Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Добровеличківський ЦПМСД інформує !

Добровеличківський ЦПМСД інформує !

ХОЛЕРА

В зв’язку з військовими діями в Україні, в засобах масової інформації розповсюджується інформація про розповсюдження холери.

На даний час випадків холери не виявлено.

Захворювання на  холеру в Україні були зареєстровані в 1998, 1999, 2007, 2011 роках.

У 1998 році у Донецькій області (2 випадки) та в Криму (1), у 1999 році у Дніпропетровській (2), Донецькій (4) Запорізькій (3) та Одеській (1) областях.

У 2007 році у м. Суми (1) та 2011 році у Донецькій області зареєстровано – 33 випадки холери. В інші роки випадки холери не реєструвалися до 2018 році.

Краще попередити інфекцію ніж її лікувати,тому варто знати основні ознаки цього захворювання.

Холера — це гостра кишкова  інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae. Холерний вібріон знаходиться у фекаліях (випорожненнях) зараженої людини . Холера передається фекально-оральним шляхом  від  людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без належного лікування може призвести до смерті.

Інкубаційний період триває від кількох годин до 5 днів. Хвороба, зазвичай, починається гостро і призводить до різкого зневоднення організму.

Джерелом збудника інфекції є людина - хворий або носій вібріонів.

Холерний вібріон може зберігати життєздатність у воді протягом тривалого часу, у харчових продуктах при кімнатній температурі протягом 2-5 днів, на поверхні плодів і овочів в умовах сонячного освітлення упрожовж 8 годин, при низьких температурах та у морській воді — 2 тижнів і більше, у кишечнику окремих річкових та морських тварин — декількох місяців. Під час кип'ятіння холерний вібріон гине протягом хвилини, є малостійким до висушування, до прямого сонячного опромінення, є надзвичайно чутливим до дії звичайних дезінфектантів.

Першими симптомами холери є пронос ( багаторазові водянисті випорожнення, які можуть виглядати як каламутна рисова вода) частий, до 10 і більше разів на добу, блювота, що призводить до значного зневоднення організму- до 20 літрів на добу .  У результаті втрати рідини відбувається згущення крові і зневоднення організму;

-- через втрату з рідиною мікроелементів з'являються м'язові судоми, частіше за все - починаючи з литкових м'язів;

--загострення рис обличчя, очі западають, синіють губи і вушні раковини;

--холодна шкіра (холера - одна з небагатьох інфекцій, що супроводжуються нормальною або навіть зниженою температурою тіла);

--шкіра втрачає пружність, легко збирається в складки і дуже довго розправляється, а шкіра стоп і рук стає зморшкуватою (так звані «руки прачки»);

--задишка, різка слабкість.

Що робити, коли з’явились багаторазові випорожнення ?

Негайно звернутися до найближчого медичного закладу чи викликати невідкладну медичну допомогу. До надання кваліфікованої допомоги терміново розпочинати регідратацію (усунення зневоднення): вживати сольові розчини за їх наявності (наприклад, регідрон, гастроліт), при їх відсутності пити багато рідини. Своєчасна регідратація може врятувати життя хворого.

Профілактика холери

Дотримання елементарних правил особистої гігієни (миття рук після відвідування туалету, перед їжею і палінням) допоможе захистити себе від холери та інших шлунково-кишкових захворювань. Крім того, рекомендується:

-вживати і використовувати під час приготування їжі тільки безпечну воду з перевірених джерел або кип’ячену;

-під час приготування їжі піддавати її термічній обробці (особливо морепродукти, рибу). Приготовлену їжу зберігати в закритому вигляді в холодильнику;

-ретельно мити фрукти і овочі безпечною водою з перевірених джерел або кип’яченою;

-не харчуватися з лотків, на ринках, з харчових наметів «на колесах».

-обробляти приміщення (кухню, туалет, душ, ванну) миючими засобами, що містять дезінфікуючі складові;

-дотримуватися особистої гігієни, ретельно мийте руки перед тим, як брати чи готувати їжу, після  відвідування туалету

-купатися тільки у дозволених для цього водоймах. При купанні не допускати попадання води в рот.

При своєчасно розпочатому лікуванні нетяжка форма холери закінчується повним одужанням. За відсутності ефективної терапії протягом 2-3 днів, в хворого може розвинутись кома, можливі летальні наслідки.

Бажаємо вам здоров’я!