Шановні мешканці Добровеличківської
територіальної громади!
Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», звітую перед усіма жителями нашої громади щодо виконання наданих мені та раді в цілому повноважень.
Селищна рада є колегіальним органом, який представляє спільні інтереси територіальної громади. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної роботи селищного голови, кожного депутата, постійних комісій, сесійної діяльності, виконавчого комітету селищної ради, громадського активу громади.
Працюючи однією командою у своїй діяльності ми завжди намагалися бути справедливими й відкритими до людей. Усі питання, що безпосередньо торкалися захисту прав і свобод наших мешканців, впливали на стан соціально-економічного розвитку території громади вирішувалися першочергово. Навіть при розгляді гострих питань ми приймали правильні, іноді компромісні рішення.
Сесійна діяльність ради
Головною формою роботи була і залишається сесійна діяльність, якій завжди передує ретельний попередній розгляд і підготовка питань виконавчим комітетом, постійно діючими комісіями ради (4 комісій), що дозволило протягом 2024 року у конструктивному руслі працювати безпосередньо на пленарних засіданнях та приймати відповідні рішення. Селищна рада працює у складі 26 депутатів, що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу. Скликання сесій селищної ради проводилося згідно з розпорядженнями селищного голови при чіткому дотриманні норм Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».
У 2024 році було проведено 20 пленарних засідань ради: 4 чергових та 16 позачергове сесійних засідань ради, прийнято 335 рішень.
Селищна рада здійснює свою діяльність відкрито і гласно. На офіційному вебсайті селищної ради висвітлюється інформація про діяльність ради, заходи, що відбуваються в громаді.
Виконавча діяльність селищної ради
Виконавча діяльність здійснюється через виконавчий комітет, який проводить роботу, спрямовану на вирішення соціально-економічних, адміністративно-господарських, житлово-комунальних та інших важливих проблем громади.
Склад виконавчого комітету селищної ради затверджено у кількості 26 особи. Члени виконавчого комітету працюють згідно Регламенту роботи виконавчого комітету та виконавчих органів Добровеличківської селищної ради.
У 2024 році було проведено 15 засідань виконавчого комітету, прийнято 222 рішень.
Управління персоналом виконавчого органу
Добровеличківської селищної ради-Апарату ради
Відділом управління персоналом виконавчого органу Добровеличківської селищної ради-Апарату ради протягом 2024 року забезпечені реалізація єдиної державної політики з питань управління персоналом, організації і застосування методики проведення кадрової роботи.
Забезпечено документальне оформлення проходження служби в органах місцевого самоврядування та трудових відносин 117 особам, з них:
59 посадовим особам,
34 працівникам,
24 керівникам комунальних закладів освіти, культури, охорони здоров’я, житлово-комунального господарства, соціальної сфери.
Протягом 2024 року:
призначено 22 особи (6 посадових осіб, 4 керівника комунальних закладів, 12 працівників),
звільнено 24 особи (7 посадових осіб, 5 керівників комунальних закладів, 12 працівників).
Призначення 6 посадових осіб на вакантні посади посадових осіб виконавчих органів селищної ради та 3 осіб на посади директорів комунальних закладів селищної ради проведено відповідно до абзацу першого частини п’ятої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» без проведення конкурсу. Відповідно до абзацу першого частини сьомої статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» після припинення чи скасування воєнного стану в Україні, але не пізніше шести місяців з дня його припинення чи скасування, на посади у виконавчих органах селищної ради та на посади керівників комунальних закладів селищної ради, на які особи були призначені без конкурсу, оголошується конкурс. Граничний строк перебування осіб на посадах без проведення конкурсу становить 12 місяців з дня припинення чи скасування воєнного стану.
Відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» у 2024 році всіма суб’єктами декларування були подані декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відділом управління персоналом продовжується систематична робота щодо оформлення особових справ та трудових книжок посадовим особам, працівникам селищної ради та керівникам комунальних закладів згідно діючого законодавства.
Постійно здійснюється контроль та документальне оформлення щодо присвоєння чергових рангів та стажу служби в органах місцевого самоврядування посадовим особам селищної ради та виконавчих органів селищної ради.
Забезпечено оформлення документів щодо стажу роботи та надбавок за вислугу років керівникам комунальних закладів освіти, культури селищної ради згідно із законодавством.
Забезпечено формування та оновлення кадрового резерву Добровеличківській селищній раді та її виконавчих органах.
За 2024 рік у Регіональному центрі підвищення кваліфікації Кіровоградської області пройшли навчання 63 посадових особи, з них:
за загальними професійними програмами -18,
за спеціальними короткостроковими програмами -30.
за загальними короткостроковими програмами -15.
Відділом управління персоналом здійснюється облік військовозобов’язаних, призовників та бронювання військовозобов’язаних відповідно до законодавства.
Забезпечено протягом звітного періоду підготовку
9 проєктів рішень селищної ради;
2 проєкта рішень виконавчого комітету селищної ради;
563 проєкта розпоряджень селищного голови;
334 проєкта наказів керівника виконавчого органу Добровеличківської селищної ради – Апарату ради.
Протягом року посадовими особами відділу управління персоналом надавалися консультації та методична допомога кадровим службам виконавчих органів та комунальних закладів, підприємств селищної ради.
Робота з кореспонденцією (діловодство), звернення громадян
Протягом 2024 року до селищної ради надійшло 4692 документа від органів влади вищого рівня, установ та організацій. Підготовлено та направлено 3872 листа.
За аналізований період до селищної ради надійшло 29 запитів на отримання публічної інформації. На виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації» всі запити щодо надання інформації, своєчасно розглядалися посадовими особами місцевого самоврядування, надавалася повна та об’єктивна відповідь.
З метою підвищення благополуччя населення, зростання соціальних стандартів життя мешканців громади, проводилась системна робота щодо розгляду звернень громадян, вирішення порушених у зверненнях питань.
Всього до селищної ради за 2024 рік надійшло 110 звернень громадян.
46 звернень від громадян, які побували на особистому прийомі у керівництва селищної ради та 4- телефонна гаряча лінія селищного голови.
За аналізований період кількість звернень громадян, що надійшли на розгляд до селищної ради через органи влади, становить 34, а саме: 17 - через Кіровоградський регіональний контактний центр, через Урядову гарячу лінію – 14 звернень.
За аналізований період надійшло 6 колективних звернень, звернулося 464 громадянина.
Питання, викладені у зверненнях в 2024 році стосувалися різного характеру, а саме:
щодо надання матеріальної та гуманітарної допомоги;
питання санітарного стану, благоустрою населених пунктів, прибудинкових територій, порушення житлового законодавства;
аграрна політика і земельні відносини;
транспорт і зв'язок;
звернення освіти, наукової, науково-технічної, інноваційної діяльності та інтелектуальної власності;
діяльність місцевих органів виконавчої влади;
праця і заробітна плата;
охорона здоров’я;
екологія та природні ресурси;
сімейна та гендерна політика;
забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку, реалізація прав і свобод громадян, запобігання дискримінації.
Особлива увага приділяється вирішенню проблем, з якими звертаються члени сімей учасників бойових дій, які загинули під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності держави, військовослужбовців ЗСУ, які захищали або захищають Україну, членів їх сімей, ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, багатодітних сімей, одиноких матерів та інших громадян, які потребують соціального захисту та підтримки.
Особистий прийом громадян керівництвом селищної ради проводився відповідно до графіка. Розпорядженням селищного голови від 04 січня 2023 року № 1-р затверджено графік особистого прийому громадян керівництвом Добровеличківської селищної ради та старостів старостинських округів в новій редакції. Графіком передбачено проведення щоденних прийомів громадян з 8 до 12 години, головою селищної ради щовівторка та щочетверга з 8 до 12 години.
Затверджено графік виїзного особистого прийому громадян керівництвом селищної ради по старостинським округам. Жителі старостинських округів вирішують нагальні питання на особистому прийомі у старост громади.
Протягом звітного періоду селищним головою видано 758 розпоряджень та 436 наказів.
Прийнято 335 рішень сесій селищної ради та 222 рішень виконкому .
З метою забезпечення відкритої діяльності селищної ради на офіційному сайті оприлюднюються проекти рішень селищної ради, виконавчого комітету, а також прийняті рішення, розпорядження.
Протягом 2024 року здійснювалося інформаційне забезпечення діяльності апарату та виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради. Всі матеріали публікувалися на офіційному сайті селищної ради та сторінці у Фейсбук.
За 2024 рік на офіційному сайті опубліковано 1002 публікацій.
Окрім цього, активно наповнюється актуальною інформацією офіційна сторінка Добровеличківської селищної ради в соціальній мережі Facebook – 850 дописів з початку року. Сторінка налічує 7200 читачів.
Надання адміністративних послуг (ЦНАП)
Працівниками відділу ЦНАП протягом 2024 року прийнято більше 11 тисяч заяв про надання різних видів адміністративних послуг. Найбільшою популярністю користувалися послуги соціального характеру, реєстрації нерухомості та бізнесу, реєстрації місця проживання, та послуги надання інформації з державного земельного кадастру.
З квітня по червень 2024 року працівники відділу ЦНАП були залучені до програми підтримки сфери надання адміністративних послуг організованої агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Результатом даної співпраці є повна технічна модернізація сфери надання адміністративних послуг Добровеличківської громади.
В листопаді – грудні поточного року адміністратори відділу ЦНАП пройшли навчання та отримали доступ до державного реєстру актів цивільного стану. Тож в цьому році населення нашої громади зможе отримувати у відділі ЦНАП повний спектр послуг з реєстрації актів цивільного стану.
На протязі 2024 року спеціалістами відділу ЦНАП проведено подвірний обхід домогосподарств жителів селища Добровеличківка з метою запровадження ведення погосподарського обліку. Результатом даної роботи є успішне закладення на території селища Добровеличківка погосподарського обліку. До книг погосподарського обліку занесено 2764 особових рахунків.
- прийнято та оброблено 704 заяв щодо надання відомостей з Державного земельного кадастру
- прийнято -285 заяв на розгляд виконавчого комітету
- прийнято та сформовано за допомогою програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» - 1928 електронних заяв.
- прийнято 1530 заяв з питань реєстрації місця проживання , в тому числі сформовано та видано 1238 витяги з реєстру територіальної громади вся інформація вноситься до системи «Реєстр територіальної громади».
- видано 1224 довідок про наявність земельної ділянки, для оформлення спадщини, продажу житла та виплати різного виду соціальних допомог, оформлено архівних справ – 613,
- прийнято та оброблено 2302 заяв, та запитів в сфері державної реєстрації нерухомості, та бізнесу,
- прийнято на розгляд 501 заяву з питань що стосуються земельних взаємовідносин.
Станом на 01.01.2025 року до місцевого бюджету, за рахунок адміністративного збору за надані адміністративні послуги, надійшло 944 тисяч гривень.
Сектор економічного розвитку
та інвестицій виконавчого органу
Добровеличківської селищної ради – Апарату ради
Залучення інвестицій, міжнародна співпраця, розробка програм соціально-економічного розвитку та підтримки підприємництва, регуляторна діяльність, планування та стратегічний розвиток є головними завданнями Сектору економіки, зокрема сектором протягом звітного періоду:
- підведені підсумки виконання Програми економічного та соціальногорозвитку Добровеличківської селищної ради за 2023 рік.
- затверджено Стратегію розвитку Добровеличківської селищної територіальної громади на 2024-2027 роки та розроблений План заходів на 2024-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Добровеличківської селищної територіальної громади на період до 2027 року (Рішення сесії від 25.07.2024 року №988);
- затверджено Програму економічного і соціального розвитку Добровеличківської селищної ради на 2025 рік (Рішення сесії від 24 грудня 2024 року №1146);
- у звітному році проводилась стратегічна екологічна оцінка по документам державного планування які підпадають під дію Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», а саме : Стратегія розвитку, План заходів з реалізації Стратегії та Програма економічного та соціального розвитку.
Робота сектору економіки, інвестицій, торгівлі та агропромислового розвитку протягом 2024 року була спрямована на виконання показників Програми економічного і соціального розвитку Добровеличківської селищної ради на 2024 рік з урахуванням пріоритетів, визначених Стратегією розвитку Добровеличківської селищної територіальної громади на 2024-2027 роки.
Для здійснення контролю за виконанням Програми протягом 2024 року щокварталу заслуховувався звіт про виконання Програми на сесійних засіданнях селищної ради та засіданнях виконавчого комітету.
Міжнародне співробітництво
Міжнародне партнерство має великий потенціал у вирішенні різноманітних проблем і вдосконаленні розвитку Добровеличківської громади.
У вересні 2024 року за ініціативи селищного голови Володимира Осієвського, вдалося налагодити зв’язки та підписати меморандум про співпрацю по розвитку території між Добровеличківською селищної радою та американською компанією Azstar Business Management Co.
Інвестиції
В рамках проєкту «Розбудова мирного, демократичного та гендерно рівноправного суспільства в Україні Фаза II», що реалізується структурою «ООН Жінки» в Україні та за сприяння благодійного фонду «Український жіночий фонд» у 2024 році завершено реалізацію проєкту «Всі в укриття», а саме облаштування бомбосховища в адміністративному приміщенні селищної ради задля покращення умов перебування населення, особливо вразливих категорій, в укритті під час потенційної небезпеки. Загальна вартість проєкту становить 250,0 тис. грн.
Бізнес
Розвиток бізнесу в громаді є важливим фактором для сталого економічного зростання та підвищення рівня життя мешканців. Тому потягом жовтня –грудня 2024 року, сектором економіки проводилася робота щодо залучення суб’єктів господарювання громади до відкритих онлайн-зустрічей підприємців з представниками влади у рамках регіональної платформи "Діалог влади та бізнесу".
Під час заходів обговорено низку ключових тем, які є актуальними для бізнесу в умовах воєнного стану.
Торгівля
Станом на 01.01.2024 року оновлено дислокацію діючої мережі закладів сфери обслуговування Добровеличківської громади, а саме:
магазини – 64;
заклади ресторанного господарства – 6;
побутового обслуговування населення - 21
тимчасового розміщення – 2;
АЗС/АГЗС - 2
Аптеки -10;
З метою налагодження партнерства і співпраці у покращенні бізнес-середовища, економічного та інвестиційного клімату, створення нових робочих місць та наповнення місцевого бюджету селищною радою надано в оренду земельну ділянку загальною площею 0.1180 га для будівництва та обслуговування будівель торгівлі ТОВ «ВЕРЕСЕНЬ ПЛЮС».
26 січня 2024 року центральноукраїнська мережа «Файно Маркет» відкрила новий магазин у селищі Добровеличківка за адресою: вулиця Незалежності, 119.
Площа торговельного залу нового магазину майже 500 кв. м.
Для зручності покупців працюють дев’ять кас, чотири з них — самообслуговування.
У магазині представлений різноманітний асортимент, де можна знайти усе необхідне — 4500 товарних позицій українських виробників, власної торгової марки та імпорту.
У новому Файно Маркет працює пекарня та відділ кулінарії.
Випити ароматної кави, поласувати різноманітними тістечками або перекусити свіжим бургером, хот-догом чи піцою зручно у файній кав’ярні.
Завдяки відкриттю нового магазину цієї мережі було створено 37 нових робочих місць.
АПК
Актуалізована база по сільськогосподарських підприємствах, які господарюють в межах території Добровеличківської селищної територіальної громади. Департаменту агропромислового розвитку Кіровоградської ОВА щосереди надавалася інформація про збір урожаю по усіх зернових та технічних культурах на території Добровеличківської селищної територіальної громади за 2024 рік та про хід сівби озимих сільськогосподарських культур під урожай 2025 року. Також активно проводиться робота з с/г виробниками з поширення інформації стосовно діючих програмах підтримки виробників с/г продукції.
Через проєкт "Згуртовані громади", який реалізовувала Всеукраїнська асоціація громад за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО) мешканці Добровеличківської громади, які постраждали від війни, пільгові категорії громадян (сім’ї військовослужбовців) мали можливість отримати насінням овочів до посівної 2024 року. Асортимент насіння овочів включав: томати, петрушка, кавуни.
Впродовж звітного періоду працівники сектору відповідно до власних повноважень, розглядали звернення, інформаційні запити від фізичних та юридичних осіб та готували пропозиції щодо вирішення проблем у встановлені терміни згідно чинного законодавства з питань соціально-економічного розвитку, здійснення діяльності щодо покращення інвестиційної привабливості громади та сприятливого середовища бізнесу тощо.
Здійснювалось виконання завдань та доручень селищного голови та його заступників по мірі надходження.
БЮДЖЕТ 2024 року
Бюджет Добровеличківської селищної територіальної громади на 2024 рік розглянуто і затверджено рішенням сесії селищної ради № 816 від 22 грудня 2023 року «Про бюджет Добровеличківської селищної територіальної громади на 2024 рік».
За 2024 рік внесені зміни до бюджету, зокрема збільшено бюджетні призначення за рахунок вільного залишку коштів, що склався станом на 01 січня 2024 року на суму 10 653,1 тис. грн., в тому числі на суму 10 310,0 тис. грн. загального фонду, на суму 343,1 тис. грн. спеціального фонду. За рахунок перевиконання дохідної частини збільшено видатки загального фонду на суму 44 049,4 тис. грн., спеціального – 1 665,3 тис. грн.
Бюджет Добровеличківської селищної територіальної громади за 2024 рік по доходах загального фонду з урахуванням трансфертів виконано на 102,6 %, при уточненому плані 203 401,7 тис. грн. фактично надійшло 208 619,3 тис. грн. Перевиконання з урахуванням трансфертів становить 5 217,6 тис. грн.
За 2024 рік до загального фонду бюджету селищної територіальної громади надійшло власних доходів в сумі 155 873,1 тис. грн., що становить 103,9% до уточненого плану.
Порівняно з минулим 2023 роком надходження власних і закріплених доходів загального фонду (у співставних умовах) збільшились на 42 369,9 тис. грн. Темп росту становить 137,3 % при середньо-обласному показнику 120,7 %. Це створює нові можливості для соціально-економічного розвиту кожного населеного пункту територіальної громади.
Виконання планових показників по спеціальному фонду з трансфертами становить 101,9 %, надійшло 43 352,0 тис. грн.
Аналіз тенденцій соціально-економічного розвитку громади свідчить, що економіка громади розвивається в складних і не завжди передбачуваних умовах, пов’язаних із негативним впливом воєнних дій на території України, виникнення гуманітарних, комунальних, міграційних проблем тощо.
