Навігація

Архів новин

Вхід

Офіційний сайт Добровеличківської селищної ради » Пенсійний фонд України інформує » Щомісячна звітність ‒ типові помилки страхувальників

Щомісячна звітність ‒ типові помилки страхувальників

Основним джерелом формування реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування як системи накопичення і збереження електронних даних про фізичних осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (далі ‒ Реєстр застрахованих осіб), є звітність страхувальників (платників єдиного внеску) за найманих працівників, що подається до податкових органів та у порядку міжвідомчого обміну інформацією передається до Пенсійного фонду України.

 

Накопичені у Реєстрі застрахованих осіб відомості використовуються уповноваженими органами для призначення страхових виплат за існуючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування. Відтак їх наявність у Реєстрі застрахованих осіб та достовірність є соціально важливими.

 

Що змінилось?

З 06 лютого 2025 року (відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.01.2025 № 39 “Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13.01.2015 року № 4”) запроваджено нову щомісячну форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску. Вперше податковий розрахунок за новою формою за січень 2025 року подано 14980 страхувальниками області. 

 

Нагадуємо, що повнота та достовірність відомостей про застрахованих осіб безпосередньо залежить від правильності заповнення та своєчасного подання страхувальниками звітності. Перед поданням звітності страхувальники повинні ретельно перевіряти їх на помилки.

 

Пропонуємо перелік типових помилок, які допускаються у звітності:

“у реквізитах”: невірно зазначені реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта; код категорії застрахованої особи; наявність ознаки трудової книжки; відомості про перебування у трудових відносинах;

 

у сумових показниках: зазначено помилкову суму нарахованої заробітної плати (доходу); застосовано неправильну ставку нарахованого єдиного соціального внеску; відсутність донарахування до мінімального страхового внеску тощо.

 

Допущення подібних помилок призводить до накопичення недостовірної інформації у персональних електронних облікових картках застрахованих осіб, як наслідок, впливає на розмір страхових виплат особам у майбутньому.

 

Порядок виправлення помилок у поданій звітності залежить від строків її виправлення:

до закінчення граничного строку подання звітності (до 20 числа місяця наступного за звітним) подається Податковий розрахунок з типом “Звітний новий”;

після закінчення граничного строку подання звітності (після 20 числа місяця наступного за звітним) – Податковий розрахунок з типом “Уточнюючий”.

  

УВАГА! Правила заповнення Податкового розрахунку з типом “Звітний новий” та “Уточнюючий” не є аналогічними.

 

Тож запрошуємо відповідальних осіб страхувальників (платників єдиного внеску) до участі в семінарі-практикумі на тему “Порядок проведення коригувань Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”, який проводитимуть фахівці управління інформаційних систем та електронних реєстрів Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області 12 березня 2025 року о 10.00 в режимі Зум-конференції.

 

Анонс проведення семінару-практикуму:

https://www.facebook.com/share/1AAai9aAPF/

Посилання на Зум-конференцію:

https://us04web.zoom.us/j/2316822731?pwd=SVZJMHYxRHB0OGtDY04rcmwrWFJzZz09

Ідентифікатор конференції: 231 682 2731

Код доступу: 1234567890

  

  

 

Володимир ІЩЕНКО,

начальник управління інформаційних систем та електронних реєстрів

Головного управління Пенсійного фонду України

в Кіровоградській області

Друк

Додавання коментаря

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
  • bowtiesmilelaughingblushsmileyrelaxedsmirk
    heart_eyeskissing_heartkissing_closed_eyesflushedrelievedsatisfiedgrin
    winkstuck_out_tongue_winking_eyestuck_out_tongue_closed_eyesgrinningkissingstuck_out_tonguesleeping
    worriedfrowninganguishedopen_mouthgrimacingconfusedhushed
    expressionlessunamusedsweat_smilesweatdisappointed_relievedwearypensive
    disappointedconfoundedfearfulcold_sweatperseverecrysob
    joyastonishedscreamtired_faceangryragetriumph
    sleepyyummasksunglassesdizzy_faceimpsmiling_imp
    neutral_faceno_mouthinnocent

Код: оновити, якщо не видно коду

    Маєте проблеми зору?
    Оберіть зручний формат:

    A-    A    A+  Увімкнути альтернативну версію сайту


Опитування




Корисні ресурси






    Офіційне інтернет-представництво Президента України


    Верховна Рада України


    Законодавство України


    Кабінет Міністрів України


    Кіровоградська ОДА


    Кіровоградська обласна рада