День української писемності та мови традиційно відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія.
Слово єднає українців, формуючи спільноту людей, готових відстоювати ідентичність і самобутність.
Наше слово передається з уст в уста, протистоїть ворожій пропаганді та століттями захищає національні цінності. Завдяки збереженню мови Україна вистояла на тернистому шляху до становлення сильної самостійної держави.
У новітній історії нашої країни Слово сприяє об’єднанню людей, готових відстоювати незалежність держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.
Сьогодні маємо нагоду вшанувати силу та красу українського Слова, його незламність, милозвучність і сучасність.
Щороку в цей день українці зі всього світу беруть участь у Всеукраїнському диктанті національної єдності, щоб відчути причетність до спільноти однодумців, зробити внесок у популяризацію рідної мови та перевірити власну грамотність.
Працівники Добровеличківської селищної ради долучилися до написання Всеукраїнського диктанту.
Цьогоріч текст прочитала народна артистка, Герой України Ада Роговцева.
Авторкою тексту є українська письменниця та режисерка, членкиня Українського ПЕН Ірина Цілик.
В умовах повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності дозволив ще більше відчути себе єдиною, потужною спільнотою, яка цінує, поважає та зберігає найголовніший скарб – рідну мову.