На території громади великі підприємства, які є бюджетоутворюючими відсутні. Значну частку податку до бюджету сплачують фермерські товариства, як середні так і малі. Підприємницька діяльність юридичних та фізичних осіб поповнює бюджет такими податками, як акцизний податок (роздрібна торгівля алкогольними та тютюновими виробами), єдиний податок, орендна плата, адміністративні збори.
Найбільшими бюджетоутворюючими підприємствами Добровеличківської територіальної громади є ТОВ «Згода», питома вага надходжень якого до бюджету громади за січень-грудень 2024 року становить 21,9 %, ТОВ СФГ «Центр» - 4,0 %, ТОВ «Нафтогазтрейд-Агро» - 2,3 %, СТОВ «Агрофірма «Зоря» - 1,9 %, «ВЛАДА-АГРО ТОВ» - 1,8 %, «Завадське» - 1,7 %.
Надходження в розрізі доходів:
податок та збір на доходи фізичних осіб – надійшов в сумі 100 017,9 тис. грн. (виконання 103,8 % при середньо-обласному показнику – 105,4 %). Найбільші платники: ТОВ «ЗГОДА» (31 673,9 тис. грн.), ЦЕНТР ФГ (5 115,8 тис. грн.), ТОВ «НАФТОГАЗТРЕЙД-АГРО» (2 979,1 тис. грн.), ЗАВАДСЬКЕ ТОВ (1 508,9 тис. грн.), СТОВ «Агрофірма «Зоря» (1 768,5 тис. грн.);
плата за землю – надійшло 24 061,7 тис. грн. (103,8 % при середньо-обласному показнику – 100,3 %). Найбільші платники: ТОВ «ЗГОДА» (2 916,6 тис. грн.), ЗАВАДСЬКЕ ТОВ (1 623,3 тис. грн.), СТОВ «Агрофірма «Зоря» (1 301,5 тис. грн.), ФГ «СТЕП+» (1 269,1 тис. грн.), ЦЕНТР ФГ (822,1 тис. грн.);
єдиний податок – надійшов в сумі 21 856,3 тис. грн. (101,0 % при середньо-обласному показнику – 97,2 %). Найбільші платники: ТОВ «ЗГОДА» (2 397,0 тис. грн.), ЦЕНТР ФГ (1 063,2 тис. грн.), ТОВ «НАФТОГАЗТРЕЙД-АГРО» (646,4 тис. грн.), ФГ Череп Н. М. (674,7 тис. грн.), СТОВ «Агрофірма «Зоря» (576,2 тис. грн.);
акцизний податок – надійшов в сумі 6 405,1 тис. грн. (виконання 117,7 %), з них за пальне – 2 779,0 тис. грн., акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 3 626,1 тис. грн., перевиконання становить 965,1 тис. грн. Найбільші платники: ВЕРЕСЕНЬ ПЛЮС ООО (612,7 тис. грн.), ТОВ «ДНК ГРУПП» (165 тис. грн.), ФЕНIКС МП (50,9 тис. грн.), Кузьмін Ю. М. (70,1 тис. грн.), Кузьміна В. П. (77,7 тис. грн.);
податок на нерухоме майно - надійшло 1 688,5 тис. грн. (виконання 124,3 %) при плані 1358,5 тис. грн. Найбільші платники: ВЕРЕСЕНЬ ПЛЮС ООО (612,7 тис. грн.), ТОВ «ДНК ГРУПП» (165 тис. грн.), ФЕНIКС МП (50,9 тис. грн.), Кузьмiн Ю. М. (70,1 тис. грн.), КУЗЬМІНА В. П. (77,7 тис. грн.);
транспортний податок - надійшов в сумі 180,2 тис. грн. (виконання 144,1 %) при плані 125,0 тис. грн., перевиконання склало 55,2 тис. грн. Найбільші платники: НОВИЙ-ЧАС ФГ (52,4 тис. грн.), ЦЕНТР ФГ (29,2 тис. грн.), ТОВ «ЗГОДА» (25,7 тис. грн.);
туристичний збір – надійшов в сумі 45,5 тис. грн. (виконання 132,3 %) при уточненому плані 34,4 тис. грн. Платники податку: Попелюх Н. В. (26,4 тис. грн.), Попелюх С. Ю. (19,0 тис. грн.)
рентна плата за використання природних ресурсів – надійшло 17,4 тис. грн. (виконання 79,0 %) при плані 22,0 тис. грн.
неподаткові надходження становлять 1 532,5 тис. грн. Це збори та плата за надання адміністративних послуг, державне мито, адміністративні штрафи та інші надходження.
До спеціального фонду бюджету Добровеличківської селищної територіальної громади за звітний період без урахування трансфертів надійшло коштів в сумі 40 165,9 тис. грн. (102,1 %) при уточненому річному плані 39 343,9 тис. грн., в тому числі:
екологічний податок – 31,9 тис. грн.;
власні надходження бюджетних установ – 37 887,7 тис. грн. (плата за послуги – за харчування, за навчання в школі мистецтв, благодійні внески, гранти та дарунки та інше);
доходи від операцій з капіталом (кошти від продажу землі) – 2 246,1 тис. грн.
Міжбюджетні трансферти
За 2024 рік до бюджету Добровеличківської селищної територіальної громади надійшли трансферти в сумі 55 932,3 тис. грн., у тому числі надходження до загального фонду склали 52 746,2 тис. грн.:
Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 46 492,9 тис. грн.
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 673,4 тис. грн.
Інші дотації з місцевого бюджету – 1 749,8 тис. грн.
Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 1 315,2 тис. грн.
Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 176,3 тис. грн.
Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти `Нова українська школа` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 673,5 тис. грн.
Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду - 15,8 тис. грн.
Інші субвенції з місцевого бюджету – 1 622,0 тис. грн., кошти надійшли від Піщанобрідської ТГ в сумі 1 070,1 тис. грн., Помічнянської ТГ в сумі 230,0 тис. грн., Тишківської ТГ в сумі 222,0 тис. грн. та Глодоської ТГ в сумі 100,0 тис. грн.;
Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб та окремі заходи з підтримки осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, за рахунок відповідної субвенції – 27,3 тис. грн.
надходження міжбюджетних трансфертів до спеціального фонду становлять 3 186,1 тис. грн.:
Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти – 1 260,6 тис. грн., кошти надійшли в кінці року для харчування учнів початкових класів у 2025 році;
Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду – 1 925,5 тис. грн.
Видатки та заборгованість
Видаткова частина по загальному фонду за 2024 рік виконана на 97,7 %, при уточненому плані 208 874,7 тис. грн., касові видатки проведені на суму 204 116,6 тис. грн.
Видаткова частина по спеціальному фонду за 2024 рік виконана на 96,4 %, при уточнених кошторисних призначеннях 48 355,7 тис. грн. виконання становить 46 638,7 тис. грн.
Протягом 2024 року здійснена передача коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) в сумі 5 099,0 тис. грн.
Фінансування видатків здійснювалося відповідно до затверджених бюджетних призначень з урахуванням пропозицій розпорядників (одержувачів) коштів.
Протягом звітного періоду розрахунки із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та за спожиті бюджетними установами енергоносії і комунальні послуги проведено своєчасно. Кредиторська заборгованість станом на 01 січня 2025 року відсутня.
Розміщення коштів на вкладних рахунках у банках не здійснювалось.
Місцевих запозичень до бюджету не було.
ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я
Сфера охорони здоров’я сьогодні, під час дії воєнного стану, займає чільне місце в життєдіяльності громади. Комунальні медичні заклади КНП «Добровеличківська лікарня» та КНП «Добровеличківський центр первинної медико-санітарної допомоги» продовжують поступальний розвиток та були значно підсилені за рахунок коштів місцевого та державного бюджетів, коштів благодійників, гуманітарної допомоги.
Зокрема, комунальне некомерційне підприємство «Добровеличківський центр первинної медико-санітарної допомоги» є закладом охорони здоров’я, що надає послуги первинної медичної допомоги та обслуговує Добровеличківську та Піщанобрідську територіальні громади. Лікарями медичного закладу укладено декларації з 12,5 тис. осіб, з яких 9,7 тис. осіб дорослого населення та 2,8 тис. дітей.
До складу Центру входять п’ять амбулаторій та 13 пунктів здоров’я, загальної практики - сімейної медицини без права юридичної особи, налічується 52 працюючі особи, з них: 10 лікарів, 30 середніх медичних працівників, 6 молодших медичних працівників та 6 осіб адмінперсоналу.
За Програмою медичних гарантій – 2024 з Національною службою здоров’я України у минулому році закладом заключено договір за 3 пакетами медичних послуг:
«Первинна медична допомога»;
«Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги»;
«Супровід і лікування дітей та дорослих з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги».
Виконання дотримання медичних протоколів надання медичної допомоги працівниками комунального некомерційного підприємства «Добровеличківський центр первинної медико-санітарної допомоги» становить 100%.
В закладі працює маніпуляційний кабінет, кабінет здорової дитини, три кабінети щеплення від COVID-19, процедурний кабінет та дві лабораторії в Добровеличківській амбулаторії загальної практики сімейної медицини.
Медичними працівниками Центру з початку вакцинальної компанії від COVID-19 було провакциновано близько 89% населення громади, зокрема провакциновано 19 осіб ВПО та 65 дітей віком від 5 до 11 років.
