Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Новини » Стоп - зарплатам “у конвертах”

Стоп - зарплатам “у конвертах”

 Якщо Ваші відносини з роботодавцем не оформлені або якщо у офіційній звітності зазначена лише частина Вашої фактичної зарплати – Ви стали жертвою практики виплати “чорної” зарплати.

               

Повага до себе починається з шанування законів своєї держави. У нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у “конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

              

За нинішніх реалій, коли на ринку праці відчутний дефіцит вільних робочих місць, громадяни часто погоджуються на будь-яку пропозицію роботи, зокрема, і нелегальної. Працівники, які погоджуються одержувати зарплатню “в конвертах”, стають заручниками самих себе.

             

Погоджуючись на виплату “чорної” зарплати, Ви тим самим погоджуєтесь на слідуючі ризики:

Працівник, який отримує зарплатню в “конверті”, виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне і доти, поки вважає за потрібне; не отримаєте відпускних; не отримаєте в повному обсязі оплату листка непрацездатності; повністю позбавляєтесь соціальних гарантій, пов’язаних зі скороченням штату, навчанням, народженням дитини. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу. Дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію матимете тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати і неприємність даної ситуації Ви відчуєте більш гостро ближче до старості.

            

Розмір пенсії є похідною від розміру легально нарахованої заробітної плати та тривалості страхового стажу. Особливо хочеться наголосити на тому, що заробітна плата – це складова, яка прямо пропорційно впливає на розмір призначуваної пенсії.

               

Працюючим громадянам, а також тим, яких запрошують на роботу, необхідно навчитися вести діалог з роботодавцем про умови праці та про оплату праці. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним.

              

З 2000 року в Україні діє система персоніфікованого обліку, яка надає кожній застрахованій особі (найманому працівнику) можливість безоплатно отримувати відомості про себе, тобто з якої суми заробітної плати, скільки та за який період сплачено за неї роботодавцем до Пенсійного фонду страхових внесків. Ця система дозволяє застрахованій особі контролювати процес формування своєї майбутньої пенсії, вимагаючи від роботодавця своєчасної та повної сплати страхових внесків.

                   

Однією з найболючіших проблем нашого сьогодення є виплата заробітної плати “у конвертах”. Адже, значна частина найманих працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати свою заробітну плату, як «офіційну» (майже завжди мінімальну) та неофіційну.

                  

А іноді трапляється і так, що працівники навіть і не знають про те, що їхня зарплата значно відрізняється від тої, яка записана у відомості та зазначена у поданій звітності до персоніфікованого обліку в органах Пенсійного фонду.

                        

В результаті,  погодившись на отримання зарплати в “конвертах”, багато людей не замислюються, що насамперед вони свідомо обкрадають самі себе.

                  

На перший погляд, здається, що ж тут поганого, вигідно, як для роботодавця так і для робітника. Адже, перший – не сплачує податки та внески, а другий – отримує  достатню  суму  заробітку.

                    

Однак, насправді ця вигода примарна. Працівник, який отримує зарплатню неофіційно, повністю беззахисний перед роботодавцем.

                 

Звернувшись, при необхідності, про захист своїх прав, до будь якої інстанції, у такого працівника не буде жодних доказів для підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати.

                 

Отримуючи свою заробітну плату у “конверті”, такий працівник вчиняє також серйозне  правопорушення – фактично він особисто та його працедавець ухиляються від оподаткування.

            

Окрім того, мають місце негативні наслідки цього явища і для самого працівника, який позбавляє себе гідної пенсії та інших соціальних виплат у майбутньому. Адже, відповідно до чинного законодавства, лише за умови сплати працедавцем внесків, йому буде зараховано відповідний страховий стаж.

               

Отже, не оформлені належним чином трудові відносини між працівником і роботодавцем призведуть до того, що такий працівник залишиться без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою.

              

Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Тож, шановні громадяни, пам’ятайте, що заробітна плата у “конвертах” – це майбутнє без гарантій і впевненості!

                    

Найдієвішим методом у боротьбі із зарплатою «у конвертах», насамперед, може бути прагнення самих найманих працівників змусити роботодавців чесно платити заробітну плату, із дотриманням вимог чинного законодавства, а про факти виплати її «у конвертах» негайно повідомляти органи праці, фіскальної служби та інші органи виконавчої влади.

 

Друк
    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада