Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Держпродспоживслужба » Дії населення при загрозі або виникненні НС з викидом (виливом) АЗОТУ

Дії населення при загрозі або виникненні НС з викидом (виливом) АЗОТУ

Україна вже більше трьох місяців бореться із російськими загарбниками. За цей час вже фіксувалися випадки хімічної атаки населення у різних регіонах, тому важливо знати, як правильно діяти, аби захиститися від отруєння азотною кислотою.
АЗОТНА КИСЛОТА – безбарвна димуча рідина з їдким запахом, легко розкладається,забарвлюючись у жовтий колір. Сильний окислювач, корозійна для більшості металів.
Дія на людину
Азотна кислота небезпечна при вдиханні, ковтанні та при попаданні на шкіру та слизові оболонки. Пари кислоти викликають подразнюючу дію на дихальні шляхи. При слабких отруєннях з'являються ознаки бронхіту, легкого бронхіоліту, запаморочення, сонливість; при важких отруєннях – набряк легенів.

Для захисту від парів і туману азотної кислоти користуються протигазами.

При місцевій дії на очі азотна кислота викликає тяжке ураження з великим некрозом рогової оболонки та кон'юнктиви, що призводить до втрати зору. Концентрована азотна кислота, потрапляючи на шкіру, викликає тяжкі опіки, при цьому струп забарвлюється в жовтий колір внаслідок характерної взаємодії кислоти з білками. Розбавлені розчини азотної кислоти бувають причиною екземи. При проковтуванні азотна кислота викликає опік слизової оболонки стравоходу, шлунка з важким спазмом і набряком гортані.
Правила поведінки в умовах викиду (виливу) азотної кислоти
Як захиститися від отруєння: сховайтеся у приміщення, якщо під час вибуху перебували на відкритому повітрі; якщо перебували вдома, закрийте вікна та двері; бажано завісити віконні та дверні пройми тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту;якщо ви були в укритті – залишайтесь в ньому до офіційного повідомлення влади про подальший план дій.

Також важливо захистити дихальні шляхи від парів азотної кислоти. Найпростіший спосіб – це одягнути респіратор. «На яку б частину тіла не
потрапила азотна кислота, в очі, на шкіру, чи ви дихали парами отруйної речовини – основне правило – промити уражене місце великою кількістю води».
ПЕРША ДОПОМОГА
 При попаданні азотної кислоти в очі необхідно промити їх проточною водою протягом 10-30 хвилин.
 При попаданні на шкіру - уражену поверхню обмити водою, додаючи до неї питну соду, мило.
 При проковтуванні азотної кислоти показано промивання шлунка великою кількістю води. Обов’язково треба доставити потерпілого в найближчий лікувальний заклад.