Протягом 2024 року в громаді на COVID-19 захворіло 64 особи, з них: було госпіталізовано – 28 осіб та проліковано амбулаторно - 36 осіб.
Варто зазначити, що медичною первинною ланкою значна увага приділяється заходам профілактики захворювань на туберкульоз, СНІД, COVID-19 та інші інфекційні захворювання. Протягом 2024 року було проведено 459 швидких тестів на діагностику інфекційних хвороб, що втричі більше ніж у 2023 році.
За рахунок державного бюджету заклад забезпечений запасом індивідуального захисту, антисептичних та дезінфікуючих засобів для виявлення хворих, проведення діагностичних досліджень, лікування та надання медичної допомоги хворим на грип та ГРВІ серед дітей та дорослого населення.
Матеріально-технічне забезпечення КНП «Добровеличківський центр ПМСД» протягом 2024 року збільшилося на загальну суму 2105,6 тис. грн.
За кошти місцевого бюджету Добровеличківської селищної ради придбано медичну техніку в лабораторію, а саме фотометр МБА 540 та термостат, 5 ноутбуків, нові тонометри для сімейних лікарів, медикаменти та вироби медичного призначення, якими протягом року забезпечувалися пункти здоров’я та амбулаторії закладу на загальну суму 352,3 тис. грн.
У листопаді 2024 року Міністерством охорони здоров’я України за кошти спеціального фонду Державного бюджету України було придбано та передано Центру новий автомобіль Рено Дастер на загальну суму 965, 9 тис. грн, який використовується для виїздів сімейних лікарів на виклики, що значно підвищує мобільність роботи медиків, а також забезпечує жителям нашої громади доступність до якісної медичної допомоги. Крім того, від МОЗ України медичний заклад отримав 4 пристрої контролю температури та імунобіологічні препарати на загальну суму 173,0 тис. грн.
Протягом року за рахунок коштів від реалізації послуг пакету медичних гарантій придбано медикаментів та виробів медичного призначення, господарських та паливно – мастильних матеріалів на загальну суму 150,3 тис. грн.
Водночас в 2024 році від благодійних організацій та фондів для надання гуманітарної допомоги на потреби Центру надійшло медикаментів, виробів медичного призначення та імунобіологічних препаратів на загальну суму 438,4 тис. грн.
Для покращення роботи з дослідженням швидких тестів на виявлення ВІЛ-інфекції та внесення даних в електрону систему від міжнародної глобальної організації охорони здоров’я медичним працівникам закладу було надано ноутбук на суму 25,7 тис. грн.
Комунальне некомерційне пiдприємство «Добровеличківська лікарня» є лікарняним закладом охорони здоров’я – комунальним некомерційним, неприбутковим підприємством, що надає послуги вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги зокрема паліативної допомоги і медичної реабілітації населенню та здійснює господарську некомерційну діяльність.
Потужність стаціонару КНП «Добровеличківська лікарня» складає 129 ліжок, з них 51 ліжко хірургічного профілю та 78 – терапевтичного. У закладі функціонує амбулаторно-поліклінічне відділення планова потужність якого складає 32 відвідування в одну зміну. Спеціалізовані консультації проводяться по 31 лікарським спеціальностям.
На теперішній час в медичному закладі працює 213 працівників, з них: лікарів - 35 особи, молодшого медичного персоналу з медичною освітою – 77 осіб, молодшого персоналу – 48, інших – 51 особа. У 2024 році в КНП «Добровеличківська лікарня» до роботи приступили 4 лікаря: лікар – епідеміолог, лікар - анезтезіолог, лікар – стоматолог, лікар – хірург. з них: 2 лікаря є внутрішьо переміщеними особами.
Слід зазначити, що комунальне некомерційне підприємство «Добровеличківська лікарня» у складі стаціонарного підрозділу має:
стаціонарні відділення: хірургічне, гінекологічне, терапевтичне, неврологічне, інфекційне, анестезіології та інтенсивної терапії, дитяче та пологове відділення;
поліклінічний підрозділ: амбулаторно-поліклінічне відділенння, Центр ранньої діагностики;
допоміжні медичні підрозділи: клініко-діагностична лабораторія, відділення переливання крові, паталогоанатомічне відділення, кабінет фізіотерапії, кабінет лікувальної фізкультури.
За Програмою медичних гарантій-2024 з Національною службою здоров’я України у 2024 році закладом заключено договір за 17 пакетами медичних послуг:
«Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах»;
«Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»;
«Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація пацієнтів в амбулаторних умовах»;
«Гістероскопія»;
«Езофагогастродуоденоскопія»;
«Цистоскопія»;
«Колоноскопія»;
«Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям»;
«Ведення вагітності в амбулаторних умовах»;
«Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару одного дня»;
«Медична допомога при пологах»;
«Медична допомога при гострому мозковому інсульту»;
«Стоматологічна допомога»;
«Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям»;
«Медичний огляд осіб, який організовується територіальними центрами комплектування тп соціальної підтримки»;
«Супровід і лікування дорослих та дітей з психіатричними розладами на первинному рівні медичної допомоги»;
«Первинна медична допомога».
Впродовж звітного періоду лікарями закладу проведено 43547 амбулаторні прийоми пацієнтів та стаціонарно проліковано 5111 осіб.
За звітний період на покращення матеріально-технічної бази витрачено коштів в сумі 2433,5 тис. грн. Придбано систему мобільну рентгенівську радіографічну Reen Ray, напівавтоматичний коагулометр SC-40, стимулятор нервів Stimuplex, трерилізатор повітряний ГП-80, гібридний резептоскоп 26-FR, 5 системних блоків, 2 ноутбука, 19 кондиціонерів, 2 принтера багатофункціональних, морозильну скриню, пральну машину, тістоміс, електродухову шафу (професійну), 2 водяних насоса, 2 лічильника електроенергії.
Поряд з цим слід зазначити, що протягом року було залучено чимало громадських благодійних організацій та фондів для надання гуманітарної допомоги. Всього безоплатно надійшло обладнання та товарно-матеріальних цінностей на загальну суму 12 346,5 тис. грн, в тому числі отримано систему вентиляції легень та стійку до неї, ноутбук, 8 механічних ліжок МЕД 1-С, 9 кондиціонерів, гінекологічне крісло Borcad 4B KBA-7A107AE.
Крім того, у 2024 році за рахунок власних коштів, співфінансування від Добровеличківської селищної ради та благодійної допомоги силами працівників лікарні зроблено поточний ремонт терапевтичного, інфекційного та поліклінічного відділень, здійснено повну заміну старих вікон на нові пластикові в терапевтичному, хірургічному, інфекційному, частково в поліклінічному відділеннях; проведені роботи по встановленню у всіх відділеннях кондиціонерів. Всього на виконання зазначених робіт було витрачено 1700,0 тис. грн.
Завдяки своєчасному фінансуванню від НСЗУ медичним закладам вдалося уникнути заборгованості з виплати заробітної плати та нарахувань працівникам сфери охорони здоров’я протягом року.
Також слід зазначити, що з метою підвищення прозорості процесів управління та ефективності роботи закладу охорони здоров’я розпочато роботу по створенню наглядової ради комунального некомерційного підприємства «Добровеличківська лікарня».
ДОПОМОГА ЗБРОЙНИМ СИЛАМ УКРАЇНИ
Добровеличківська громада, з початку повномасштабного вторгнення не стоїть осторонь, активно працює у наближенні дня нашої Перемоги. З перших днів війни як зі сторони місцевої влади, підприємств, бізнесу, волонтерів, так і звичайних мешканців надається всебічна допомога та підтримка Збройним Силам України.
Добровеличківською селищною радою на зміцнення обороноздатності країни, та правопорядку на території громади, в умовах військового стану було перераховано субвенції в сумі 2655,00 тис. грн., в тому числі:
Збройні сили України (ЗСУ) – 700,00 тис. грн.;
Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області (Нацполіція) - 1445,00 тис. грн.;
Управління СБУ у Кіровоградській області (СБУ) – 260,00 тис. грн.;
4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Кіровоградській області (ДСНС) – 250,00 тис. грн..
Протягом 2024 року нашим військовим було передано досить велику кількість допомоги, а саме: автомобілі, шини та акумулятори до автомобілей, квадрокоптери, маскувальні сітки, окопні свічки, портативні рації, медикаменти, засоби гігієни, матраци, ковдри, посуд, тепловізори, FPV-дрони, генератори, банний комплекс, трактор-екскаватор, зарядна станція, розкладушки, реби автомобільні, зенітно-пошуковий інжектор, бензопили, каністри для води, подарункові набори цукерок дітям ГУР а також ремонтували автомобілі та закуповували обладнання для дронщиків.
З початку повномасштабного вторгнення рф в Україну, нашою громадою, спільно було передано 52 легкових автомобілі.
Освіта
На території Добровеличківської громади функціонує 2 заклади дошкільної освіти та 8 дошкільних підрозділів у складі філій закладів загальної середньої освіти в яких виховуються 308 дітей, з них 8 дітей ВПО. Охоплення дітей від 3 до 6 років дошкільною освітою складає 92%. Охоплення дітей від 5 до 6 років дошкільною освітою складає 100%.
В Добровеличківському комунальному закладі дошкільної освіти «Ромашка» працює 3 інклюзивні групи та організовано інклюзивне навчання для 8-х дітей з особливими освітніми потребами.
