30 серпня 2023 року, під головуванням заступника селищного голови Ірини ВИСОЧАНСЬКОЇ відбулося чергове засідання комісії з питань надання матеріальної грошової допомоги за рахунок коштів селищного бюджету.
Під час розгляду документів, наданих заявниками, комісією враховані висновки, зазначені в довідках, виданих закладами охорони здоров’я, актах обстеження матеріально-побутових умов проживання заявників та обставини, в яких перебуває родина.
Розглянувши та обговоривши подані заяви, комісія прийняла рішення надати одноразову матеріальну допомогу 16 мешканцям громади, в тому числі 2 членам сімей зниклих безвісти військовослужбовців та 1 військовослужбовцю на лікування.
Сьогодні, селищним головою Добровеличківської селищної ради було здійснено поїздку, де відбулася зустріч з колишнім колегою-земляком, військовим 121 бригади ТРО Потураєвим Іваном Вікторовичем та було передано Мавік-3 для наших захисників.
В свою чергу 121 окрема бригада територіальної оборони, вручили подяку селищному голові Володимиру Валерійовичу ОСІЄВСЬКОМУ та висловили свою вдячність за внесок у зміцнення обороноздатності держави та активну громадську позицію.
Кожного року 30 серпня, Україна відзначає Міжнародний день зниклих безвісти. Зник безвісти – два слова, які стали страшними буднями і для українців. Зникнення близької людини – це трагедія для членів родини, які страждають через відсутність новин та переживають муки очікування; страждають від «невизначеної втрати» – вони балансують між надією побачити, почути чи доторкнутись до рідної людини та відчаєм від думки, що вони ніколи не дізнаються про її долю.
З огляду на останні події в нашій країні, а саме, повномасштабне вторгнення росії в Україну, кількість зниклик, на жаль, збільшується.
Навіть в страшному сні ми не могли собі уявити, що проблема пошуку рідних стане реальністю. На жаль і в нашій громаді є ті, кого досі чекають, це:
Бобошко Олег Миколайович 08.06.1987 р.н.,
Бондарєв Володимир Дмитрович 01.07.1978 р.н.,
Горбунов Віктор Петрович 02.03.1994 р.н.,
Ковальов Вадим Олександрович 08.09.1992 р.н.,
Максименко Юрій Миколайович 06.04.1976 р.н.,
Мартинов Євгеній Ігорович 14.04.2000 р.н.,
Моторчук Микола Олександрович 05.08.1963 р.н.,
Порєцков Ігор Володимирович 30.06.1980 р.н.,
Прищепов Максим Вікторович 17.03.1987 р.н.,
Сапожніков Сергій Петрович 02.02.1993 р.н.,
Сиса Сергій Миколайович 30.08.1995 р.н.,
Тесленко Віктор Іванович 04.05.2000 р.н.,
Щербатюк Спартак Віталійович 25.10.1972 р.н..
Висловлюємо безмежну підтримку рідним та друзям зниклих безвісти. Нехай надія, що живе у серці, стане реальністю.
Саме 29 серпня 2014 року стався один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом. Коли українські військові колонами виходили «зеленим коридором», росіяни порушили домовленості та розстріляли їх.
Щорічно в цей день ми згадуємо не лише тих, хто загинув під Іловайськом, а й вшановуємо пам’ять усіх полеглих Захисників і Захисниць України в сучасній російсько-українській війні, починаючи з 2014 року.
За свободу ми платимо надзвичайно високу ціну. Тому пам’ять про борців і їхню звитягу є найвищою цінністю для національної ідентичності. Маємо зробити все, щоб зберегти та зміцнити пам’ять про полеглих Героїв на багато поколінь вперед.
Вічна і світла пам’ять загиблим Захисникам і Захисницям України!
Відтепер на порталі Дія моряки можуть записатися на кваліфікаційний іспит CES 6.0. Це ще один онлайн-сервіс у сфері, який значно спрощує взаємодію моряків та Адміністрації судноплавства. Більше не потрібно збирати документи та офлайн відвідувати територіальні центри. Наразі на порталі Дія доступні три локації для складання іспиту: у Києві, Одесі та Варшаві.
Кваліфікаційний іспит — одна із частин професійної діяльності моряка. Після успішного складання тесту моряки можуть підтвердити та підвищити звання, а кадети та випускники морських закладів освіти — отримати перший робочий диплом, щоб розпочати кар’єру.
Іспити складають за допомогою міжнародної системи комп’ютерного тестування CES 6.0 у спеціально обладнаних приміщеннях. Результати формуються автоматично, а одразу після складання моряк отримує сертифікат. Завдяки автоматизації процесу мінімізуються корупційні ризики.
Щоб записатися на проходження CES-тесту онлайн:
1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія за допомогою електронного підпису.
2. Заповніть онлайн-заяву та підпишіть її електронним підписом.
3. Після цього в особистому кабінеті та на електронній пошті буде повідомлення із запрошенням на іспит та призначений час.
Раніше, щоб записатися на іспит, морякам необхідно було збирати документи та особисто йти до територіального центру Адміністрації судноплавства. Там заповнювати заяву і потім знову приходити на іспит в уже зазначений час.
Нагадаємо: на порталі Дія проходить бета-тестування послуги з отримання кваліфікаційних документів для моряків.
Електронні послуги для моряків на порталі Дія реалізуються Мінвідновлення та Адміністрацією судноплавства в співпраці з Мінцифрою за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».
Сьогодні, в День пам'яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, керівництво, старости старостинських округів поклали квіти до могил наших Героїв - земляків, вшанували подвиг кращих синів України.
Це не єдиний день у році, коли ми згадуємо, віддаємо шану, розповідаємо про тих, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередитися на пам’яті, шані і вдячності.
У цей день вшануймо пам’ять військовослужбовців та учасників добровольчих формувань, які загинули в боротьбі за незалежність України. Пам’ятаймо подвиг українських воїнів, які віддали життя за мирне майбутнє Українського народу на своїй землі!
Відповідно до статті 2 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні"особою з інвалідністю є особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов'язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
Медико-соціальна експертиза - встановлення ступеня стійкого обмеження життєдіяльності, групи інвалідності, причини і часу їх настання, а також доопрацювання та затвердження індивідуальної програми реабілітації особи з інвалідністю (дитини з інвалідністю) в рамках стратегії компенсації на основі індивідуального реабілітаційного плану та комплексного реабілітаційного обстеження особи з обмеженням життєдіяльності (стаття 1 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні"). Цій експертизі підлягають особи, які втратили здоров’я внаслідок захворювання, травм та уроджених дефектів, що обмежує їх життєдіяльність, а також особи, які відповідно до законодавством мають право на соціальну допомогу, компенсацію втраченого заробітку або звільнення від виконання відповідних обов’язків тощо.