Щороку 24 березня, відзначається Всеукраїнський та Всесвітній день боротьби із захворюванням на туберкульоз.
Це день, коли у 1882 році німецький мікробіолог Роберт Кох відкрив збудник туберкульозу, за що був у 1905 році відзначений Нобелівською премією.
Україна також долучилася до відзначення цього дня, який встановлено Указом Президента України з метою активізації діяльності щодо запобігання виникненню і поширенню захворювання на туберкульоз, враховуючи рекомендації Всесвітньої Організації Охорони Здоров'я та на підтримку ініціативи громадського руху "Українці проти туберкульозу".
У 1993 році рішенням Всесвітньої організація охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною проблемою. ВООЗ вважає туберкульоз більш смертоносним інфекційним захворюванням у світі, аніж ВІЛ/СНІД, гепатит та інші інфекційні і паразитарні хвороби разом узяті.
Туберкульоз – небезпечне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом, рідше – перорально та контактно. Джерело інфекції – хвора людина, яка при кашлі, чханні, розмові, співі виділяє збудник в навколишнє середовище (принцип дії аерозолю). Бактерії осідають на побутові речі, посуд, іграшки, пил. Зараження може відбутися й через харчові продукти – молоко, м’ясо, яйця, отримані від хворих тварин і птахів.
За оцінками фахівців, чверть світового населення заражена туберкульозними паличками, більшість з цих людей не є хворими або заразними, але вони мають ризик розвитку захворювання у майбутньому. Це залежить, передусім, від кількох факторів, найважливішим з яких є імунологічний статус людини.
Одним із завдань, поставлених в рамках Цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, є ліквідація глобальної епідемії туберкульозу.
Бережіть своє здоров’я та дотримуйтеся здорового способу життя.