Отримання повної загальної середньої освіти забезпечують 5 закладів загальної середньої освіти та 6 філій, в яких навчаються 1305 учнів у 91 класі (середня наповнюваність класів становить - 14,3), з них – 51 учень з числа ВПО. В 2024/2025 навчальному році в закладах загальної середньої освіти громади організовано інклюзивне навчання для 13 учнів та індивідуальне (за станом здоров’я) - для 7 учнів. Освітній процес забезпечують 188 вчителів.
В громаді функціонує 4 опорних заклади загальної середньої освіти: Добровеличківський ліцей «Гармонія», Добровеличківський ліцей «Лідер», КЗ Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ», Липнязький ліцей імені Юрія ОБЖЕЛЯНА. В березні 2024 року сесією селищної ради було прийнято Програму трансформації мережі закладів загальної середньої освіти Добровеличківської селищної ради на 2024-2027 роки, яка передбачає створення на території громади профільного ліцею та реорганізацію нині діючих ліцеїв в гімназії.
Підвіз 263 учнів до закладів освіти забезпечують 5 шкільних автобусів, на 2 маршрутах підвезення здобувачів освіти здійснюють приватні перевізники.
Селищною радою в 2024 році було забезпечено харчування дітей пільгових категорій закладів дошкільної та загальної середньої освіти, а також учнів 1-4 класів, що загалом складає більше 50% школярів та 32% дошкільнят.
Для забезпечення безпекових умов освітнього процесу для учнів та вихованців закладів освіти протягом року проводилась робота по облаштуванню укриттів. Нові найпростіші укриття було облаштовано в Карбівській, Марківській, Олександрівській філіях Липнязького ліцею імені Юрія ОБЖЕЛЯНА та Гнатівському ліцеї «Мрія», проведено ремонтні роботи в найпростішому укритті КЗ Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ». На зазначені заходи було використано 325,0 тис. грн. В чотирьох закладах освіти встановлено тривожну кнопку виклику поліції охорони з виведенням на пульт спостереження.
З метою поліпшення матеріально-технічної бази закладів освіти у продовж року були виділенні додаткові кошти та проведені роботи по облаштуванню осередку викладання «Захисту України», загальною сумою 1336,2 тис. грн., в КЗ Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ». Проведено заміну віконних блоків в Липнязькому та Добровеличківському ліцеї «Гармонія» на суму 299,0 тис. грн. Облаштовано нову котельню та замінено віконні блоки, двері в Олександрівській філії Липнязького ліцею на суму 499,0 тис. грн., це дозволило перенести надання послуг дошкільної освіти до приміщення школи. За кошти державної субвенції та місцевого бюджету було придбано обладнання 7 класам природничого спрямування для Добровеличківських ліцеїв «Гармонія», «Лідер», «ІНТЕЛЕКТ», Гнатівського ліцею «Мрія», Липнязького ліцею імені Юрія ОБЖЕЛЯНА та їх філій. Облаштовано санвузол та проведено косметичний ремонт спортивного залу КЗ «Добровеличківська ДЮСШ» на загальну суму 200,0 тис. грн..
Для розвитку нахилів та здібностей дітей на території громади функціонують два позашкільні заклади освіти. В Добровеличківському центрі дитячої та юнацької творчості функціонує 24 гуртки з 5 напрямків в яких займаються 430 вихованців. Протягом року вихованці закладу брали участь, як в очних так і в дистанційних конкурсах, в яких здобували перемоги на Всеукраїнському та обласному рівнях. В КЗ «Добровеличківська дитячо-юнацька спортивна школа» діють шість напрямків підготовки: футбол, настільний теніс, легка атлетика, карате, волейбол та баскетбол (два останні були відкритті в 2024 році). Даними видами спорту займається 221 вихованець. Вихованці ДЮСШ брали участь в різноманітних турнірах в містах Кривий Ріг, Помічна, селищі Новоархангельськ, а також проводили різноманітні змагання на своїй базі.
Результатом підтримки закладів освіти є участь та перемоги учнів та вихованців освітніх закладів в олімпіадах, змаганнях та конкурсах. Так, зокрема 19 здобувачів освіти стали призерами обласного етапу учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів обласного відділення Малої академії наук. На їх підтримку та стимулювання селищною радою було виділено 75,0 тис. грн. Педагоги, які підготували обдаровану молодь громади отримали преміальні виплати та підвищений відсоток виплати надбавки за престижність праці.
Послуги по роботі з дітьми з особливими освітніми потребами надає Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» який обслуговує дітей не лише Добровеличківської громади, а і сусідніх територій: Тишківської, Вільшанської, Надлацької, Новоархангельської, Піщанобрідської та Підвисоцької громад. Крім цього, при даній установі організовано психологічний хаб для підтримки внутрішньо переміщених осіб.
Культура
Базова мережа закладів культури громади становить 33 установи, з яких: КЗ «Центр культури і дозвілля» з 16 філіями, КЗ «Добровеличківська школа мистецтв», КЗ «Добровеличківський краєзнавчий музей» з одним філіалом, КЗ «Добровеличківська центральна публічна бібліотека» з 12 філіалами.
Протягом 2024 року проводились мистецькі заходи, які були спрямовані на підтримку Збройних Сил України, виховання патріотизму та вшанування героїзму захисників і захисниць України. Зокрема в селищі Добровеличківка були проведенні благодійні ярмарки та концерти під час яких було зібрано близько 1485,0 тис. грн. Відповідні заходи відбувались і на територіях старостинських округів громади. Найбільш масовими культурно-мистецькими заходами, які відбувались упродовж року були дитячий фестиваль «Сонячне коло» до Дня захисту дітей, заходи до Дня Конституції, до Дня державного прапора України, Дня Незалежності, тематично-мистецькі заходи до інших державних та професійних свят. Працівники КЗ «Центр культури і дозвілля» мали змогу взяти участь та здобути перемоги в мистецьких конкурсах в містах Київ та Хмельницький.
Для розвитку талановитих дітей нашої громади функціонує КЗ «Добровеличківська школа мистецтв», яка є центром з естетичного виховання учнівської молоді. В закладі навчається 121 учень за напрямками сольного співу та хореографічного мистецтва. Протягом року вихованці КЗ «Добровеличківська мистецька школа» взяли участь у ряді обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах в яких вибороли призові місця та разом з своїми викладачами провели щорічний звітний концерт, а також благодійну акцію на підтримку Збройних Сил України.
Комунальним закладом «Добровеличківський краєзнавчий музей» в 2024 році було забезпечено проведення 102 оглядових та тематичних екскурсій, які відвідало – 1300 осіб. Протягом 2024 року основний фонд музею було поповнено на 52 предмети, науково-допоміжний – на 15 предметів. Працівниками музею оформлено 15 виставок, створено 8 онлайн-виставки, проведено 14 масових заходів селищного та обласного рівня.
Комунальним закладом «Добровеличківська центральна публічна бібліотека» та її філіалами протягом року проводились різноманітні заходи, зокрема: інформаціно-просвітницького характеру, виставки однієї книги, історико-краєзнавчі години, книжкові виставки, поетичні години, тощо. Всі заходи були спрямовані на утвердження патріотизму, духовності, формування національної свідомості населення шляхом відзначення державних свят, знаменних та пам’ятних дат з історії України. Загальна кількість користувачів бібліотек громади в 2024 році склала - 2171 особа.
Селищною радою протягом року надавалась всебічна підтримка закладам культури, як у проведенні заходів, так і в поліпшенні матеріальної бази та проведенні ремонтних робіт. Так, в КЗ «Добровеличківська школа мистецтв» проведено ремонт кабінету і сходів, витрачено 21,6 тис. грн., для КЗ « Центр культури і дозвілля» придбано аранжувальну станцію «KORG» на суму 50,0 тис. грн..
Туризм
На території Добровеличківської громади головним туристичним об’єктом є туристично – розважальний комплекс «Козацька долина», який розташований в селі Карбівка. Даний об’єкт надає широкий спектр послуг відпочинку та розваг та перебуває в постійному розвитку. Послугами даного туристичного об’єкту протягом року скористались близько 12 тисяч відвідувачів.
Популярними туристичними об’єктами громади є пам’ятний знак “Географічний центр України”, який входить до туристичного маршруту під назвою «Геометричний центр України» та включений до 170 туристичних магнітів нашої держави та 8-ми Кіровоградської області. В умовах воєнного стану є неможливою реалізація планів реконструкції пам’ятного знаку. КЗ «Добровеличківський краєзнавчий музей», який представляє музейні пам’ятки та колекції, що становлять цінну частину національного, культурного надбання нашого краю. На сьогодні у фондах музею зберігається близько 6 тисяч предметів матеріальної та духовної культури краю, які відображають його історію від найдавніших часів (4-3 тис. до н. е) до сьогодення і розміщені в 11 залах та 24 розділах музею.
Фізична культура та спорт
Протягом 2024 року на території громади відбувались фізкультурно-спортивні заходи спрямовані на збільшення рухової активності населення.
На території громади для школярів проводились змагання селищної Гімназіади, а також змагання проєкту «Пліч-о-пліч Всеукраїнські шкільні ліги під гаслом «Разом ПЕРЕМОЖЕМО». Учні змагалися з наступних видів спорту: баскетбол, волейбол, «Козацькі розваги», «Шкіряний м’яч», футбол, футзал та черліденг.
