років.
Танці завжди були для жінки не лише професією, а й справою її життя, з часом вона вирішила масштабувати свою діяльність. Як дружина учасника бойових дій, Ірина взяла участь в урядовій програмі «Власна справа» за напрямом «Грант для ветеранів та членів їх сімей».
«Вже не один рік я викладаю сучасні стилі танцю та хореографію у власній студії «Контраст». Бізнес-ідея виникла з бажання об'єднати кілька окремих залів, які раніше ми орендували у різних місцях, в одну велику танцювальну студію, залучивши до співпраці додаткових викладачів та збільшивши кількість груп. Була мрія створити єдиний простір для розвитку юних талантів та творчості!», – відзначає грантерка.
Пані Ірина орендувала приміщення з двома просторими залами, розпочала ремонтні роботи. Для фінансування свого проєкту – подалась на грант. Отримані кошти та власні заощадження підприємиця спрямувала на придбання обладнання, меблів для студій та іншого необхідного устаткування. Згодом майстриня працевлаштувала двох фахівців: викладача-хореографа та адміністратора.
А з розширенням творчого осередку вдалось і масштабувати напрямки.
Наразі у танцювальній студії грантерки викладають не лише для дітей, але й для дорослих. «У нас є 2 дорослі групи. Перша група – це жінки, які займаються паралельно зі своїми дітьми. Друга група – дорослі, які займаються в переважній більшості хореографією», – розповідає пані Ірина.
За її словами, в основному навчання орієнтоване на такі танцювальні напрямки: хіп-хоп – він найбільш популярний, хаус, локінг. Ці стилі танцю для дітей. Найбільш популярний і водночас конкурсний напрямок – хіп-хоп. Кожен рік вихованці студії в команді збірної України виїжджають на чемпіонати світу, представляючи номери в даному стилі. Тому цей напрямок розвивається поглиблено, аби юні танцюристи могли гідно презентувати нашу країну на міжнародному рівні.
Вона відзначає, що планує в майбутньому розширювати учнівські групи та їх кількість. Враховуючи те, що Кропивницький – танцювальна столиця України, підприємиця не збирається зупинятися на досягнутому, у планах – зробити наше місто ще більш «танцюючим».
«Маленькі дітки приходять займатись і відволікаються від реалій воєнних буднів – це так чудово, це справді супер! Вони веселяться під час занять, граються, радіють, і урок, окрім навчальної бази, містить в собі ще й суттєве психологічне розвантаження та моральний відпочинок. Коли я бачу усміхнені обличчя дітей і їх батьків, вкотре розумію, що працюю не дарма. Наш великий душевний колектив – це щось більше ніж просто танець, це творчий і сердечний простір, де панує атмосфера натхнення, дружби, досягнень і перемог», – щиро ділиться Ірина Михайлівна.
Цей яскравий і творчий приклад підприємництва в черговий раз демонструє незламність і цілеспрямованість наших людей, налаштованих на успіх, окрилених прагненням розвивати свою справу, тим самим розвиваючи і територію, на якій вони проживають.
|
|
Маєте проблеми зору? Оберіть зручний формат:
A-
A
A+
|