- Зміни щодо обов’язків СГ при застосуванні РРО
В обов’язках СГ буде проводити розрахункові операції через РРО та ПРРО для підакцизних товарів з використанням режиму програмування зі зазначенням:
- коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД;
- найменування товарів;
- цін товарів та обліку їх кількості;
- цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) при роздрібній торгівлі алкогольними напоями.
З 1 січня 2022 року такий обов’язок вже з’являється, а отже ДПС має право штрафувати за його порушення.
- Зміни щодо товарного обліку у ФОП
У п. 12 ст. 3 Закону про РРО щодо обов’язку ведення товарного обліку підприємцями також внесено зміни.
УВАГА!
Товарний облік не ведуть ФОП-"єдинники", які одночасно: перебувають на єдиному податку 1, 2 та 3-ї групи за ставкою 5% (неплатники ПДВ) та не торгують трьома групами товарів, що зазначені вище.
Новацією є:
У цій нормі тепер докладно прописано, які документи мають надавати СГ під час перевірок податківцям.
УВАГА!
ФОП зобов’язаний надати ДПС на початок проведення перевірки документи (у паперовій або електронній формі), що підтверджують облік та походження товарних запасів (зокрема, але не виключно, документи щодо інвентаризації товарних запасів, документи про отримання товарів від інших суб’єктів господарювання та/або документи на внутрішнє переміщення товарів), які на момент перевірки знаходяться у місці продажу (господарському об’єкті).
- Зменшені штрафи за порушення у веденні товарного обліку
За оновленою редакцією ст. 20 Закону про РРО:
- за реалізацію товарів, які не обліковані згідно з Порядком №496;
- за ненадання контролерам під час перевірки Форми обліку та первинних документів на всі товари, що не реалізовані, але знаходяться у місці продажу,
застосовується фінансова санкція у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше 10 н.м.д.г. (наразі це 170 грн).
УВАГА!
До 1 січня штраф застосовується у розмірі подвійної вартості товарів, щодо яких вчинено порушення.