В першому сезоні змагань проєкту «Пліч-о-пліч» волейболісти юнаки та дівчата, футзалісти закладів освіти територіальної громади стали призерами районного етапу. Команда волейболісток КЗ Добровеличківський ліцей «ІНТЕЛЕКТ» у фінальних обласних змаганнях виборола 5 місце.
Головним спортивним осередком на території громади є КЗ «Добровеличківська ДЮСШ» в якій крім відповідних напрямків підготовки мають змогу займатись різними видами спорту футзалом, волейболом, баскетболом, настільним тенісом, атлетизмом доросле населення громади, для цього в закладі створенні всі умови. В 2024 році в спортивній школі проведено змагання відкритої першості селищної ради з настільного тенісу, волейболу за участі команд Добровеличківської, Глодоської, Новоархангельської, Помічнянської, Вільшанської, Маловисківської громад.
До знакових державних свят було організовано такі масові заходи, як велопробіг та легкоатлетичний пробіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України».
Соціальний захист
Основними завданнями відділу соціального захисту населення виконавчого органу Добровеличківської селищної ради – Апарату ради є забезпечення реалізації державної соціальної політики на території Добровеличківської селищної ради у сфері соціального захисту населення та охорони здоров’я.
Сфера соціального захисту населення протягом 2024 року, незважаючи на значні обмеження бюджетних коштів, продовжувала функціонувати на повну потужність та виконувати своє головне завдання – забезпечення матеріальною підтримкою соціально незахищених верств населення.
Зокрема на соціальний захист з бюджету громади у 2024 році спрямовано кошти в сумі 5706,7 тис. грн, з них здійснено виплату:
48 учасникам бойових дій на території інших держав (воїнам-інтернаціоналістам), матерям та вдовам загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав на загальну суму 54,0 тис. грн;
щомісячна стипендія 1 учаснику бойових дій, інваліду Другої світової війни – 12,0 тис. грн;
106 жителям громади на лікування – 318,0 тис. грн;
10 особам на поховання осіб, які на день смерті не досягли пенсійного віку, не працювали, не перебували на обліку в центрі зайнятості, тощо – 10,0 тис. грн;
щомісячна допомога 5 хворим, яким необхідно здійснення гемодіалізу та особам після трансплантації органів – 60,0 тис. грн;
щомісячна допомога 1 психічно хворій особі, яка не має опікуна – 4,0 тис. грн;
3 особам, які постраждали від пожежі – 60,0 тис. грн;
91 ліквідатору аварії на Чорнобильській АЕС та вдовам загиблих (померлих) ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС – 91,0 тис. грн;
1 члену сім’ї померлого учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС – 2,0 тис. грн;
5 ліквідаторам аварії на ЧАЕС та 1 супроводжуючій особі на санаторно-курортне лікування – 164,160 тис. грн;
здійснено відшкодування за надання ритуальних послуг на поховання померлих одиноких громадян, осіб без певного місця проживання, громадян, від поховання яких відмовилися рідні, знайдених невпізнаних трупів (за звітний період 3 таких випадки).
Важливим питанням в умовах воєнного стану є соціальний захист членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, Захисників і Захисниць України. Повномасштабне військове вторгненням росії на територію України принесло в нашу громаду багато болю та незворотних втрат. Левова частка коштів в звітному періоді виділена на надання матеріальної допомоги військовослужбовцям та сім’ям загиблих (померлих), зниклих безвісти військовослужбовців.
За звітній період матеріальну допомогу було надано:
7 членам сімей (близьким родичам) загиблих (померлих) військовослужбовців – 140,0 тис. грн,
3 членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців – 30,0 тис. грн,
23 військовослужбовцям, які отримали поранення, на лікування – 115,0 тис. грн,
8 військовослужбовцям, звільненим з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я – 40,0 тис. грн,
16 членам сімей (близьким родичам) загиблих (померлих) військовослужбовців на встановлення пам’ятних знаків – 2351,05 тис. грн,
1 члену сім’ї військовослужбовця, надано матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань – 10,0 тис. грн;
здійснено відшкодування за надання ритуальних послуг на поховання 4 військовослужбовців на загальну суму 44,0 тис. грн.
На центральній площі селища облаштовано Алею Слави зі світлинами земляків, що віддали життя за цілісність і незалежність України. На Алеї встановлені металеві конструкції, на кожній з яких із чотирьох боків розміщені стенди з портретами загиблих бійців. Наразі це 11 конструкцій, які були встановлені за рахунок благодійних внесків працівників селищної ради на загальну суму 80,7 тис. грн.
З початком військової агресії рф проти України, відділом ведеться облік внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), які вимушено покинули свої домівки та перемістилися на територію Добровеличківської селищної ради.
Станом на 01 січня 2025 року у громаді проживають 955 ВПО, з них 275 дітей. В місцях тимчасового проживання ВПО проживає 90 осіб, з них у Добровеличківському ліцеї «Гармонія» Добровеличківської селищної ради – 48 осіб, у Дружелюбівській філії Добровеличківського ліцею «ІНТЕЛЕКТ» Добровеличківської селищної ради – 20 осіб, в громадському будинку з господарськими (допоміжними) будівлями та спорудами проживають 10 внутрішньо переміщених осіб та у Новолутківській філії Добровеличківського ліцею «ІНТЕЛЕКТ» Добровеличківської селищної ради – 12 осіб.
На створення належних умов для життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб з бюджету селищної територіальної громади використано 606,0 тис. грн.
Разом з тим, відділ соціального захисту населення постійно співпрацює з благодійними фондами та благодійними організаціями з питань забезпечення внутрішньо переміщених осіб гуманітарною допомогою.
Завдяки співпраці з некомерційною неурядовою організацією World Central Kitchen та благодійною організацією Української греко-католицької церкви Карітас України внутрішньо переміщені особи, які мешкають у місцях тимчасового проживання, отримали продуктові набори на загальну суму 188,4 тис. грн.
За сприяння Міжнародної організації з міграції (МОМ) утеплено приміщення МТП шляхом заміни вікон та дверей на загальну суму 163,9 тис. грн, виконано ремонт кімнати відпочинку та здійснено її облаштування меблями на 79,5 грн.
За допомогою громадської організації «Десяте квітня» придбано вікна, двері, ліхтарі на 58,7 тис. грн. Товариство Червоного Хреста України сприяло у проведенні ремонтних робіт, придбанні матеріалів та облаштуванні кімнати для Клубу активного довголіття на загальну суму 364,5 тис. грн.
Членами комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг було здійснено 43 виїзди до осіб, які звернулися на отримання компенсації за догляд, за результатами яких було складено відповідні акти проведення обстеження сім’ї та здійснено комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб осіб, які потребують надання соціальних послуг, за показниками.
З метою контролю надання соціальних послуг фізичними особами, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі, відділом здійснюється перевірка стану надання відповідних послуг.
Станом на 31 грудня 2024 року 26 осіб отримують дану компенсацію. Всього за звітній період на даний напрямок використано 610, 3 тис. грн коштів бюджету селищної територіальної громади.
Відділом здійснювались заходи в межах повноважень у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, забезпечення рівності прав та можливостей жінок і чоловіків. Так, впродовж 2024 року проведено 4 засідання координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми на яких розглянуто 9 питань.
Водночас відділ соціального захисту населення забезпечує діяльність:
комісії з питань надання матеріальної грошової допомоги;
координаційної ради з питань гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, протидії торгівлі людьми;
комісії для комплексного визначення ступеня індивідуальних потреб особи, яка потребує надання соціальних послуг;
комісії щодо розгляду заяв членів сімей осіб, які загинули (померли), та осіб з інвалідністю, учасників бойових дій з числа внутрішньо переміщених осіб, учасників Революції Гідності та деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей про призначення грошової компенсації;
координаційної групи з питань визначення потреб населення Добровеличківської територіальної громади у соціальних послугах;
координаційного центру підтримки цивільного населення при Добровеличківській селищній раді Новоукраїнського району Кіровоградської області;
комісії з питань відпочинку та оздоровлення дітей та учнівської молоді по Добровеличківській селищній раді;
ветеранського хабу (простору);
Ради з питань внутрішньо переміщених осіб при Добровеличківській селищній раді;
комісія із встановлення факту здійснення особою постійного догляду
На сьогоднішній день одним із актуальних питань є прийом документів від осіб з інвалідністю на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР). Протягом 2024 року прийнято та направлено до територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю 25 заяв. Поряд з тим спеціалісти відділу надають ґрунтовну консультацію щодо забезпечення ТЗР, ознайомлюють з каталогами ТЗР та відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення ТЗР та ін..
Відділом формуються списки соціально незахищених верств населення, а саме: ліквідаторів катастрофи на Чорнобильській АЕС та вдів ліквідаторів катастрофи, списки осіб з інвалідністю внаслідок війни, сімей загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників АТО/ООС, зниклих безвісти військовослужбовців, військовослужбовців, звільнених з військової служби під час воєнного стану за станом здоров’я, багатодітних сімей, фізичних осіб які здійснюють догляд, списки внутрішньо переміщених осіб, списки учасників бойових дій на території інших держав (воїни-інтернаціоналісти) та вдів загиблих (померлих) учасників бойових дій, списки одиноких літніх людей тощо.
До відділу за звітний період надійшло більше 700 листів від міністерств, департаментів, управлінь тощо та надано 690 інформацій на них. В терміни було надано 21 відповідь на звернення громадян до селищного голови, на Урядову гарячу лінію та до Кіровоградського контактного регіонального центру.
Відділом протягом 12 місяців поточного року підготовлено 32 проєкти рішень селищної ради, 52 проєкти рішень виконавчого комітету, 16 проєктів розпоряджень селищного голови, складено 42 службові записки, прийнято 44 рішення про надання та припинення надання соціальних послуг, складено 211 актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарств, видано 92 довідки – характеристики та 20 довідок про отримання/неотримання доходів.
«Центр надання соціальних послуг населенню»
виконавчого комітету Добровеличківської селищної ради
Комунальний заклад «Центр надання соціальних послуг» Добровеличківської селищної ради (далі – центр) є комплексним закладом, який проводить соціальну роботу та надає соціальні послуги особам/сім’ям, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах
У центрі функціонують наступні відділення:
1) відділення соціальної допомоги вдома;
2)відділення стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших вразливих груп населення (далі – відділення стаціонарного догляду);
3) відділення соціальної роботи;
4)притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.
Протягом 2024 року соціальними послугами догляду вдома та стаціонарного догляду було охоплено 116 осіб, що становить 100% від кількості виявлених громадян, які потребують надання соціальних послуг.
Послугу догляду вдома отримали 90 осіб, з них: 11 осіб з інвалідністю, 3 ветерани війни, 1 ветеран праці, 1 ВПО.
Відділенням стаціонарного догляду для постійного або тимчасового проживання громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та інших вразливих груп населення надано послугу стаціонарного догляду 26 особам, з них 7 ВПО.
Станом на звітну дату у відділенні проживає 15 осіб похилого віку, з них 4 особи ВПО, 2 особи отримують послугу стаціонарного догляду за рахунок субвенції, яка щороку надходить від Піщанобрідської територіальної громади.
В 2024 році дана субвенція надійшла в сумі 89,830 тис.грн.
Протягом звітного періоду відділення стаціонарного догляду отримувало різноманітну підтримку, а саме від Добровеличківської районної організації товариства «Червоного Хреста України», СФГ Селецької Н.Ф. та Селецького В.П., а також від інших небайдужих мешканців громади.
Відділенням соціальної роботи протягом звітного періоду 2024 року було відвідано 94 сімей (в яких 203 дітей), щодо яких надійшли повідомлення та які можуть перебувати в складних життєвих обставинах.
За результатами складених актів оцінки потреб сімей, на облік сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах поставлено 22 сім’ї (в яких 69 дітей), в яких підтверджено факт наявності складних життєвих обставин.
Членам даних родин протягом звітного періоду, було надано соціальні послуги, а саме: 76 – консультування, 10 – соціальна профілактика, 74 - інформування, 4 - психологічні допомоги, 3 – організація лікування та оздоровлення, 3 – вирішення житлово-побутових проблем, 23 – надання гуманітарної допомоги.
Знято з обліку 6 сімей, в них 21 дитина (4- зміна місця проживання, 2 – мінімізовано складні життєві обставин).
Також в громаді функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, де виховується 5 дітей вихованців та 1 прийомна сім’ї, в якій виховується 1 дитина.
З листопада 2024 року у комунальному закладі «Центр надання соціальних послуг» Добровеличківської селищної ради працює фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.
Основна мета роботи фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб - забезпечення ефективної підтримки переходу ветеранів війни та демобілізованих осіб від військової служби до цивільного життя, надання ветеранам війни, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни, членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника і загиблої (померлої) Захисниці України та іншим демобілізованим особам допомоги під час реалізації ними прав та соціальних гарантій з урахуванням індивідуальних потреб.
Забезпечення діяльності Фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб здійснюється за рахунок субвенції з державного бюджету.
З 01 вересня 2024 року розпочав функціонувати «Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі», який є структурним підрозділом комунального закладу «Центр надання соціальних послуг» Добровеличківської селищної ради.
Основним завданням Притулку є забезпечення місцем безпечного тимчасового цілодобового перебування постраждалих осіб, надання їм комплексної допомоги (психологічних, соціально-побутових, соціально-медичних, інформаційних, юридичних та інших послуг)
Для облаштування Притулку вжито багато заходів, а саме: завдяки партнерству з громадською організацією «Громадський рух Віра, Надія, Любов» та Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) була отримана благодійна допомога на загальну суму 918,750 тис. грн.
Благодійна допомога була надана у вигляді (меблів, техніки, м’якого інвентарю, посуд, комп’ютерна техніка, генератор і т.д.).
В рамках проєкту «Розбудова мирного, демократичного та гендерно рівноправного суспільства в Україні Фаза II», що реалізується структурою «ООН Жінки» в Україні та за сприяння благодійного фонду «Український жіночий фонд» було реалізовано два проекти на суму 500,00 тис.грн. та придбано меблі, ліжка, матраци, подушки, ковдри, набори постільної білизни, рушники, жалюзі на вікна, вогнегасники, інформаційні стенди, аптечки першої медичної допомоги, ліхтарі на сонячних батареях, смарт-лампи світлодіодні з акумулятором, зарядну станцію. Підключено відеоспостереження, встановлено грати на вікна на першому поверсі планується підключення «тривожної кнопки».
Також було отримано благодійну допомогу у вигляді продуктових наборів на загальну суму 154,043 тис.грн. від благодійного організації «100 відсотків життя. Кропивницький». Даними продуктовими наборами було забезпечено мешканців відділення стаціонарного догляду, також осіб/ сімей, які перебувають на обліку в КЗ «Центр надання соціальних послуг», як такі, що опинилися в складних життєвих обставинах.
Служба у справах дітей
На території Добровеличківської громади проживає 2645 дітей віком до 18 років, з них 277 дітей, які є внутрішньо переміщеними.
На первинному обліку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування перебуває 48 дітей. Сімейними формами виховання охоплено 45 дітей, що становить 94 % дітей. Для створення більш сприятливих умов навчання та проживання неповнолітніх, позбавлених батьківського піклування, пропаганди сімейних форм виховання, у громаді функціонує 1 дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 5 статусних дітей, 26 дітей під опікою, з них 1 дитина є внутрішньо перемішеною, 1 патронатна родина в якій виховується 2 малолітніх дітей.
06 листопада 2024 року на території громади було створено 1 прийомну сім’ю та влаштовано 1 дитину, яка має статус дитини, позбавленої батьківського піклування.
Станом на 17 грудня 2024 року в службі у справах дітей на обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебуває 14 дітей, які виховуються у 5 сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.
На території громади проживає 26 дітей, батьки яких загинули у війні з РФ та 6 дітей, батьки яких вважаються зниклими безвісті. Протягом року селищний голова відвідував дані сім’ї та вітав дітей з днем захисту дітей, новорічними святами.
Земельні відносини
Протягом 2024 року відділом земельних ресурсів та просторового планування в законодавчо дозволених межах здійснювалася підготовка інформаційних та аналітичних матеріалів в рамках взаємодії відділу з Кіровоградською обласною військовою адміністрацією, ГУ ДПС у Кіровоградській області, Головним управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, Державним агентством водних ресурсів України у Кіровоградській області, головою, заступниками та структурними підрозділами Добровеличківської селищної ради.
Робота відділу була направлена на реалізацію завдань та заходів Програми розвитку земельних відносин та охорони земель Добровеличківської селищної ради на 2021 – 2025 роки.
За звітній період до відділу надійшло 479 заяви, що опрацьовувалися у встановленому порядку.
На протязі 2024 року комісією з питань земельних відносин, просторового планування, благоустрою та охорони навколишнього середовища було проведено 13 засідань, за результатами яких відділом земельних ресурсів та просторового планування Добровеличківської селищної ради-Апарату ради підготовлено та подано на розгляд сесії селищної ради 123 проєкти рішень у сфері земельних відносин.
Також відповідно до сесійної діяльності працівниками Відділу виготовлено близько 313 витягів з рішень, які видаються заявникам з відповідними відмітками в журналі.
Протягом 2024 року сесією Добровеличківської селищної ради було затверджено 175 технічних документацій із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та передано у власність громадянам 180 земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Після оформлення права власності, зазначені громадяни сплачують земельний податок до місцевого бюджету.
З метою наповнення місцевого бюджету протягом року проводилась робота по укладанню нових та внесенню змін до діючих договорів оренди земельних ділянок. Так протягом звітного року було укладено 37 договорів оренди землі в тому числі договорів оренди землі в комплексі з розташованими на них водними об’єктами, 30 додаткових угод та 21 договір на право користування місцем для розташування тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності.
За результатами проведення земельних торгів у 2024 році Добровеличківською селищною радою продано 1 земельну ділянку комунальної власності – з цільовим призначенням, для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площею – 0,0133 га на загальну суму – 1 400 001 грн.
Також на підставі п.6-1 розділу Х Перехідних положень Земельного кодексу України Добровеличківською селищною радою у 2023 році продано 3 земельні ділянки сільськогосподарського призначення, з цільовим призначенням, для ведення фермерського господарства, що перебували в постійному користуванні, площею 47,1000 га, на загальну суму – 1 173 736,56 грн. Продаж земельних ділянок було вчинено із розстроченням платежу терміном на 4 роки. Проте у 2024 році покупцем достроково погашено суму розстрочки та сплачено кошти до місцевого бюджету в розмірі 846 146,69 грн.
Протягом звітного року Добровеличківською селищною радою оголошено та проведено:
8 аукціонів із продажу права оренди на земельні ділянки в комплексі з розташованими на них водними об’єктами;
4 аукціони із продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.
Також протягом звітного року проведено роботу щодо забезпечення сплати земельного податку, орендної плати, мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки фізичними та юридичними особами, які є власниками та користувачами земельних ділянок, об’єктів нерухомості (роздруківка повідомлень-рішень, сприяння врученню відповідних повідомлень-рішень платникам податків для сплати). Велися роботи по виявленню невідповідності в нарахуваннях щодо сплати земельного податку, орендної плати, МПЗ та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, створення листів щодо нарахування та зняття нарахувань.
За результатами роботи Відділу, старостинських округів та активній співпраці з органами ДПС була проведена робота по наповненню бюджету за рахунок надходжень від сплати податку за користування землею та орендної плати, що дало можливість поповнити дохідну частину бюджету протягом 2024 року на суму 31 097 664,03 грн, в тому числі:
- земельний податок з юридичних осіб – 136 572,07 грн.;
- орендна плата з юридичних осіб – 17 172 207,35 грн.;
- земельний податок з фізичних осіб – 3 849 871,59 грн.;
- орендна плата з фізичних осіб – 2 903 008,43 грн.;
- податок на нерухоме майно відмінене від земельної ділянки сплачене фізичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості – 54 295,90 грн.;
- податок на нерухоме майно відмінене від земельної ділянки сплачене юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості – 18 511,65 грн.;
- податок на нерухоме майно відмінене від земельної ділянки сплачене фізичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості – 531 297,27 грн.;
- податок на нерухоме майно відмінене від земельної ділянки сплачене юридичними особами, які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості – 1 084 359,89 грн.;
- орендна плата за водні об’єкти, що надаються в користування на умовах оренди – 135 006,69 грн.
- податок на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов’язання – 5 347 539,88 грн.
Спеціалістами відділу формуються реєстри осіб, які одноосібно обробляють земельні ділянки більше 2 га, реєстри осіб, земельні ділянки яких передаються у власність, для постійного відпрацювання щодо реєстрації їх в інформаційній системі речових прав з подальшим внесенням інформації до інвентаризації та передачі до органів податкової служби для нарахувань земельного податку, проводились розрахунки визначення розміру плати за надані в оренду водні об’єкти, приведення у відповідність договорів оренди землі в комплексі з розташованими на ній водними об’єктами до постанови Кабінету Міністрів України від 2 червня 2021 року № 572, проводилось відпрацювання списків боржників надісланих Новоукраїнським відділом податків та зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління оподаткування фізичних осіб. Проводиться постійна робота щодо внесення змін по нарахуванню та зняттю нарахувань орендної плати та земельного податку в реєстрах податкової служби.
Протягом 2024 року спеціалістами відділу в порядку ст.ст. 158-160 Земельного кодексу України у складі виїзних комісії по вирішенню земельних спорів розглянуто 19 заяв фізичних та юридичних осіб. Здійснено обстеження земельних ділянок на наявність посівів, на факт знищення посівів внаслідок несприятливих погодних умов, відсутність багаторічних насаджень, про що складено відповідні акти.
За результатами розгляду звернень громадян, установ, організацій опрацьовувались листи та готувались відповіді і роз’яснення у рамках ЗУ «Про доступ до публічної інформації».
Спеціалістами відділу на сайті Добровеличківської селищної ради висвітлювалась інформація щодо земельних питань, також незважаючи на військовий стан та важкі умови, що склалися, земельний відділ Добровеличківської сільської ради продовжує працювати й в міру своєї спроможності надає усі можливі послуги громадянам. Робота з громадянами – це пріоритетне завдання земельного відділу Добровеличківської селищної ради. Прийом спеціалістами здійснюється не згідно графіку прийому, як у інших установах громади, а кожен робочий день протягом всього робочого часу, що дуже зручно і вигідно для громадян.
Житлово-комунальна сфера та благоустрій
Благоустрій
Проведено поточний ремонт вулиць та доріг комунальної власності з твердим та насипним покриттям по смт. Добровеличківка на суму 2387961,43 грн. (5322 м.кв.), по с. Липняжка на суму 590041,17 грн. (1100 м.кв.), поточний ремонт доріг з насипним покриттям по населених пунктах громади на суму 589421,75 грн. (18789,89 м.кв.)
По водопровідно-каналізаційному господарству проводяться роботи по заміні труб водопостачання та водовідведення згідно графіку затвердженого комунальним підприємством «Нілот» (заплановано здійснити ремонт водо мережі та водовідведення 2,5 км.,) фактично зроблено у 2024 році 0,269 км.
На утримання зовнішнього освітлення по населеним пунктах Добровеличківської селищної ради використано за 2024 рік 190,8 тис.грн.
Розроблено та затверджено Програму регулювання чисельності безпритульних тварин на території Добровеличківської селищної територіальної громади на 2024-2028 роки. Затверджено заходи Програми регулювання чисельності безпритульних тварин в населених пунктах Добровеличківської територіальної громади, виділено кошти на стерилізацію безпритульних собак, (у тому числі відлов, транспортування, стерилізація, перетримка у післяопераційний період) у сумі 40,500 тис. грн.
Розробляється Місцевий план управління відходами на території Добровеличківської селищної територіальної громади.
Для встановлення єдиних вимог щодо благоустрою населених пунктів на території громади згідно чинного законодавства розроблено нові Правила благоустрою на території Добровеличківської селищної ради.
Цивільний захист
Створено місцеву автоматизовану систему центрального оповіщення на території громади та затверджено Технічне завдання на створення місцевої автоматизованої системи централізованого оповіщення (виділено кошти в сумі 54,0 тис. грн. та встановлено 12 об’єктових систем оповіщення з приладом керування).
Виконавчим комітетом селищної ради 22.06.2023 року за №108 створено комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та затверджено склад комісії .
В 2024 році Добровеличківською селищною радою було проведено 26 засідань селищної комісії з питань ТЕБ та НС, на яких розглянуто 75 питань та прийняті відповідні рішення, затвердженні заходи.
Кожного кварталу здійснювались перевірки ЗСЦЗ та складалися відповідні акти. При здійсненні відповідних перевірок проводилось обстеження загального стану захисної споруди, стану входів та аварійних виходів захисних споруд, стану систем вентиляції, водопостачання, справність систем опалення та електропостачання, протипожежний стан, безперешкодний доступ населення до укриття.
Станом на 31.12.2024 року на території громади обліковується 13 найпростіших укриттів які внесені до Книги обліку найпростіших укриттів, та 16 протирадіаційних укриттів (3 державної, 6 комунальної та 7 приватної форми власності).
Стан готовності зазначених Захисних Споруд Цивільного Захисту (ЗСЦЗ) – придатні та обмежено придатні.
Протягом 2024 року було виділено з місцевого бюджету та профінансовано на облаштування та ремонт захисних споруд 450,00 тис. грн., та додатково залучено 250,00 тис.грн. не бюджетних коштів благодійного фонду.
Створено на території громади 5 пунктів незламності. Пункти незламності забезпеченні згідно до встановлених вимог. Функціонування та робота пунктів незламності регулюється комісією ТЕБ та НС.
На виконання протипожежних заходів у закладах освіти, охорони здоров’я та культури в 2024 році з місцевого бюджету було виділено та профінансовано – 256,6 тис. грн.
На заходи Програми цивільного захисту Добровеличківської селищної ради Новоукраїнського району на 2022-2025 роки в 2024 році було виділено та профінансовано – 1851,8 тис.грн. для забезпечення функціонування Місцевої пожежної охорони Добровеличківської селищної ради,. 150,00 тис. грн. на створення та накопичення місцевих матеріальних резервів для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (паливо) та 250,00 тис.грн. субвенція з місцевого бюджету державному для територіального підрозділу ДСНС України в Кіровоградській області.
В приміщенні Добровеличківської селищної ради діє Консультативний Пункт який є осередком інформаційно-просвітницької роботи з питань поведінки населення в умовах надзвичайних ситуацій. Протягом 2024 року було надано та проведено 58 консультативних інформаційних дій щодо попередження надзвичайних ситуацій серед населення громади.
Шановна ГРОМАДО!
Діяльність голови, депутатів, та усіх посадових осіб апарату селищної ради відбувається відкрито. Кожен розуміє свою особисту відповідальність перед громадою за дії та прийняті рішення.
Можливо є певні недоліки в роботі, але ми впевнено рухаємося вперед, розвиваємося та маємо наявні позитивні результати.
Завжди налаштовані на плідну співпрацю та діалог. Кожен активний житель громади може зробити особистий внесок в її розвиток.
В той час, як наші захисники та захисниці боронять цілісність та незалежність нашої країни на передовій, кожен з вас своїми діями наближає перемогу на місцях. Вдячні волонтерам та жителям, які постійно допомагають Збройним Силам України.
Дякуємо тим, хто висловлює конструктивну критику з різних питань, допомагає практичними справами, своїм досвідом, порадами.
Ми готові вислухати всі зауваження і пропозиції та врахувати їх у подальшій спільній з вами роботі.
Всім бажаємо добра, взаєморозуміння, миру!
Слава ЗСУ!
Разом до ПЕРЕМОГИ!